Rejestracja i logowanie

Skąd smród nad Bełchatowem? Kolejna spółka wydała oświadczenie

Wydarzenia 19-09-2018 Autor: magjas
47
Skąd smród nad Bełchatowem? Kolejna spółka wydała oświadczenie

W miniony poniedziałek 17 września, nad Bełchatowem unosił się nieprzyjemny zapach - reakcja spółki WOD-KAN, która w opinii publicznej jest winowajcą uciążliwości odorowych, była natychmiastowa. Zarząd spółki wydał oświadczenie, w którym wskazał przyczynę kłopotliwego zapachu (pisaliśmy o tym TUTAJ).

W poniedziałkowym oświadczeniu "WOD - KAN -u" możemy przeczytać między innymi, że:

Zapach bez wątpliwości jest charakterystyczny dla rozkładających się odpadów komunalnych i pochodzi z ul. Przemysłowej i jest potęgowany dymem z komina ze spalarni odpadów medycznych, co potwierdzili w terenie pracownicy spółki „WOD. – KAN.”

W związku z tym, że spółka ECO - ABC zajmująca się unieszkodliwianie odpadów medycznych, poczuła się adresatem oświadczenia "WOD. -KAN-u". wydała swoje stanowisko w sprawie uciążliwości odorowych. W piśmie, które do naszej redakcji dotarło wczoraj czytamy:

W związku z pojawiającymi się w bełchatowskich mediach informacjami o uciążliwych zapachach pochodzących jakoby z naszej instalacji zawiadamiamy, że jest to nieprawda.

Dowodem wykluczającym przypisywane naszej firmie rozprzestrzenianie nieprzyjemnych zapachów jest obowiązujący w ECO-ABC reżim technologiczny, a w szczególności bezwzględne przestrzeganie temp. 1100°C . Parametry te są rejestrowane w sposób stały (monitoring ciągły) i weryfikowane przez instytucje do tego upoważnione.

Rozpowszechnianie nieprawdziwej informacji jest próbą wprowadzenia mieszkańców w błąd. Źródło problemu odorów (nieprzyjemnych zapachów) zostało określone kilka lat temu, a jego rozwiązanie wymaga środków i dyscypliny realizacji.

Z punktu widzenia mieszkańców miasta właściwszym będzie przyspieszenie rozwiązania problemu, a nie próba obarczenia nim innych, zwłaszcza tych – jak nasza firma - pozostających bez winy. Społeczność Bełchatowa reprezentuje wysoką kulturę techniczną i nie da sobie wmówić nieprawdy. Z naszej strony uważamy za bardzo ważne stosowanie prostej zasady: aby lepiej i czyściej żyć, trzeba edukować.

Szanowni Państwo, w ECO-ABC stosujemy zasadę otwartych drzwi. Zapraszamy szkoły i mieszkańców do zapoznania się z instalacją, przyjdźcie do nas, zobaczcie i przekonajcie się, że źródłem nieprzyjemnych zapachów nie jest nasza działalność.

komentarze (47)
Dodaj komentarz

Cześć, proszę pana Pożycz pieniądze bezpośrednio bez ratingu (kredyt jest teraz tańszy) od prywatnego wierzyciela pod adresem: jm2552338@gmail.com Czas trwania pożyczki wynosi od 1 roku do 30 lat. Wysokość pożyczki waha się od 50000 do 50000000 zł. - Masz pieniądze w ciągu 24 godzin od swojego konta bankowego - Nie musisz przesyłać rocznych danych i raportów finansowych - Daty są elastyczne, możesz zapłacić, jeśli chcesz. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod następującym adresem: E-mail: jm2552338@gmail.com Cena: 50000 zł Kontakt: 76543456543 jm2552338@gmail.com

Oddalem do dyspozycji pozyczke od 10000 zł / 50.000.000 zł na bardzo prostych warunkach. Stawka wynosi 3% przez okres od 1 roku do 35 lat. Wykonuje równiez inwestycje. Znam kwote, której potrzebujesz, aby uzyskac wiecej informacji na temat swojej prosby. Skontaktuj sie z nami email: leni.bolkova01@gmail.com

Oferuje pozyczke w wysokosci od 9000 do 950.000.000 € Oddalem do dyspozycji pozyczke od 9000PLN / 950.000.000 PLN / £ na bardzo prostych warunkach. Stawka wynosi 2,8% przez okres od 1 roku do 35 lat. Wykonuje równiez inwestycje. Znam kwote, której potrzebujesz, aby uzyskac wiecej informacji na temat swojej prosby. Skontaktuj sie z nami email: harrybale699@gmail.com

COMMUNICATE (KONIEC NASZE KONCENTRANY, DLACZEGO W STANIE ZDARZYLO SIE?) Witaj, Prawdziwi ludzie to ci, którzy wiedza, jak przyjsc im z pomoca, gdy cierpia. Instytut AEW Global Finance udzielil mi pozyczki w wysokosci 45 000 euro bez komplikowania zadania na poziomie dokumentów wymagajacych banków. Dzieki niemu mam dzis super market kata, byl moim zbawca i tak naprawde nie wiem co z nim zrobic, dlatego zdecydowalem dzisiaj, aby zeznawac na jego korzysc, mozesz skontaktowac sie z nim przez e-mail i postepuj zgodnie z jego instrukcjami, a bedziesz zadowolony w ciagu 72 godzin. Wiec ty, który jestes w potrzebie, tak jak ja, mozesz napisac do niego i wyjasnic mu swoja sytuacje, ze moze pomóc tobie w swojej korespondencji: finanscapital24@gmail.com Uwaga: instytut oferuje pozyczki od 5000 € do 450,500 000 €, aby uzyskac wiecej informacji. Nie wahaj sie skontaktowac z nami za jakakolwiek kwote. Mozesz skontaktowac sie z nim poczta! finanscapital24@gmail.com Poblogoslaw moja dusze Panie E-mail: finanscapital24@gmail.com

Jestem mieszkańcem kolejowej w weekendy gdy nie pracują urzędnicy zapraszam na kolejową szczególnie po 18 można robić grilla tylko nie jestem pewny czy goście wytrzymają zapach padliny który niestety jest ze spalarni, poza tym jak może być czuć zapach padliny z oczyszczalni ścieków, oprócz tego biały pył katastrofa!!!

jest jeden prosty sposób , żeby nie śmierdziało - przestańcie s..ć

Rolnicy tez by wydali oświadczenie tylko w obrębie dziesięciu kilometrów od Bełchatowa jest kilku większych rolników którzy nie wylewają gnojownicy na tak dużą skalę a w niektórych rejonach wcale. Oskarżenie ich o przyczyny smrodu jest absurdalne. Największym skupiskiem gnojownicy jest oczyszczalnia ścieków i smród z niej dociera do okolicznych wsi. Jeżeli tak sytuacja się znowu pojawi my rolnicy udowodnimy Panu Kopkowi kto ma rację. Śmieszne jest że przykładem była awaria hlewni w Krzepcowie położonym ok. 20 km od Bełchatowa - żenada! !!!!!!!!!!!!!!

Teraz za PiSu jest prościej, gdzie palcem nie wskażesz tam śmierdzi.

Może przed PiSem to też nie WodKan śmierdział?

Ciągle tylko narzekacie na smrod w jabłoniowym grodzie i ze wladze miasta tego nie czują a Mariolka ma wazniejsze sprawy szuka do UM podinspektora ds turystyki lokalnej z wiedzą o atrakcjach Bełchatowa!

Zawsze mnie dziwiło dlaczego nie mamy czujników jakosci powietrza i jesteśmy białą plamą na smogowej mapie Polski. Piotrków ma, a my nie. W świetle ostatnich artykułów, a przede wszystkim komentarzy i tego co widzę i czuję, przestaję się dziwić. Jeszcze by wyszło ze u nich stężenia bywają przekroczone w zimie, a Bełchatowie ludzie są truci cały rok?

A ja oświadczam że jestem mloda, piękna i bogata. Co to jest ten dym, pytam? Poniedzialek, piekny bezwietrzny wieczór, potworny smród i dym wiszacy nad Przytorzem... Na Przemysłowej aż siwo było. Myślicie że jesteśmy ślepi czy po prostu głupi?

najprędzej to tak capi z tego schroniska dla psów i taka jest prawda

Kolejna spółka wydaje oświadczenie... A gdzie jest oświadczenie od rady miasta? Czy nikt z nich tego nie czuję? Puk puk... Władzo miasto gdzie jestescie ? !!Jak chcecie sprawować władzę skoro trujecie mieszkańców? A idą wybory ehh

No wladze miasta to są w Radomsku, Skierniewicach i w reszcie województwa... Dlatego im kompletnie zwisa że my bedziemy zdychać na raka

Ludzie, co wam śmierdzi? Gdyby capiło z oczyszczalni to śmierdziałoby długimi godzinami albo całymi dniami, tak jak to było w 2013, czy 2014 roku PAMIĘTACIE?. Bo tam proces trwa całą dobę non stop. Teraz jak zaśmierdzi to raz na kilka dni na godzinę, dwie, trzy tak jakby ktoś coś chciał posprzątać i wyrzucić. Tak to widzę. Ja też uważam, że funkcjonowanie spalarni odpadów czy sortowni śmieci tak blisko osiedli to paranoja! I tu chyba jest największy problem naszego miasta.

W stolicy Austrii Wiedniu , jest spalarnia w centrum miasta i nie śmierdzi. Śmierdzi to merytoryczny prezes z Wód - Jan.

Ale sobie darmową reklamę zrobili. Spalarnia odpadów i sortownia śmieci w tym miejscu to nieporozumienie. Tylko ślepy nie widzi dymu jaki leci na osiedla z tego komina.

Ten dym co leci z komina to nie para wodna? Przecież to spalarnia odpadów!

Śmieciowy biznes utylizacji odpadów z całej europy na Polskiej ziemi ma ścisłe powiązania z lokalnymi topowymi działaczami politycznymi...

Ekologiczna spalarnia to taki sam neologizm jak humanitarne zabijanie.

Jak śmierdzi, to trzeba spłukać wodą do kanalizacji i spokój.

A może warto by przyjrzeć się bliżej tej spalarni bo to może być ciekawe co tam się dzieje

w żadnym mieście jakie znam tak nie śmierdzi jak w Bełchatowie. Jak wam nie wstyd, dość gadania -weźcie się do roboty by rozwiązać ten problem, Jak tak dalej będzie to w końcu mogą pojawić się indywidualne pozwy sądowe i zgłoszenia do prokuratury za trucie i utratę zdrowia (słyszałam że chyba ktoś już zgłaszał). tak na poważnie -SMRÓD NAPRAWDĘ JEST NIE DO ZNIESIENIA, TRUJE NAS I NASZE DZIECI

Teraz będą winić się nawzajem, a winnego brak, tylko smród pozostanie...

Ja myślę że to śmierdzi podkładana komuś świnia w gorącym okresie przedwyborczym.

Wszyscy wiedzą, że świnie podkładają Kopkowi. Są tacy co mu nie odpuszczą

Merytoryczny wychowanek SLD obiecał trzy lata temu , że zniszczy smurd i co szykuje się na Vive prezydenta jak wygra Bryczka.

A ka wygrają plusioki to pójdzie pod prekuratura.

Winni są Ci którzy rządzą miastem czyli Mariola Czechowska i jej Koalicjant Grzegorz Gryczka którego kolega z Ziemi Bełchatowskiej Piotr Kopek jest prezesem Wod Kan. Smród to lata zaniedbań także prezydenta Chrzanowskiego

Za Czechowskiej i Kopka smród z oczyszczalni jest zdecydowanie mniejszy niż za Chrzanowskiego, Matyśkiewicza i Olszewskiego. Dziś na Binkowie naprawdę można normalnie żyć, a wcześniej, za rządów Plusa było to marzeniem ściętej głowy

https://www.facebook.com/bielszczanieprzeciwspalarni/ Może po wyborach ktoś się zainteresuje spalarnią.

Ludzie z wod-kanu którzy wydają te oświadczenia ze nie od nich powinni być postawieni przed sądem !! Pierdoleni oszuści !!!!!

I wszystko jasne! Jak ktoś nie ma się czego obawiać - to zaprasza i pokazuje co ma w środku. A jak ktoś ma coś za uszami, to szuka wymówek, wskazuje na innych itd, prawda?

Pewnie nie chciałeś widzieć, ale KOPEK już 17.09 w komentarzach pod artykułem o smrodzie na DD zaprosił niedowiarków na oczyszczalnię ścieków. Podpisał się nawet imieniem i nazwiskiem, tak więc on nie ma nic do ukrycia. Twoje kreowanie abc na przejrzystych jest trochę na wyrost. Poczytaj linki niżej.

Faktycznie jak byk jest napisane zaproszenie przez Kopka http://ddbelchatow.pl/artykuly/aktualnosci,w-belchatowie-znow-smierdzi-wod-kan-wskazuje-kolejnego-winnego,86892.html "Mój podpis" chyba zatkało ci kakało hahaha

Taaa. Jedną ekologiczną spalarnię w Miliczu zamknął im już prokurator z sędzią.

serio? byłeś w Miliczu czy opierasz się na takich samych faktach jak Wod-Kan wydając swoje oświadczenia?

Opieram się na wyroku sądu.

a to jest jakiś wyrok?

Niech wod-kan zaprosi mieszkańców do siebie. Zobaczymy wylęgarnie smrodu.

Wczoraj po 20 jeb.ło gównem koło galerii i stacji Shell. Kto winien?

moda na oświadczenia i zrzucanie odpowiedzialności na innych...

Dziwne, że akurat przed wyborami to nie wina Wod-Kanu, tylko wszystkich innych. Może ma to związek z ulotkami PK, które dostaliśmy ostatnio na Binkowie?

dodaj komentarz
Czytaj także