Rejestracja i logowanie

Uważajcie! Oszuści podszywają się pod ZUS!

Wydarzenia 14-09-2018 Autor: ksz/kci
9
 Uważajcie! Oszuści podszywają się pod ZUS!

Uwaga na maile z informacją o konieczności opłacenia faktury wystawionej rzekomo przez Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Odbierając takiego maila otrzymujemy zawirusowaną korespondencję elektroniczną. Pod żadnym pozorem nie należy otwierać załącznika. Plik zawiera zawirusowane oprogramowanie, które natychmiast instaluje się na komputerze.

W ostatnich dniach do części klientów ZUS trafiły maile, rzekomo od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, z informacją o konieczności opłacenia faktury wystawionej przez sam ZUS. Do wiadomości załączony jest plik z fakturą. Jego otwarcie grozi zainfekowaniem komputera, blokadą dostępu do plików, czy przechwyceniem wrażliwych danych, np. loginów i haseł bankowości elektronicznej, czy mediów społecznościowych. Jeśli otrzymamy taki mail, najlepiej od razu go skasować, ale przede wszystkim – pod żadnym pozorem – nie otwierać załączonego pliku.

- Wszystkich naszych klientów uczulamy, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych nigdy nie wystawia i nie wysyła faktur, tak jak nie wystawia i nie wysyła innej dokumentacji drogą mailową. Wszelkie dokumenty i formularze ZUS można pobrać samodzielnie ze strony internetowej Zakładu. Ewentualne informacje drogą elektroniczną ZUS przekazuje tylko tym klientom, którzy posiadają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych ZUS i dzieje się to właśnie za pośrednictwem profilu na PUE ZUS - informuje Piotr Olewiński z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

W razie jakichkolwiek wątpliwości co do otrzymanej korespondencji należy kontaktować się z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS – pod numer 22 560 16 00.

 

komentarze (9)
Dodaj komentarz

A ja od zawsze żyłem w przekonaniu iż ta wielce nieszanowna instytucja jest największym złodziejem... Heh ale byłem " w błędzie"

Nikt się nie musi podszywac ZUS ZŁODZIEJE I ****Y

PRZEPRASZAM WNIOSKUJĘ O USUNIĘCIE U GÓRY DDBEŁCHATÓW.PL REKLAMY KWW PLUS. BARDZO BRZYDKA POSTAĆ WYGLĄDA OBRZYDLIWIE I NIE MOGĘ NA NIĄ PATRZEĆ DLATEGO NIE WEJDĘ JUŻ NA PORTAL DOPÓKI TA REKLAMA NIE ZNIKNIE. POZDRAWIAM.

Możesz sobie wnioskować nie ma sprawy ale myślę ze do wyborów musisz sie wyporwadzić z bełchatowa emoji

Co za kretynka musi pisać tak tandetnie te artykuliki. ,,rzekomo" ręce opadają od tego bełchatowskiego profesjonalizmu emoji

ZUS to zawsze byli złodzieje

Zrozumiałeś ,tak w ogóle tekst ???

Zrozumiał. Złodzieje pod złodziei się podszywają

To Matys zbiera na kampanię wyborczą

dodaj komentarz
Czytaj także