Rejestracja i logowanie

Po raz piąty miasto spróbuje znaleźć chętnego na budowę dworca

Wydarzenia 10-09-2018 Autor: magjas
32
Po raz piąty miasto spróbuje znaleźć chętnego na budowę dworca

Ruszył kolejny, tym razem piąty przetarg na budowę budynku węzła przesiadkowego. W tej chwili magistrat czeka na oferty do 21 września i liczy na to, że znajdzie się wykonawca, który „zmieści” się w założonym budżecie.

To drugi przetarg jaki Urząd Miasta ogłosił już po korekcie pomysłu na budynek dworca. Wcześniej urzędnicy chcieli, by dworzec powstał w technologii pasywnej – to nastręczyło sporych komplikacji, bo w trzech postępowaniach przetargowych nie udało się wyłonić wykonawcy. Wiosną tego roku zrezygnowano więc z tego pomysłu i tym samym unijnego dofinansowania, przygotowano nowy projekt budowlany. Budynek dworca ma powstać w tradycyjnej technologii. Ale jak się okazuje i w tym przypadku nie jest łatwo o wykonawcę.

24 sierpnia otwarto oferty z czwartego już przetargu. Jedna jedyna oferta, jaka do niego wpłynęła, przekroczyła założony przez urzędników budżet. Wykonawca - spółka BiNŻ zaproponowała kwotę o 1 mln 600 tysięcy złotych wyższą niż plan. Magistrat na inwestycję zabezpieczył 6 mln złotych, złożona oferta opiewała na kwotę 7 mln 623 tysięcy złotych. W tej sytuacji urzędnicy zdecydowali by postępowanie przetargowe ponowić. To będzie piąty przetarg na przestrzeni ostatnich dziewięciu miesięcy. Jaki będzie jego finał? Przekonamy się za niespełna trzy tygodnie.

 

komentarze (32)
Dodaj komentarz

Po co dworzec budować? Nie ułatwiajcie ucieczki z tego miasta bez przyszłości.

Co z placem zabaw na Dolnośląskim

Dworzec.... Hehehehehe he no nie mogę

A KTO NA TYM ZAROBI??? MORZE TYM BYSCIE SIE ZAJEŁY PISMAKI ZASRANE???

Słownik ortograficzny do ręki dzieciaku .....

Nikt bo za takie pieniądze z takimi obostrzeniami w planach nikt tego budować nie będzie chciał . Nikt normalny nie będzie dokładał do nie swojego interesu. Za dobrze wykonaną pracę z użyciem odpowiednich materiałów trzeba odpowiednio zapłacić.

Zapytałem pana Gryczki i reszty kandydatów, jaki mają pomysł na połączenie tego miasta z resztą kraju. A także zadałem im wiele innych pytań. O służbę zdrowia w mieście, rozwój miasta, itd. Nikt mi nie odpowiedział. Tradycyjnie oddam głos nieważny.

Zamiast pytać sam startuj w przyszłych wyborach i przedstaw swój program naprawczy zepsutego miasta. Może zagłosuję na Ciebie i mój głos będzie ważny.... Czekam.

Powiedzmy sobie wprost musi zmienić się władza i nowy prezydent musi wymienić niektórych urzędników , którzy teraz rządzą Miastem a najgorszy jest Wydział , któryzajmuje się drogami w Urzędzie buta i arogancja.

Przenieść dworzec do Pajęczna!

Pełnynocnik skłócił wszystkich!Tylko knuje, szpieguje i udaje, że pracuje! Może Fundacja Solidarni wystartuje w przetargu, zielenią w mieście i koszeniem trawy sie już zajmowali...co tam wybudować wiatę?

tak działa Gryczka z Czechowską... doprowadzili miasto do takiego syfu, że na plac zabaw trzeba iść z kosiarką...

Są jeszcze w obrocie tradycyjne kosy,z kosiskiem ....

Za sześć milionów to mogę go wybudować z płyty osb

Budujcie ten bełchatowski dworzec nawet w Zelowie, ale niech najpierw ktoś ten koszmarny budynek przeprojektuje.

Przecież w Bełchatowie nie jest tylko Binż ale Władza zadarła z Firmami z Bełchatowa i nie chcą inni startować .

Żadna firma nie będzie dokładać do interesu , chyba że PGM.

Według najnowszych doniesień PGM zamierza wystartować w tym przetargu i tym samym uratować inwestycję. Nawet jeżeli PGM straci na tej inwestycji to nikt nie będzie miał do nich pretensji bo wykonają to dla mieszkańcówemoji. Dokumentację do przetargu przygotuje Prezes Magin znany ze swojego innowacyjnego i niekonwecjonalnego podejścia do ekonomii i zarządzania, a kierownikiem budowy zostanie nie kto inny jak viceprezes Polak który z niejednego pieca chleb jadł i nie pod jednym dołki kopał. Taki duet to gwarancja sukcesu

I wtedy będzie po PGM . Komornik zlicytuje majątek jak kiedyś w PRDKiM ludzie zarejstrują się w Urzędzie Pracy i w Bełchatowie pojawi się trzystu bezrobotnych roboli a prezesi dostaną propozycję rozkładania na łopatki innych spółek za wypłaty rzędu kilkunastu tysięcy miesięcznie. Taką mam czarną wizję....

Co się unosisz? Toure zapomniał oznaczyć swój wpis jako IRONIA. Większość jego wpisu opiera się na śmiesznych tłumaczeniach naszej lokalnej władzy dlaczego PGM wykazał straty.

Jasiński z Plusa sprzedał sary dworzec z terenem.

Fatalne miejsce na dworzec. Czy nie lepiej za polowe tego bylo wyremontowac poprzedni?

Może niech radni zrobią filmik na Youtube že bardzo chcieli by dworzec w ale za dużo już pieniędzy w kasie nie ma. Chłopakom na Śląsku się udało agencja sposób wyremontować boisko to i tu może się uda

Za trzy tygodnie ogłoszenie przetargu a za sześć wybory. Od czterech lat słyszę o tym dworcu a jego jak nie było tak nie ma. Ten na Sienkiewicza sprzedano za 3 300 000 i co gdzie byli ci radni z powiatu co głosowali za tym aby go sprzedać? Dlaczego cały czas ich nazwiska pojawiają się w lokalnej polityce?

Po co Dworzec w tym miejscu. Pan Premier obiecuje uruchomienie linii kolejowej do Piotrkowa i w rejonie tej linii powinien być również autobusowy dworzec

Nie tyko do piotrkowa ale też do radomska zduńskiej pajęczna skierniewic aby układ miał lepiej i wygodniej dotrzeć do pracy

kiedy Pan premier obiecał linię kolejową przez Bełchatów ? czy to fake news ?

Czy aktualnie fake news to to samo co kiełbasa przedwyborcza?

A gdzie tak pan premier obiecywał? Podeślij linka. Chętnie poczytam.

Przeczytaj jeszcze raz drugie zdanie cytatu z tego artykulu. "W lipcu tego roku remont trasy Piotrków – Bełchatów projektowany z myślą o połączeniach pasażerskich znalazł się natomiast w ogólnym planie dla regionu łódzkiego przedstawionym przez premiera Mateusza Morawieckiego. Wizja ta nie znajduje jednak na razie odzwierciedlenia w skonkretyzowanych planach inwestycyjnych szczebla centralnego. Resort infrastruktury wskazuje jedynie, że przedsięwzięcie takie mogłoby być realizowane w przyszłości. "

Sad jabłoniowy ponad 2 mln. Rewitalizacja parku 9 mln a na dworzec 6 mln. Ale farsa

dodaj komentarz
Czytaj także