Rejestracja i logowanie

Elżbieta Kudaj odkrywa pierwsze karty swojej kampanii. Co proponuje?

Wydarzenia 30-08-2018 Autor: magjas Foto: mjs
85

Elżbieta Kudaj ruszyła ze swoją kampanią. W czwartek 30 sierpnia zaprezentowała założenia swojego wyborczego programu. Na pierwszy ogień poszedł pomysł miejskiego roweru i utworzenia centrum pomocy dla seniorów.

Elżbieta Kudaj o starcie w wyścigu o prezydencki fotel poinformowała 22 maja, od tego czasu kandydatka nie zabierała głosu w temacie swojej kampanii, teraz odkrywa pierwsze karty, choć jak na wstępie zapowiedziała - informacje będzie dawkować.

- Program wyboczy naszego komitetu powstał z autentycznej potrzeby działania na rzecz mieszkańców i miasta Bełchatowa. Został stworzony przez wszystkich członków mojego komitetu, skupiliśmy się na tym co nam sugerowali i co mówili do nas mieszkańcy. Program zawiera cztery podstawowe moduły, są to przede wszystkim: gospodarka i rozwój, program dla seniorów i osób niepełnosprawnych, kultura, edukacja i rekreacja oraz bezpieczeństwo – mówiła Elżbieta Kudaj inaugurując spotkanie z dziennikarzami

Pierwsza z dwóch propozycji o jakiej publicznie powiedziała Elżbieta Kudaj to projekt utworzenia w Bełchatowie sieci roweru miejskiego. W ramach projektu na terenie całego miasta miałoby powstać pięć lub sześć stacji z ogólnodostępnymi jednośladami, miesięczny koszt ich utrzymania kandydatka oszacowała na blisko 45 tys. zł.

Drugi z przedstawionych pomysłów to ukłon w stronę bełchatowskich seniorów. Kandydatka wyszła z inicjatywą stworzenia centrum pomocy dla seniorów, w którym to mogliby otrzymać wszechstronne wsparcie w najróżniejszych problemach dnia codziennego.

Elżbieta Kudaj pytana o personalia i kandydatów na listach swojego komitetu do rady miasta (tylko do niej jej komietet będzie startował) jeszcze nie chciała ujawniać nazwisk, podobnie odniosła się do kwestii swoich ewentualnych zastępców

- Kampania to jest czas wytężonej pracy, a nie szafowania nazwiskami – ucięła krótko pytania o wiceprezydentów.

W przyszłym tygodniu kandydatka ma przedstawić kolejne założenia swojego programu wyborczego.

 

 

komentarze (85)
Dodaj komentarz

Jak razem z rowerem będzie ta blondi w okularach to już ma mój głos :-);-)

Czy w końcu pojawi sie ktoś sensowny na prezydenta? Bo jak narazie to jakiś śmiech.

Z całym szacunkiem, ale kiepski ten program. Rowery w tym mieście ma prawie każdy, a nawet samochód. Niepotrzebny wydatek. Program wyborczy nakierowany na seniora. Zrozumiałe. Niedługo tylko seniorzy zostaną w mieście. Ja tak dalej pójdzie. Miasto na wymarciu.

Życzymy powodzenia i wierzymy, że Pani wygra

Wreszcie ktoś z jajami!

rozbitymi na głowie i pomidorami

Chyba na twojej.

Brawo Ela! Głosujemy całą rodziną!

Drugiej tury nie będzie? No nie wiem, kilka lat temu też była Pani pewna, że zostanie wybrana posłem ale ludzie głosowali inaczej.

Jestem z Pani dumny. Ode mnie ma Pani mój hlos.

Wierzę, że Pani wygra. Tylko dobrze słuchać mieszkańców Bełchatowa i ich potrzeby, a na pewno się uda. Pozdrawiam

Trzymamy kciuki

Pani Elu już chodzą opinie że zastąpi Pani obecną....... nie bardzo wiem jak ja nazwać myślę,, pacynka,, będzie ok,. A co do Gryczki, to co tu porównywać Pani Elu!, powiem krótko.. Może Pani Buty nosić!!!! PS. Tylko niech słomę z butów swoich wyciągnie!!!

Tak czytając te komentarze jestem pełen podziwu jakie chamstwo prostactwo i tchorzostwo jest ludzi atakujących kandydatów z za pleców. To tak się wygrywa wybory..... Mam nadzieję że to nie armia ludzi Matysa czy Gryczki bo jakiś szacunek ludzie do nich mieli i chyba do takich akcji nie znizyli by się. Hmmm widać, że bardzo się boją Pani Pani Elu. Nienawiść, chamstwo tchorzostwo cechuje prostych ludzi i proszę się nie dać. Po tym wszystkim ma Pani mój głos!!!

Tak! Bełchatów! Gryczka!

Żenada. Dlaczego ci wszysy debile, kandydaci, obecni, byli przezydentowei, urządnicy zawracają nam obywatelom dupę rowerami, teżniami , sadami i inymi pierdołami. Komu rower jest potrzebny ten sobie rower kupi. Problemem Bełchatowa nie jest brak roweru miejskiego, a brak inwestycji i firm dajacych powazne miejsca pracy. Jest jakiś polityk który zagwarantuje takich inwestorów w Bełchatowie, czy wszyscy zajmują sie pierdołami? Ja tej pani mówię nie, tak samo jak Czechowskiej i wszystkim innym. Nie ma nikogo na kogo można zagłosować, nikogo poważnego. Same świnie, któe odrwały się do koryta i kwiczą. Na pohybel zagłosuje na Nowe Pokolenie, bo im chociaż będzie się chciało wykazać.

To komu mówisz "Tak" ,bo już nie wiadomo .... Mówisz nie "tej pani" ,Czechowskiej też i " wszystkim innym" ..... Jakoś się plączesz,sam nie wiesz czego chcesz.

i jeszcze porównujesz ludzi do świń,które oderwały się od koryta i kwiczą .... Czy to jest w porządku takie porównanie ??? Trochę kultury człowieku ....

A dlaczego nie w porządku. Każda z tych świn chce dorwać się do koryta. Chce za moje i innych mieszkańców miasta finansować jakieś zupełnie niepotrzebne inwestycje, które w zaden sposób nie zatrzymają mlodych ludzi w tym mieście. Czechowska, Kudaj, Gryczka, WYsocki, Matyśkiewicz, wszystkich ich mam w du...ie, bo wszyscy są po jednakowych pieniądzach, zero wizji, zero pomysłów. Bełchatów sie wyludnia. Przez ostatnie 30 lat nie pojawił się w mieście żaden poważny inwestor. Straciliśmy połączenie PKP, straciliśmy S8,znisczony został kompleks Słok,komunikacja międzymiastowa również kuleje i opiera się na jakiś busikach. dworca nie ma żadnego i nie będzie, bo pieniądze przepili i przejedli. Jedyny plus to, że Bełchatów jest miastem ładnym i zadbanym, pod względem wizulanym prezentuje się chyba najlepiej w województwie Łodzkim

Dobrze gadasz Mateusz na prezydenta :-)

Niech ktos zrobi porzadek w mzk z tymi brudasami pijakami , zarazkow rozwoza, smierdzi w mzk!!!! Malo tego wiecej kursow powino byc i we wakacje a nie zmiany szpitalne dla pracownikow

Seniorka Ja jako osoba wiekowa i samotna proszę o lepsza komunikację MZK .Nie mam samochodu ,a tylko korzystam z komunikacji miejskiej .Szczególnie chodzi o dojazd do dużego rynku ,bo tam duży wybór i często taniej.1 -dynka chodzi bardzo rzadko ,a w soboty wogóle jej nie ma ,to samo jest 10-ką .Na cmentarz trudno się dostać i rozkład jest bezmyśnny:albo trzeba szybko iść na przystanek ,albo czekac na cmentzrzu ponad 2 godziny.Mam kilka grobów i często wzywałam taksówkę,płacąc17 zł w soboty lub w niedzielę.Wolę płatną komunikację , a dostosowaną dla nas,nie tylko seniorów.Często są to osoby [ niepełnosprawne , obecnie należę do nich ] .Żyje nadzieją że pani zrozumie nasz problem ,jezeli zostanie prezydentem. Życze powodzenia !!!

Bezdomny to nie jest człowiek ??? To tylko brudas,pijak i roznosiciel zarazków i smrodu ??? A gdzie tu w Twoim komentarzu miłość,zrozumienie dla bliżniego,przecież "Polska jest jedna".

Też uważam, że duże szanse ma Gryczka,mimo sympatii dla pani Eli Kudaj, Jak pan Gryczka wygra to w mojej restauracji osobiście przyrządzę mu klasykę kuchni polskiej - tatar wołowy z grzybkami, ogórkami kiszonymi, cebulką i żółtkiem jajka. Podawany będzie z pajdami pysznego chleba. Mięso oczywiście przygotuję ręcznie.

A co na przepitkę ???

Klasyczna to z ciebie **** wołowa, ręcznie oklepana tak żeby bez tej cebuli szczypało.

Moim zdaniem i tak wygra Pan Gryczka Grzegorz i żadne zaklęcia nie pomogą. To prawdziwym mąż stanu, dobry gospodarz, taki książę Jeremi Wiśniowiecki naszych czasów: odważny, stanowczy, rozsądny. Dajmy mu szansę i zobaczycie co bedzie, wstaniemy z kolan!

Ale się uśmiałam

Ty jesteś napewno mąż głupoty wielkiej, gryczkowa kaszano

A ten program to jakaś tajemnica, ze będzie przedstawiany po kawałku. A może uważacie ze w Btowie same debile mieszkają i nie zapamietają na raz?

Widać, że fala hejtu od konkurencji. IP ciągle te same. A ja znam tą panią od ponad 10 lat i na pewno zagłosuję.

Trzymamy kciuki

Ela, nie wiem kto Ci robi kampanię, ale jeśli chcesz uzbierać jakieś głosy to zmień człowieka

Najlepiej aby każdy pilnował swojej kampanii i swoich ludzi

Elu tak trzymaj. Masz nasze glosy.

Zapewne ktoś z tej rodziny ma sklep rowerowy i stąd ten ''super'' pomysł. Brawo Wy!

Za pewne ktoś może i ma sklep rowerowy. Przynajmniej ktoś będzie miał miejsce pracy bo niestety nikt nie potrafi zapobiec temu , że w Bełchatowie nie ma pracy i uciekamy za granicę.

Miejsce pracy opłacane z naszych podatków...

Tak jak i wszystko jest opłacane z naszych podatków nic za darmo nie dostaniesz. A po drugie 700 zł dla pierwszoklasistów też będzie z naszych podatkow tak jak i wszystko.

Wreszcie coś normalnego a nie jak ten Marjan od Korwina,bo musicie sobie zdac sprawę że jest on od Korwina Mikke,i wszyscy jego żołniezyki jak działają pod przykrywką Wolność takiej niby partii.

Co mają poglądy ogólnokrajowe lub międzynarodowe do polityki lokalnej? To źle, że młodzi ludzie są świadomi nie tylko sytuacji na swoim podwórku, ale także w kraju i na świecie? Co w tym nienormalnego?

Grzesiu/Darku/Elu, pod tekstem o Gryczce było coś podobnego. Wymyślcie coś nowego, bo aż żal patrzeć jak się błaźnicie.

Panie nie chrzań głupot.

45tys zejdz na ziemie, z pomyslem rowerow za tyle to moze kupic auto i za darmo wozic,

do śmigania darmowego po mieście jest mzk która wszędzie jeździ..

Dobrze jest i MZK darmowe ale przy słonecznym dniu wolę wybrać rower miejski własny bądź zaprezentowany przez Panią Elementy niż wahać w MZK spoconych ludzi bądź pijanych gości, a po drugie każdy mówi o aktywnym trybie życia więc pytam się gdzie ten aktywny tryb życia.

Wlasnie a tych brudnych pijakow powini nie wpuszczac , roznosza same zarazki !!!!!!

Jesteśmy dumni, że mamy taką kandydatkę ELA KUDAJ

Na reszcie nadejdą dobre czasy i w końcu coś się zmieni . Trzymamy kciuki Pani Elu

Brawo odpowiedni kandydat na Prezydenta Miasta Bełchatowa ELA KUDAJ

Brrr: jeżeli sądzisz, że opłaca się kupić rower osobom z biednych rodzin to gratuluje bo będzie tak jak z 500 + ,zamiast korzystać z rowerów to sprzedadzą i kupią inne rzeczy typu alkohol

Moja faworytka!!!! Pani Elu jesteśmy z Panią!!!!

Z tego co każdy z Nas wie rower służy do jazdy rekreacyjnej i również na rajdy i nie trzeba uczestniczyć i pokazówkę robić na rajdach by wiedzieć jakie sa potrzeby mieszkańców.

Do: nie no kompromitacja: Czy trzeba jeździć na rajdy, żeby proponować rower miejski? Tzn, że o lotnisku w Warszawie mogą mówić tylko piloci? P.S. podpis mówi wszystko emoji

Seniorzy beda glosowac Elu masz nasze poparcie.

Wreszcie chce na kogos zaglosowac. Elu masz nasze glosy.

Trzymamy kciuki !

Pani Elu na ilu powiatowych rajdach od początku ich istnienia Pani była? Na żadnym? Niech Pani się nie ośmiesza.

A co maja rajdy do tego na ilu byla. Gryczka i inni wielce rowerzysci teraz

Dowaliła do pieca z tymi rowerami ! obiecaj przynajmniej że dokończysz 600 metrów ciągu pieszo-rowerowego do osiedla Lipy przy Nadleśnictwie czego nie dokończył Prezydent Chrzanowski. Wyrzuciliście osiedle Lipy na margines Bełchatowa, przypominam władzy tego miasta że na osiedlu Lipy nie mieszka "margines społeczny" ale normalni obywatele RP którzy też płacą podatki do budżetu miasta.

Wodolejstwo jak to robi od lat

Z czym do ludzi. Ona mówiła 10minut i nic nie powiedziała. A gdzie Płomiński i Rzepecki. Podobno mieli ją wspierać.

Oni mają rowery, to pomysłu nie kupili

Suchocińska.... co Ty tam robisz? emoji

Suchocińska na prezydenta emoji

yyyyyy jak wynika z Pani wypowiedzi yyyyyyyyyyy. yyyyyyymmmm drugiej tury oczywiscie eeeeeeee nie bedzie yyyyyyyyy ale dla Pani

A ty jakie masz wyksztalcenie. podstswowe sadzac po wypowiedzi.

szanowny Mirku zacytowałem tylko wypowiedz kandydatki na prezydenta miasta z filmu powyżej. oglądałeś go chociaż? sądząc po Twojej wypowiedzi, Twoje wykształcenie jest niżej niż "podstswowe"

Zelów to miasto rowerów. Temu miastu daj spokój z tym pomysłem.. 30% to seniorzy już widzę jak dziadki śmigają rowerami... Są ważniejsze sprawy jak chociażby brak dworca, brak basenu, rozwiązanie problemu bawełnianki, złego stanu kondycji finansowej miejskich spółek po przednikach itd..

45000 miesięcznie, to policzmy: 45000x12miesięcy=540000zł rocznie 540000 : 500(średni koszt roweru)=1080 rowerów. 1080 rowerów można kupić dla 1080 najbiedniejszych rodzin co roku, zamiast wydawać pieniądze z podatków na ten głupi pomysł

Dla najbiedniejszych ,a w końcu by się okazało,że te rowery dostali najbogatsi,tak jak 500 +,czy 300 + na wyprawkę szkolna,to tez dostalją rodziny najbiedniejsze ???

Trzymamy kciuki.

Nareszcie ktoś wykształcony a nie wf-sta czy kler

Wykształcony a nie wie ile to jest 3x4. 14 lat rasną jest hahaha

Wszystkim kandydatom na fotel Prezydenta chodzi tylko i wyłącznie o wladze i pieniadze.....

Wszędzie są układy .Bez tego nie można nic

Pani Elu może wreszcie Bełchatów odzyska fotel lidera w Bełchatowie

Bardzo metodyczne spojrzenie, myślę że siła w ludziach a nie układach politycznych. Brawo Pani Elu i powodzenia

Z wypowiedzi tej Pani zrozumiałem yyyyy yyyy yyy yy

Twoja wypowiedz tez tresciwa haha

Czy ta akcja z koszulkami to spontaniczne przypadkowe spotkanie czy zorganizowana?

Zorganizowana

Bardziej od miejskiego roweru przydaloby sie wyedukowac obecnych rowerzystow. I przede wszystkim wziac sie za osoby trzymające kierownice jedna reka podczas gdy druga bawia sie telefonem. To samo tyczy się kierowcow samochodow...

Myślałam,że drugą ręką bawią się czymś innym .....

Twoim mozgiem, ktory zgubilas

dodaj komentarz
Czytaj także