Rejestracja i logowanie

Już w najbliższą niedzielę będą zdobywać Górę Kamieńsk

Wydarzenia 16-08-2018 Autor: agula
18
Już w najbliższą niedzielę będą zdobywać Górę Kamieńsk

W najbliższą niedzielę, 19 sierpnia startuje VI edycja imprezy Zdobywamy Górę Kamieńsk, kilkuset uczestników przybędzie na tę imprezę z całej Polski. Z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dla każdego przygotowano koszulki w narodowych, biało-czerwonych barwach. Organizatorzy zachęcają także, aby uczestnicy wzięli ze sobą flagi.

- Na tą chwilę mamy oficjalną informację, że w VI edycji Zdobywamy Górę Kamieńsk weźmie udział ponad 130 jeżdżących na wózkach niepełnosprawnych oraz drugie tyle wolontariuszy. Doświadczenie nauczyło nas, że w ostatniej chwili również zgłaszają się osoby, które nie logują się na stronie internetowej, dlatego sądzimy, że ostatecznie w wydarzeniu weźmie udział około 200 osób niepełnosprawnych - informuje organizator imprezy Grzegorz Gryczka.

Góra Kamieńsk to dystans trzech kilometrów i dwustu metrów. Droga, choć może wydawać się krótka, to przy dużym nachyleniu jest nie lada wyzwaniem. Jak podkreślają organizatorzy, niezmiennie od  początku tej inicjatywy, taka impreza to szansa nauczenia się wytrwałości oraz determinacji w pokonywaniu słabości. 

- Tutaj nikt nie bierze udziału w tej imprezie, aby wygrać czy być pierwszym na szczycie - tłumaczy Grzegorz Gryczka. - Każdy wchodzi zgodnie z własnym przygotowaniem i własnymi możliwościami. Niektórzy przyjadą takimi wózkami, które ktoś inny będzie musiał napędzać. Stąd olbrzymia pomoc wolontariuszy dla tych ludzi.

Podobnie jak w latach poprzednich organizatorem imprezy jest Akademia Pana Grześka i Fundacja Aktywnej Rehabilitacji. Tegoroczna, 6. edycja Zdobywamy Kamieńsk odbędzie się 19 sierpnia. Link do zgłoszeń: TUTAJ

komentarze (18)
Dodaj komentarz

Bryczka...kartonowy chłop starosta co nic w instancji nie może ...figurant za wszelką cenę

Ale bełkot! Chyba sam nie wiesz co chcesz przekazać. Hahaha.

Grzesiek akurat po raz szósty organizuje to wejście i chwała mu za to a wy pitolicie o jakimś lansie.

Niesamowita inicjatywa. Nie chcesz nie przyjeżdżaj ja cały rok na to czekam i przyjadę z chłopakiem na tą imprezę. Bardzo dziękuję że takie coś jest.

Przecież co dzień z chłopakiem możesz tam wchodzić ,wjeżdżać czołgać się..... No chyba że chcesz tylko z Grześkiem i we fleszach i kamerach , no to wtedy musisz czekać.

Niczego nie rozumiesz albo nie chcesz zrozumieć. Dla nas niepełnosprawnych to jest jedna z niewielu okazji się spotkać w jednym miejscu. Tu nie chodzi tylko o wchodzenie pod górkę.

ale bez pomocy pod górkę sami jadą !!! albo z górki bez hamowania emoji to będzie atrakcja emoji

Czy w tym kraju wszystko co się robi robić się będzie w związku rocznicą ?Ja se chyba sprawie syna ( może się uda ) na 100lecie. A jakże.

Lans organizatorów, to zrozumiałe, ale co z tego mają wykorzystywani przez organizatorów niepełnosprawni?

Szkoda słów na takich jak ty krytykantów. Nic sam nie zrobisz ale obrażać innych wychodzi ci świetnie.

A kogo obraziłam? Przecież zadalam tylko proste pytanie. Proszę powiedzieć co z tego maja niepełnosprawni. Dodam jeszcze? Po co te zdięcia organizatora w mediach jak nie chodzi o lans?

Dlaczego "wykorzystywani" ? Przecież nikt nikogo tam siłą nie zaciąga..

Tu była mowa o wykorzystywaniu, a ty mówisz o zniewoleniu, odpowiedz

A w którym miejscu napisałam o zniewoleniu? emoji Nie rozumiem w jakim kontekście niepełnosprawni uczestnicy mieliby zostać wykorzystani, każdy świadomie się zapisuje na udział w tej akcji. A co mają z tego? Może chociażby satysfakcję, że mimo braku sprawności fizycznej dadzą radę tam wjechać/wejść. W przeciwieństwie do Ciebie, bo zapewne wolisz kwitnąć na kanapie i produkować się bezsensownie w internecie emoji

A czy nie moga wkechac bez gryczki? Czy wtedy satysfakcji nie ma?

A co Ty chcesz od Gryczki? Akcja jest organizowana od lat i cieszy się dużą popularnością- nie bez powodu. Jeśli Cię nie interesuje w żaden sposób, to po prostu daj sobie spokój i idź poczytać coś co się mieści w "Twoich" zakresach tolerancji emoji

Czemu się tak napinasz? czy inni nie mogą mieć własego zdania? Ja uważam to za lans i wykorzystywanie niepełnosprawnych przez lokalnego politykiera.

Jasne, że każdy ma prawo do własnego zdania, ale w Twoim przypadku nie dostrzegłam żadnego konkretnego argumentu, który w sensowny sposób naświetliłby powód takiego a nie innego zdania emoji

dodaj komentarz
Czytaj także