Rejestracja i logowanie

Niebezpieczne owady przy Wojska Polskiego. Strażacy w akcji [FOTO]

Wydarzenia 01-08-2018 Autor: agula Foto: aga
7

Okres wakacyjny to czas, wzmożonej aktywności między innymi szerszeni  i os. Owady mogą być dla człowieka nie tylko dokuczliwe ale i niebezpieczne, bo na miejsce budowy swoich gniazd wybierają nasze najbliższe otoczenie. Dzisiaj strażacy zostali wezwani do usunięcia gniazda owadów, które swoją obecnością przy ulicy Wojska Polskiego (przy skrzyżowaniu z ulicą Kolejową) zagrażało przechodniom.

Upały sprzyjają aktywnej pracy szerszeni oraz os, jednak w gorące dni są one bardziej rozdrażnione. Często mogą one bez powodu atakować ludzi. Szerszenia trudno pomylić z osą lub pszczołą. Jego odwłok jest żółty w czarne pasy, natomiast tułów czarny w rude plamy. Samiec ma ok. 24 milimetry długości, natomiast robotnice są większe. Wiosną potrafią zagnieździć się blisko zabudowań mieszkalnych - pod dachem, przy ziemi obok wejścia do budynku czy - jak w dzisiejszym przypadku - na drzewie.

W ostatnim czasie mieszkańcy skarżyli się na niebezpieczne szerszenie, które panoszyły się po ulicy Wojska Polskiego. Gniazdo znajdowało się na jednym z rosnących tam drzew. Dzisiaj strażacy podjęli działania w celu usunięcia kokonu. Pożarnik ubrany w ochronny strój, specjalnym środkiem najpierw zneutralizował niebezpieczeństwo, a potem ściął kokon i umieścił go w ochronnym pojemniku. 

Strażacy przypominają, że gniazd os, pszczół czy szerszeni nie powinno się usuwać na własną rękę. Niezbędny jest do tego specjalny ubiór ochronny i sprzęt.

komentarze (7)
Dodaj komentarz

Szerszenie czy osy nie są problemem dla nikogo... ..chyba że ktoś ma ze sobą problemy i szuka guza... to dostanie, nie tylko od owadów.

Może tych dopalaczy trzeba było podsypać szerszeniom .....

Pożarnik to człowiek który zjadł kotlet pożarski (zaczerpniętę z słownika PIS-u)

Trzeba uświadamiać ludzi że do usuwania os są wyspecjalizowane służby a nie straż a jak ktoś ma owady w domu to niech sobie użyje ,, Gaśnice na osy i szerszenie". Która kosztuje kilka złoty

To owadów i zwierząt to powinny być inne służby, tych biednych strażaków poniewierają strasznie to są fachowcy od gaszenia pożarów i od powodzi a nie zajmować się robalami.

pozary w miwscie masz dwa, trzy na rok

To nie były robale,tylko owady,nie uczęszczałeś na lekcje przyrody ???

dodaj komentarz
Czytaj także