Rejestracja i logowanie

Kolejne odcinki ścieżek rowerowych w Bełchatowie oddane do użytku

Wydarzenia 26-07-2018 Autor: agula Foto: belchatow.pl
11

Prace nad nową ścieżką rowerową od ul. Żabiej do Warszawskiej oraz ciągiem pieszo-rowerowym w części ul. Ludwikowskiej zostały ukończone. Miłośnicy zdrowego stylu życia mogą bez przeszkód i bezpiecznie poruszać się po mieście.

Na wspomnianych odcinkach nie tylko zbudowano ścieżki rowerowe, ale również postawiono słupy oświetleniowe z nowoczesnymi lampami LED, uporządkowano zieleń, przebudowano sieć elektoenergetyczną oraz utworzono dwa zjazdy na ulicę Żabią. Całość prac na tych terenach wyniosło 676 tys. złotych. Wybudowane ścieżki są o tyle wygodne, ponieważ zostało na nich położone 538 metrów kwadratowych kostki niefazowanej, która umożliwia komfortową i płynną jazdę.


Obecnie w Bełchatowie rowerzyści mogą cieszyć się z 26 km dróg rowerowych połączonych z leśnymi trasami. Ponadto, w mieście pojawia się coraz więcej stojaków na dwukołowce oraz koszy czy ławek przy rowerowych szlakach.

komentarze (11)
Dodaj komentarz

O to co widzę to przebiega ona w samym centrum bełchatowa. A może by jej nadać imię lecha zawsze sprawiedliwego i jarosława obłąkanego.

Kolejna kostka? A czy są słynne grocholickie zjazdy i podjazdy przy każdej posesji? W cywilizowanych miastach już dawno używa się asfaltu do budowy płaskich ścieżek. Ciemna masa i tak się cieszy że coś powstało, zapomina tylko że to z ich podatków.

Zgadzam sie, jest tak jak napisales !!

Fajna ścieżka rowerowa ,przyznać trzeba.Przydała by się taka wzdłuż DK74 od Bełchatowa do Szczercowa.Były tam pobocza lecz przy renowacji drgi zostały zfrezowane i wysypane starym rozdrobnionym asfaltem -gratuluję projektantowi innowacyjnego rozwiązania i proponuję wycieczkę rowerową na tej trasie.Szerokości życzę.

Masz rację. Byłby fajny szlak rowerowy i ułatwienie dla mieszkańców bo aktualnie poruszanie się rowerem po tej trasie to wybór dla rowerzysty między rosyjską ruletką a atakiem padaczki. Bezpieczniej by było także oddzielić taką ścieżkę chociaż jakąś barierką. Niestety projektant drogi nie dość że nie pomyślał o rowerzystach, to jeszcze postanowił ja zawęzić o połowę co jest ewenementem, gdyż z niebezpiecznej drogi zrobił skrajnie niebezpieczną. Gratulacje!

Budują ścieżki tam gdzie nie ma natężenia ruchu samochodowego , a to dlaczego nie dokończycie ciągu pieszo-rowerowego do Nadleśnictwa Bełchatów przy ulicy Lipowej gdzie piesi i rowerzyści są zmuszani do poruszania się rowem , ale już kończy się czas urzędowania Pani Prezydent docenimy Panią wyborach samorządowych.

jak zwykle lokalni eksperci od niczego próbują zaistnieć pisząc bzdury wynikające z niewiedzy

Konkurencji nic sie nie podoba ale zenada

Dodajmy tylko, ze sciezka rowerowo-piesza z ul. Slonecznej do ul. Nowej przez Żabią była realizowana ze srodkow z Budzetu Obywatelskiego z 2014 roku...miala być zrealizowana w 2015roku!!! W koncu sie doczekalismy... Lepiej pozno niz wcale.

"Miłośnicy zdrowego stylu życia mogą bez przeszkód i bezpiecznie poruszać się po mieście." chyba kogos glowa boli i nigdy nie jechal rowerem po miescie tymi ścieżkami albo jawnie uprawia propagande sukcesu. Chociazby opisywany fragment moze jest fajny ale jak tam dojechac? haha! Olsztynska scieki brak, sienkiewicza sciezki brak, pilsudskiego tylko czesciowo i tak jest wszedzie w calym miescie. Sciezki nagle sie urywaja, sa prowadzone tylko miejscowo, etapami. centrum to juz makabra, pileckiego, pabianicka, kaczynskich, czyzewskiego, 1 ,maja, kwiatowa, dabrowskiego itp sciezek brak. i jak tu jezdzic przepisowo jak wg przepisow masz obowiazek jechac sciezka jak jest to ok jade ale nagle sie ona czesto urywa przy samym skrzyzowaniu przy pasach i wowczas albo musze zjechac na ulice co jest bardzo niebezpieczne albo musze zsiadac z roweru i go prowadzic kilkase metrow. Dopoki uklad i obieg wszystkich tych sciezek sie nie zamnknie nie polaczy to nie piszcie bzdur o bezpieczenstwie. Bo teraz to wyglada tak ze trzeba jezdzic zjezdzajac/wejedzajac co chwila z sciezki na ulice i odwrotnie

Dokładnie, ostatnio wyhaczyłem mandat za jazde po chodniku w samym centrum, sorry ale jak mam jeździć tam ulicami to wole płacić albo teraz to już spieprzać, niż tamować ruch uliczny a przede wszystkim narażać swoje zdrowie.

dodaj komentarz
Czytaj także