Rejestracja i logowanie

Wyznaczono objazdy w związku z budową ronda. Sprawdź mapy!

Wydarzenia 29-06-2018 Autor: magjas Foto: www.belchatow.pl
20

Jeszcze przez kilka dni na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Armii Krajowej i kard. S. Wyszyńskiego będziemy jeździć bez zmian. Jak informuje wykonawca, Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych z Piotrkowa Tryb., ze względów formalnychprace w tamtym rejonie ruszą ok. 5 lipca. Poniżej mapy z planowaną czasową organizacją ruchu dla samochodów osobowych i ciężarowych, która obowiązywać będzie przez okres wakacyjny.

Podczas robót mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami, ale zatwierdzony przez Zarząd Dróg Wojewódzkich projekt organizacji ruchu powinien ograniczyć je do niezbędnego minimum. Kluczowe dla miasta jest to, aby ruch w kierunku dwóch największych bełchatowskich zakładów pracy odbywał się bez zakłóceń, dlatego ulica Wojska Polskiego będzie przejezdna przez cały czas budowy.


Objazdy - samochody osobowe:

  • Wyłączeniu z ruchu będzie wlot w al. kard. S. Wyszyńskiego. Ruch puszczony będzie wzdłuż parkingu przy ul. Wyszyńskiego.
  • Wyłączony zostanie również wlot w ulicę Armii Krajowej. Samochody osobowe w kierunku Binkowa pojadą ulicą Kolejową.

Objazdy - ruch ciężarowy:

  • Ruch ciężarowy i autobusowy na relacji od Łasku zostaje skierowany w ulicę Lipową do ulicy Wyszyńskiego następnie do Al. Jana Pawła II, potem  ulicą Zamoście do ulicy Wojska Polskiego (droga484).

Jak informuje magistrat przedstawione powyżej objazdy będą obowiązywać w okresie wakacyjnym. Prace potrwają do listopada. Mimo zmian w organizacji ruchu, ul. Wojska Polskiego przez cały czas budowy będzie przejezdna.

Cała inwestycja kosztować będzie 5 mln 600 tys. złotych, ale podobnie, jak w przypadku ronda na Staszica, do inwestycji dołoży się starostwo (mowa tutaj o kwocie 1,5 mln zł.).

komentarze (20)
Dodaj komentarz

No i co że będzie rondo jak torfy jeździć na rondach nie potrafią. Stają przed pustym rondem i się rozglądają czy można wjechać. Ważne, że się dorobią niektórzy na tym, potem czarni poświęcą za parę banknotów i postawią dumną tablicę Kaczyńskich. BEŁCHATÓW PEŁNĄ GĘBĄ

hej. i jak Wam sie dzis jechalo? moim zdaniem nuezly kociol sie robi przez to. jak robili rondo staszica to praktycznie sie nie odczulo tego a teraz bedzie nieciekawie

Kolejne marnotrawstwo typowe dla Bełchatowa i z pewnością jedno z ostatnich w zamykanym (koniec kadrowy elektrowni rozpocznie się za dwa lata, a za cztery zamknięte zostaną dwa bloki i później co roku dwa...) miasteczku, które roztrwoniło wszystkie swoje szanse... Rondo za 5 mln złotych w miejscu, gdzie wskutek złej organizacji przez trzy godziny na dobę występują niewielkie zatory, to prawdziwa rozrzutność. To jednak typowe bez względu na stronnictwo u władzy i to nie tylko tu w Bełchatowie. Swego czasu wojewoda łódzki na naradzie dyrektorów budowy elektrowni tak uzasadniał potrzebę zabrania środków na inwestycje mieszkaniowe do Łodzi (co wykonano): "...będziemy dowozić pracowników helikopterami..." . Dla tych, którym świat nie narodził się tu to gra grabieżców...

już widze rondo lecha i marii kaczyńskich i huczne otwarcie blogoslawionego lecha

Wytarczy przebudować sygnalizację świetlną na możliwości lewoskretu

DOKŁADNIE. bezkolizyjne zrobić i byłoby dużo latwiej

O i nareszcie powstanie i będzie można mu nadać imię Lecha Kaczyńskiego.

Rondo powinno byc tam zrobione z 10-15 lat temu a nie teraz jak kopalnia sie konczy

Takie rondo powinno być budowane niedłużej niż dwa tygodnie a nie dwa miesiące. A jak nie wiedzą jak to się robi to niech sobie obejrzą film o wymianie pasów startowych na lotnisku we Frankfurcie.

Na reszcie nastąpi koniec problemów w tym miejscu bo każdy co chciał w lewo skręcić to w godzinach szczytu czekał cyklicznie zielone światło 1/2 samochody i tak aż nastąpi twoja kolej a jak stanie sierota drogowa to już tylko się modlić że ktoś miły co prosto jedzie puści

E mądrale to rondo prosi sie od lat. Raczej trzeba powiedziec WRESZCIE. No okres budowy trzeba jakos przezyc byle to nie bylo tempo jak Kalisko Kamiensk

po co tak wczesnie te zolte linie porysowali:/

Dziękuję za tą mapkę, bo już się martwiłem jak dojadę do pracy.To jest tak zawikłane,że ją na foli wydrukuje i nakleję na szybie samochodu żebym zawsze był pewny,że dobrze jadę i dojadę.

To nie Warszawa ani nawet Łódź, ale to co się będzie działo w tych małych uliczkach w godzinach szczytu - przechodzi ludzkie pojęcie... Szczególnie przy galerii i za stacją benzynową

juz sie boje:/

Ja śniadanie szykuje w dni parzyste, Ty w nieparzyste i jemy koło Brico . No i kawusia po śniadanku obligatoryjnie emoji i w ten czas możemy jechać dalej,bo już rondo się zwolni. A Ty się martwisz jak będzie..

A ta mapka do dla rdzennych mieszkańców co topografi własnego miasta nie znają? Kartografi też ich nie uczono dlatego nie wiadomo czy do roboty na Grube trafią.

Lepiej z Łękawy to rondo przenieść,bo tam jest potrzebne jak dziura w moście, takich mamy mądrych w ochronie środowiska

Chyba ty masz problem. Ze sobą

A czemu ten tydzień obsuwy? Ktos to wytlumaczy? JesCze nie zaczeli injuz problem.?

dodaj komentarz
Czytaj także