Rejestracja i logowanie

Radni chcą odwołania prezesa WOD-KAN. Piotr Kopek odpowiada i oświadcza, że pozwie lokalne media do sądu

Wydarzenia 27-06-2018 Autor: rk Foto: aga
47
Radni chcą odwołania prezesa WOD-KAN. Piotr Kopek odpowiada i oświadcza, że pozwie lokalne media do sądu

Wraz z początkiem środowej sesji Rady Miejskiej, do rąk prezydent Czechowskiej trafiło pismo z wnioskiem o odwołanie prezesa spółki Wod-Kan, Piotra Kopka. Podpisało się pod nim siedmiu radnych: Elżbieta Naturalna, Dariusz Wyszyński, Piotr Wysocki, Joanna Janicka, Karol Kowalski, Michał Wyczachowski i Zdzisław Markiewicz. Piotr Kopek określił sytuację jako polityczną hucpę i oświadczył, że zamierza złożyć pozwy sądowe m.in. przeciwko dwóm bełchatowskim redakcjom. 

XLIX Sesja Rady Miejskiej w Bełchatowie rozpoczęła się tematem Wod-Kan Bełchatów, a konkretnie oświadczeniem grupy siedmiu radnych, którzy w piśmie do prezydent Marioli Czechowskiej, zwrócili się z wnioskiem o odwołanie prezesa Piotra Kopka. 

Co zarzucają szefowi miejskiej spółki? W piśmie podane są dwa główne powody:

- Niedopełnienie obowiązków wynikających z art. 649 ustaw Kodeksu cywilnego, poprzez nieudzielenie bankowych gwaranci płatności dla firmy AWBUD S.A., umożliwiło wykonawcy odstąpienie od umowy, przyczyniło się do opóźnienia zakończenia ważnej dla miasta inwestycji o 16 miesięcy i wzrost kosztów kontraktu 10 i ok. 1,8 mln złotych. Ponadto niedopełnienie tego obowiązku przez zarząd pozbawiło spółkę możliwości dochodzenia kar umownych z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy

- Nieskuteczne przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie pn.: „Budowa instalacji stabilizacji osadów ściekowych w Zamkniętych Komorach Fermentacyjnych na Oczyszczalni Ścieków w Bełchatowie” i bezskuteczny upływ terminu związania ofertą, spowodował iż wykonawca, który złożył najkorzystniejszą ofertę, nie zawarł umowy ze spółką. Natomiast spółka Wod-Kan poniosła stratę w postępowaniu wadium, tj 400 tys. złotych, ale co istotniejsze, konieczne jest ponownie przeprowadzenie postępowania. Spowoduje to opóźnienie w realizacji tak ważnej dla miasta inwestycji, a ponda to istnieje duże ryzyko, że w przypadku powtórzenia postępowania, nie będzie już możliwe uzyskanie tak korzystnej ceny.

Prezes Piotr Kopek, odnosząc się do przedstawionych zarzutów nazwał oświadczenie polityczną hucpą i jednoznacznie stwierdził, że zarząd Wod-Kan zrobił wszystko co w danej sytuacji powinien zrobić, działając w granicach prawa. Zaznaczył też, że żadna z osób żądających jego odwołania, nie poprosiła zarządu spółki o zabranie głosu w sprawie i wyjaśnienia wrażliwych kwestii.

- Wiedza radnych wnioskujących moje odwołanie jest oparta tylko i wyłącznie na dywagacjach pana Edwarda Olszewskiego [...] Sformułował on wiele nieprawdziwych wniosków, nieprawdziwych zarzutów w stosunku do spółki, do mnie osobiście, jak i do tego postępowania przetargowego  - mówi prezes Wod-Kan Piotr Kopek.

Prezes Kopek oświadczył również, że zamierza dochodzić swoich racji w sądzie. Zadeklarował bowiem pozwać Edwarda Olszewskiego o naruszenie dóbr osobistych spółki. Na drogę sądową chce również wejść z dwoma lokalnymi redakcjami, które w jego ocenie umieściły jednostronny materiał z konferencji byłego prezesa Wod-Kan, Edwarda Olszewskiego i nie uwzględniły jego prośby o sprostowanie wyemitowanych materiałów.

- W związku z nieopublikowaniem sprostowań w stosunku do tych dwóch redakcji, spółka Wod-Kan wystąpi do sądu o ochronę dóbr osobistych i jednocześnie wystąpimy do sądu w związku z odmową umieszczenia oświadczenia z przeprosinami w stosunku do pana Edwarda Olszewskiego, który również odmówił nam tego. [...] Będę miał nie lada satysfakcję, jeżeli już zapadną wyroki sądowe i sąd przyzna rację spółce Wod-Kan. 

Prezydent Mariola Czechowska zapytana o jej stanowisko w sprawie pisma złożonego przez radnych, oznajmiła, że w ciągu najbliższych dni podejmie decyzję o przeprowadzeniu audytu w spółkce, aby uzyskać rzetelną opinię na temat przedstawianych zarzutów. 

 

komentarze (47)
Dodaj komentarz

Ale te miski są z Bełchatowa to gdzie mają wracać ? No chyba że mówisz o Pani prezydent i jej owczarkach i innych ze Zduńskiej Woli i Łodzi Skierniewic to masz rację do domu.

Możecie wszyscy się cieszyć z nieszczęścia jak ludzie tracą posady a te Menedżery z takim doświadczeniem zaraz znajdą prace np w Ernst and young więc spokojnie. Będą siedzieć w biurowcu na Marszałkowskiej w Warszawie i patrzeć na ten mały Bełchatów z politowaniem.

Ziemia Bełchatowska i Kopek jako jedyni głośno mówią "Misiewicze wracajcie do domu". Cały miasto też tak uważa tylko nie ma odważnych by to mówić. Skoro mają kosę z Miśkami to co w tym dziwnego że te Miśki chcą jego odwołania? Kibicuję Kopkowi

Kopek to ten co nie moze nigdzie pracy znaleźć dlatego przygarneli go w spolce miejskiwj jak wszystkich nieudacznikow?

Czytam te komentarze i stwierdzam, że ludziom to zawsze źle. Śmierdziało z oczyszczalni - narzekali ; teraz nie śmierdzi - też się czepiają. Ludzie co wy pier ... ? 

kopek wysiudał edka ze stołka wiec ten chce powrotu za wszelką cenę

Wysocki to kompromitacja

Panie Kopek żegnamy!!!

Z tobą juź się dawno się pożegnaliśmy

Ty obiektywista . Nie ośmieszaj się

Niech odwołają Kopka. Spöłka bez podwyżek cen od 3 lat ma super wyniki, zatrudnienie o prawie 20 osób mniejsze niż w 2014 roku, ceny wody i ścieków nie wzrosną do 2021 roku, smród na Binkowoe i Słonecznym pojawia sie rzadko i nie cuchnie jak za Chrzanowskiego.... Murzyn zrobiłł swoje i może odejść

Podobno to ze nie smierdzi i ze nie ma podwyzek cen to zasluga Matyśkiewicza i Olszewskiego. Od prawie 4 lat nie dotykają się oczyszczalni i spółki a samo sie zrobilo to czego nie potrafili osiągnąć przez 12 lat rządow Plusa w mieście. Czarodzieje co smród zostawili nie dotykajcie sie wiec dalej Wod Kanu a będzoe dobrze

Egzekutorem dla głowy Piotra Kopka jako Prezesa Wod-Kan została wyznaczona Alina C-K

Pani MCz wyznaczyła "deadline" dla projektu Piotr Kopek na 15 lipca.

Ta natura to ma pomysły.....

Bufonada Kopka wciąż trwa z ZIEMI BEŁCHATOWSKIEJ pogrą żył Bełchatów. Smród wysokie ceny wody i ścieków a miał obniżyć poprzednicy to obiecali po zakończeniu budowy.

Jak Ty możesz smród czuć jak na Oleśniku mieszkasz?

Krótko : Kopek ZB obnaża słabość Olszewskiego i Matyskiewicza Plus może Gowin już nikt nie wie oraz Misiewiczów z PiS. Wypowiedzi są czytelne. Ciekawe dlaczego natura wystawila Wysockiego na kompromitację medialną???? A Plus się śmieje!

Ktoś wie dlaczego natura średnio co tydzień wstawia swoje zdjęcie z pracy na Facebook?? Chce ludzi przekonać że pracuje i nie łazi do kosmetyczki w czasie pracy paznokci robić??? Uśmiałem się do łez....

Pani Ela udostępnia na fejsie zdjęcia tylko dla znajomych. Podobnie uczyniła to dzisiaj. Czyli widać,że jesteś szujo w tym gronie, ale jak widać, jesteś fałszywym znajomym.

Elka Ty jednak zatraciłaś zdolność logicznego rozumowania. Pleciesz trzy po trzy i piszesz też.

Cały Piotruś, powiedzieć aby nic nie powiedzieć. Olszewski mówi nieprawdę to trzeba wydać oświadczenie że mówi nieprawdę, a nie ściemniać teksty z cyklu " Sformułował on(Olszewski) wiele nieprawdziwych wniosków, nieprawdziwych zarzutów w stosunku do spółki, do mnie osobiście, jak i do tego postępowania przetargowego" , jak wiele to znaczy, że nie wszystko więc coś z prawdy w tym jest ale od kłamczuszka tego się nie dowiemy.

Wejdź na stronę wod kan i przeczytaj oświadczenia których nie zamieścił Dolsat i b24 a których tak nieudolnie szukasz

Kopek jest największym zagrożeniem politycznym dla Plusa i "Misiewiczów" i dlatego całe to towarzystwo tak go atakuje w swoich nieobiektywnych mediach. Przeczytajcie na stronie Wod Kan pisma do EO, Dolsat i b24 to trochę Was wszystkich oświeci. Dlaczego nie zamieścili sprostowań? Bo obiektywizm jest nie pomyśli właścicieli?

Kopek i zagrożenie dla PLUSA , dobre jako żart, chociaż troszkę już suchar.

Czy prezes Kopek zdaje sobie sprawę, że przegra w sądzie z redakcjami, bo nie może żądać, aby te prostowały wypowiedzi Olszewskiego? Ile kasy wyda wod-kan na z góry przegraną sprawę?

Aż żal patrzeć jak moja ulubiona partia pis A mianowicie część jej radnych traci i upada za przymierze z plusem , który dy...ma ich bez mydła i załatwia swoje interesy rękoma tych wspaniałych z Ala pis

Nie rozumiem tej lokalnej polityki i tych którzy potrafią tylko krzyczeć. Za Edwarda śmierdziało, ludzi w spółce więcej o 16osób co również skutkowało podwyżkami cen za wodę. Za Piotrka nie śmierdzi, rozsądne gospodarowanie zasobem ludzkim i ceny w miejscu. I taka naturalna, Wysocki,wyczachowski, Wyszyński,Kowalski chcą powrotu tego co było. Kto potrafi to wytłumaczyć?

Co Ty wiesz o zasobach ludzkich i kosztach ? Tyle co Ci Kopek powie... Zadaj sobie troche trudu i sprawdź faktycznie kto został zwolniony a kto przyjęty za czasów Kopka! Śmierdzi jak śmierdziało nic się nie zmieniło !! Zainteresuj się procesem technologicznym to sam zobaczysz że żadnych zasług Kopka tutaj nie ma. Popytaj pracowników jak jest... To tyle

Chyba węch straciłeś. ... serio. Nadal uważam, że problem nie został zażegnany

Jeżeli radni którzy złożyli wniosek o odwołanie Kopka faktycznie nie zadali mu na komisjach,na sesji lub w innym czasie żadnego pytania na temat tego przetargu, to trudno doszukiwać się innych powodów tego kroku niż wykonanie politycznego zlecenia. Po co nam tacy radni?

I porównajcie sobie Państwo wypowiedź Wysockiego z wypowiedzią Kopka. Bez komentarza. Panie Wysocki za co Pan bierze dietę radnego i jaki ma pan warsztat wiedzy na temat zadań miasta jako wiceprzewodniczący rady. Wniosek: Ciebie drogi Piotrze należy odwołać.

Kto to jest ten Kopek ze PLUS i poselski odłam PIS tak bardzo chce się go pozbyć? Dla mnie szaraka, jak w mieście nie śmierdzi i nie ma podwyżek cen wody to jest spoko. Pamiętam jak było w 2013 i głównie 2014 i nie chce tego znowu przerabiać. Sluchałem wypowiedzi Wysockiego. Warto. Ten pan pokazał jakim jest fachowcem. Czytałem tez dokumenty na stronie Wod Kanu. Ciekawe czy tylko ja?

Czytaj ze zrozumieniem... Na stronie wod kan Kopek może napisać co chce!!! Jeżeli według Ciebie w mieście nie śmierdzi to masz coś nie tak z nosem!

Brawo Panie Piotrze... Oni tylko szkalować potrafią, typowe przed wyborcze piekiełko

Olszewski zgolił wąsa i myśli że ludzie dadzą się nabrać...kończ waść wstydu oszczędź...

"Ynteligencie" sprawdź sobie użycie "kończ waść wstydu oszczędź ". emoji polecam internety Stasiu

Posłuchajcie wypowiedzi pana Wysockiego. Załamka. Pomieszanie z poplątaniem. Daj pan spokój. Lepiej nic nie mówić. Brak słów

A co zrobić ludzie? Weź teraz zejdź z kilkunastu tysięcy złotych I proś się o robotę. Jak żyć Panowie radni? Jak? Dobrze, że nie dotyczy to zwykłego szarego człowieka tylko menedżera cio znajdzie bez problemu coś.

Misiewiczów CDN.................................

Były prezes Pamapolu i wszystko jasne

A gdzie reszta cwaniaków z Plusa, jednak się nie myliłem Pani Naturalna to nie żaden PIS ciekawe czy władze Prawa i Sprawiedliwości wiedzą o takich praktykach jak totalna opozycja, widać że osobą takim jak Naturalna, Wysocka Wysocki, Wyczachowski i Waldemara tu brakuje to przymierze zaszkodziło Plusem, który 12 lat ramię w ramię szedł z PO. MYŚLĘ ŻE NAJWYŻSZY CZAS Z TYM SKOŃCZYĆ TRZEBA WŁADZĄ Pisu przytoczyć lekcję Historii jak Plus atakował PiS przez te kilka lat. Może Pan Minister i Pani Poseł o tym nie wiedzą. Oj mamy materiały mamy.

I bardzo dobrze. Pogonić tego Kopka. Nie ma podwyżek cen wody i ścieków, nie śmierdzi z oczyszczalni jak za Plusa! Po co taki prezes! Powołajcie Olszewskiego, tego co zarządzał Wod Kanem do końca 2014 roku. To jest fachowiec. On zrobi porządek. Pamiętam jak się wówczas żyło na Binkowie. Jak w latrynie

Kto nazywa to coś michalina medium? Trochę nadurzycie ale zgadzam się że takie tv nie powinny istnieć i może decyzja sądu przyczyni się do likwidacji tego śmiesznego tworu.

Panie ministrze melduję wykonanie zadania. Wniosek o odwołanie Kopka złożony. Jesteśmy do usług i czekamy na kolejne wytyczne

kopek ty nie strasz sadem bo tylko to potrafisz.

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->