Rejestracja i logowanie

Bełchatowianin poczuł się jak w filmie - uciekł z ośrodka, zabrał kolegów i ruszył ścigać się z policją

Wydarzenia 21-05-2018 Autor: mjs Foto: KPP Bełchatów
20

W sobotę, po godzinie 18-tej dyżurny bełchatowskiej policji odebrał zgłoszenie o poruszającym się ulicami miasta renault lagunie, za kierownicą, którego siedzi młody mężczyzna nie posiadający prawa jazdy. Policja ruszyła na poszukiwania auta, szybko okazał się, że zmuszona była wszcząć pościg.

Patrol poinformowany przez dyżurnego o ranault lagunie dość szybko "namierzył" auto. Niestety jego kierowca, pomimo sygnałów dźwiękowych i świetlnych wysyłanych przez radiowóz nie reagował należycie, kierowca dodał gazu i zaczął uciekać.

- Policjanci ruszyli za renault. Kierowca po przejechaniu ulicy Bawełnianej, skręcił w Fabryczną, a następnie w ulicę Lecha i Marii Kaczyńskich. Dojeżdżając do ronda u zbiegu tej ulicy z Kwiatową i Piłsudskiego, 19-latek chciał wykonać manewr skrętu w prawo. Nadmierna prędkość spowodowała, że kierowca stracił panowanie nad autem i uderzył w słup oświetleniowy - wyjaśnia Marta Płomińska z KPP w Bełchatowie

Po przebadaniu alkomatem okazało się, że kierowca był trzeźwy, ale... i tak nie uniknął zatrzymania. Okazało się bowiem, że 19-latek w momencie zdarzenia powinien być w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Jak mówi Marta Płomińska samowolnie oddalił się z placówki, do której wkrótce ma zostać z powrotem przewieziony.

Mężczyźnie już postawiono zarzut z artykułu 178 b kodeksu karnego, czyli niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego.

- Zgodnie z zapisami prawa, sankcje za ten czyn to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 - wyjaśnia Marta Płomińska z KPP Bełchatów

Wraz z 19-latkiem podróżowało również trzech pasażerów.

komentarze (20)
Dodaj komentarz

Spierdalac to moje auto było :/

Do kolegi hmm. Ty baranie widac ze nawet nie wiesz o czym mowisz jestes zwyklym mocherem i debilem pozdro

A gdzie było BMW bo nie widać??? Innymi tez można

Królowa Lawet w formie !

ośrodki wychowawcze są do lat 18 wiec jakaś pomyłka w artykule emoji

Może młodzież opóźniona w rozwoju i inaczej liczą?

dlaczego ten "Mężczyźna" nie siedzial w pierdlu tylko leżakował w młodzieżowym hotelu zwanym osrodkiem wychowawczym? mam nadzieje ze teraz w koncu kolejny idiota sędzia wyda rozsadny wyrok, chociaz znajac naszych debili sedziow to wszystkiego sie mozna spoedziewac i pewnie znow trafi na wakacje zamiast do pudła

Tam nie leżą, tylko na nich się kładą. Jakby był rozsądnym człowiekiem nie poszukiwanoby go i nie ganieno po miescie.

Rafał daj spokój

Szkoda że tego nie widziałem emoji to musialo byc widowisko emoji

kto wogóle dopuścił takie zgnite auto do ruchu

Specjalnie przygotowana laguna do zlotu w zelowie.

Nie jest jeszcze takie złe .....

Kolega widzę że przędzie zdrowo jakaś BMW X6 ... Normalne auto typie ...

Takiemu baranowi nigdy nie powinni dać prawka

Przecież nie miał. Jak ludzi osadzaja w pierdlu to z przekonaniem ze resocjalizacja pomoże. Może jak zda prawko to będzie jeździł lepiej od Ciebie?

Powinni zastrzelić na miejscu.

W końcu coś się dzieje.

no co się dzieje

... A czytałeś?

dodaj komentarz
Czytaj także