Rejestracja i logowanie

Syreny, petardy i okrzyki. Protest przed Sempertrans, pracownicy żądają podwyżek [FOTO][VIDEO]

Wydarzenia 18-05-2018 Autor: mj-s Foto: mj-s
186

Około dwustu pracowników spółki Sempertrans wyszło dziś przed siedzibę firmy, w asyście syren i petard manifestowali swoje niezadowolenie - chodzi o podwyżki płac. Pracownicy domagają się ich od początku tego roku, ich zdaniem przeciągające się negocjacje płacowe są wyrazem złej woli pracodawcy.

Pracownicy domagają się 8-procentowego wzrostu płac, to średnio około 400 zł więcej niż dotychczasowe wynagrodzenia. Kolejnym postulatem załogi jest wypłacenie nagrody rocznej w wysokości adekwatnej do wygenerowanego zysku. Sempertrans Bełchatów jest największym zakładem produkcyjnym taśmociągów w Europie i jednym z pięciu największych na świecie. W bełchatowskim oddziale spółki zatrudnionych jest około 600 osób.

Związkowcy z OPZZ i NSZZ Solidarność, którzy zorganizowali dzisiejszą demonstrację nie wykluczają zaostrzenia form protestów, w przypadku braku porozumienia w spółce może nawet dojść do strajku. Dziś kilkaset osób wzięło urlopy, zwolnienia lekarskie czy poszło oddawać krew, jak podkreślają protestujący, poza zatrudnionymi z agencji pracy duża grupa pracowników dziś nie stawiła się do pracy.

 

 

 

 

 

 

 

 

komentarze (186)
Dodaj komentarz

wygonic austryjakow bakowicza na wczasy do piotrkowa to ma byc polskie dobrze zarzadzane

tak samo jak musimy bronić naszych miejsc pracy w sempertransie, tak samo musimy bronić miejsc pracy w kopalni elektrowni i każdej spółce, ale to samo tyczy się obrony naszych innych lokalnych podmiotów jak choćby GKS, Skry itd. bo jeżeli ja będe mieć dobrze - dobrze zarobie to wydam te pieniądze w lokalnych sklepach więc sprzedawca w Bełchatowie będzie mieć dobrze. Pamiętajcie jedziemy wszyscy na 1 wózku czy to ramb czy kopalnia czy betrans czy sempertrans czy to pracownik budowlany czy to wiceprezes JEDEN WÓZEK. Jak będziemy razem jednością wspierać się to będzie nam łatwiej każdą sprawę obronić a nie tylko zaglądać do swojej kieszeni czy do kieszeni sąsiada.

A ja popieram pracodawców, przedsiębiorców, kapitalistów, posiadaczy ziemskich. Nie dajcie się zastraszyć tej hołocie. Po nich przyjda inni i beda dla Was robic z pocałowaniem rączki.

Haha smieszny gość. Skąd sie urwałeś.

Patrz jak biegną. Zatrzymałeś się mentalnie na początku lat 90-tych. Czasy "ch.. z pieniędzmi ważne by robota była" już minęły a tacy dorobkiewicze jak ty sami muszą zakasać rękawy jak was na pracownika nie stać. Nawet Ukraińcy nie są palcem robieni i za psie pieniądze robić nie będą.

JAK popieraszybko to przyjdź i z.........i

Znowu "solidaruchy" mieszają wywalić na zbity ryj z firm tych zadymiarzy pachołków kleru !

Racja to typowa PiSOwska bojowka Ten związek już dawno stracil swoje założenia

Gdyby nie ta Solidarność to do dzisiaj byś jeździł ladą, Ruskì pachołku.

Dobrze mówisz ale nie ta Solidarność,, kobzy,, i spółki A pacholkiem to ty jesteś Torunia

Zeby nie te Salidaruchy to byś sie dzisiaj bał wyjsc na ulice i byś robił za pić zloty

Pracownicy biurowi to leszcze ktorzy srają ze strachu o stołki i dlatego nie wyszli razem strajkowac a bedą chcieli dostać tą samą podwyżke i uważają ze im sie należy wiecej.Tylko kawki piją i poł dnia bajera.Są tam normalni ludzie ale wiekszosc to sie wywysza.A podwyżka piwinna byc kwotowa a biurowi piwinni dostac mniej bo nie wyszli.Pozdrawiam normalnych

Zapraszam do biura, do pierwszego lepszego pokoju, chętnie zamienimy się na jeden dzień i zobaczymy czy nadal będziecie tego samego zdania. Tylko idioci oceniają z pozoru. Pozdrawiam

Sam jesteś leszcz a do tego masz małego kitonga

Jakbys Robuś miał takiego kitonga to bys sobie lepiej życie ułożył

A gdzie elmen ,ramb betrans pojedyncze strajki nic niedadzą chyba ze godnie zarabiają

A gdzie sempentrans byl jak ramb,betrans i betgum strajkowali ty **** pało

A to nosisz wiaderkiem a to współczuję to takim razie strajkuj.

Panie elektryk jak by nie sempertrans to byś pan nosił torf w wiaderku do młyna i wtedy poznał by pan co to jest prawdziwa praca nara

Normalnie bohaterzy jestescie. Powinien pan Andrzej Duda przyznać wam order orła białego dla zasługi dla narodu polskiego.

Oficjalnie tak ,wszędzie pisza że są przyjencja .mialem to szczęście pracować w elektrowni ale już emeryturka,popieram strajk a nie za 2,5 pracować.

Dwa i pół to bardzo duzo. Zobacz ile w Polsce wynosi minimalna.

2.5 % to 50 zł na rękę. Faktycznie można sobie życie ułożyć

To przyjdź i pracuj za te 2.5, zobaczymy ile wytrzymasz

Ja pracuje w elektrwni i niemusze strajkować,zmiencie pracę.

Zobaczymy za jakiś czas, już stenkacie że wam osady tną

A kto cię zatrudnił do elektrowni takiego analfabetę...

A przyjmują u ciebie.

Postawić to na tydzień. I niech się wykazują znawcy od norm i produkcji. Podobno niektórych widziano jak kiedyś pracowali na maszynach. Ale nie zrobią tego ponieważ nie mamy tak dużych magazynów żeby pomieścić defekty.

SEMPERTRANS, bo tak nazwali tą firmę w 2002 r. Austriacy, to polska firma STOMIL BEŁCHATÓW S.A. . Właściciel "SEMPERIT", od początku miał wiele szczęścia, gdyż kupił zakład po okazyjnej cenie w okresie prywatyzacji polskich najlepszych zakładów i wiele lat czerpał zyski, które wyprowadzał z Polski działając na granicy prawa. W okresie ostatnich 2-3 lat SEMPERIT restrukturyzował się (przekształcił się w korporację) zmieniła się kadra zarządzająca w Austrii, jak również w Bełchatowie. Popełniono wiele błędów na najwyższych szczeblach zarządzania a zyski roztrwoniono na nieudane "projekty". Chaos w zarządzaniu i nieudane zmiany organizacyjne doprowadziły do strat, co właściciel- SEMPERIT chce rekompensować sobie próbując obniżać koszty i przerzucając ciężar na załogę. Próbuje się zmusić załogę do zmian w regulaminie premiowania, ustalając cele na które pracownicy nie mają bezpośredniego wpływu. Jeżeli przyjmuje się zamówienia na krótkie odcinki taśm, trzeba przezbrajać całą linię, to nie ma wydajności. Za to odpowiedzialne są osoby zarządzające a nie pracownicy produkcyjni .Jeżeli są źle ustalone zadania i cele przez zarządzających , nie można za to rozliczać pracowników produkcyjnych. POLACY chcą uczciwie pracować w Polsce , w godnych warunkach, za godne wynagrodzenia. Wspierajmy tych , którzy protestują, aby traktowano ich jak ludzi a nie tylko narzędzia pracy. Czy o to walczyliśmy, aby w swoim kraju być niewolnikami bez prawa głosu ? Protest był legalny i świadczy o solidarności załogi. BRAWO.

Nie masz racji.

skoro tak tam źle dlaczego na zdjęciach widać tylu zadowolonych, uśmiechniętych pracowników ? 

joker moźesz płakać

Jeśli to protest to przeciwko czemu był zorganizowany ? Z treści artykułu wynika że to próba wymuszenia podwyżek.

Wszystko co złe zaczęło się od rządów byłej kadrowej pani C. oraz objecia stanowiska prezesa przez pana S.dlaczego te osoby nie zostały rozliczone ? Że świetnie prosperującej firmy (najlepsze wyniki w Sempericie za poprzedniego Zarządu ) w firmie prukcyjnej zaczęły rządzić Kadry (kolezaneczki do dzisiaj ) kolesiostwo i kumoterstwo .... wywalane pieniądze na szkolenia zaprzyjaźnionych firm itp...

Prosze nie nie rzucać oszczerstw względem tych osób, bo zostanie pan pociągnięty do odpowiedzialności karno-sądowej.

Co to znaczy ,, karno-sądowej " ? Z kąd Ty się człowieku urwałeś?

Dla jasności "Dzięki Bogu" nie podaje nazwiska co w świetle POLSKIEGO PRAWA nie podlega karze, dlatego jak już coś piszesz w takim kontekście że kogoś ostrzegasz, wklej przy okazji artykuł prawny który mówi o złamaniu przez kogoś tutaj prawa i nie ośmieszaj się. Wiedza to nie to samo co mądrość a i oby dwóch często brakuje ludziom z czego tej mądrości życiowej człowiek nabywa z czasem, szkoda że nie każdy emoji

Głupoty największe piszesz. Czyli zwyzywam tu na forum twoja cała rodzinę od najgorszych ale nie podam nazwiska jakkolwiek każdy czytający wie o kogo chodzi i nie podlegał karze? Już w 2014 sąd najwyższy wydał wyrok, że brak nazwiska ale treść którą pozwoli zidentyfikować osobę już zagrożone jest karą

Gościu pakuj walize, wstaw art dotyczący tego a nie wyrokami sypiesz jakimiś , gościu siądź na pal <3

Myslisz ze w Internecie wszystko wolno, bo nie podasz nazwiska wiec jesteś anonimowy? Otóż nie jesteś.

Nie strasz bo się zes.... Wazeliniarz.

Oszczerstw? Gdy rozpoczynałem pracę w tym zakładzie nie do pomyślenia było by któraś z pras stała bezczynnie choćby jedną zmianę. Uwijano się w panice by jak najszybciej usunąć awarię i ruszyć z produkcją. Po nastaniu wyżej wymienionych rządów zdarzało się że linie stały po kilka dni. Nie było co robić bo ktoś dał ciała i zamotał coś w kontraktach, a pewnego lata zlikwidowano jedną ze zmian co jeszcze bardziej spowolniło produkcję. Stracono wiele poważnych zamówień i nagle z zakładu przebierającego w najlepszych zamówieniach staliśmy się firmą chwytającą co popadnie by jako tako klecić. Wymyślano dziwaczne szkolenia by tylko osłonić nieudaczne zarządzanie a ostrzeżenia że dzieje się źle Austria kwitowała że nie widzą zastrzeżeń. Na szczęście ktoś wreszcie dopatrzył się że nie jest tak różowo i pan prezes S opuścił firmę ambulansem po rozmowie z przedstawicielem z góry. Nie jestem mściwy ale myślę że po jego zachowaniu względem niektórych chyba mu się to należało. Jak to mówią karma wraca.

Jak chcesz coś przekazać rzetelnie to mów konkretnie, a nie coś tam coś vtam a prawda po środku Zasiac ziarno, pamiętaj ta karma wróci do ciebie i JUŻ!!! NIEDŁUGO

Co mam ci mówić konkretnie. Napisałem jak to widziałem z pozycji szeregowego pracownika. To co sam widziałem, usłyszałem na spotkaniach kwartalnych, od znajomych z biura i od przedstawicieli związków. Karmy się nie boję, staram się żyć w zgodzie z własnym sumieniem i pilnuję własnych spraw.

To szczera prawda rozwalili firmę swoimi rządami, wprowadzili chaos i złą atmosferę, skłócili załogę stosując przekupstwo i zastraszanie. Dział HR postawili wyżej niż kierowników poszczególnych działów i wydziałów. Panie z HR przydzielały podwyżki swoim nie kolsultując tego z kierownikami a to kierownicy wiedzą jakich mają pracowników. HR powinien być na usługach działów a nie odwrotnie.

myślałem że mamy majstrów z jajami ale się miliłem oni są z ****mi. do kasy pierwsi, my walczymy o wszystkich , pozdrawiam cykorów z mistrzówek.

W doopie was mamy

Jak nie będziemy się wykazywać to zgadnij tępa dzido kogo wywalą pierwszego.

I my was.

to jest mistrz do kasy

sprzedawczyki, tanczycie jak wam zagrają!!! ale kiedyś któremuś noga się powinie i lepiej żeby poszukał innej roboty bo na wydziale zostanie odpowiednio doceniony serdeczne dzięki za wsparcie klasy robotniczej i solidarność odpłacimy się za to i z pewnością zapamiętamy ten dzień i Wy też ''mistrzowie''

a kładź sobie tam co chcesz.

Brawo

Przez ostatnie 2 lata firma była rozwalana przez Zarząd , Dyrekcję i Część Kierownictwa , poniekąd jednej grupy osób sprowadzonych przez ówczesnego prezesa. Nie dość ,że austriaccy szefowie wygenerowane zyski przez ten Zakład przeznaczyli na spłaty innych zakładów Grupy ,to jeszcze z chorym uporem przez te 2 lata pozwalali na pogłębianie się tego bałaganu ( podobno biznesowego zarządzania ). Nowa "Góra" pozbyła się większości wartościowych kierowników zastępując ich swoimi ludźmi , bez pojęcia ,ale za to przytakujących wszystkie polecenia. Tylko dzięki "starym" kierownikom których nie zdążono się pozbyć i zaangażowaniu załogi , mimo takich zachowań "Góry" - Zakład bezustannie utrzymuje (od wielu lat ) całą GRUPĘ zakładów "trans" w innych krachach ( bo reszta generuje straty). A dziś ,kiedy ludzie upomnieli się o swoje ... tak o wypracowane w tym Zakładzie w Polsce zyski - nawet nikt z tych na "Górze" do nich nie wyszedł...... o czymś to świadczy prawda ? czy mają racje protestujący ? Oceńcie sami. Ja ich popieram. Walczcie Panie i Panowie !

Popieram , prawda tak było ,ta ekipa na czele z kadrową panią C.rozwalila ten zakład ! Nie wspomnę jeszcze Austriaka pan F.,który dzielnie z panią C. Działali na szkodę tej firmy .Pytanie ,co jeszcze robią kolezaneczki pani C.w tej firmie , któr wydaje się ,że kadry w firmie produkcyjnej są najważniejsze ...

Prześledzić karierę koleżanek to firma ze strefy kleszczowskiej się przewija . C....ep.

Ja również ich popieram

Nie maja racji. Chcą po prostu kasy więcej w tym nie ma żadnej szlachetnej ideologii.

Szlachetną ideologią się nie najesz. Jeśli się starasz i jesteś najlepszy to chcesz by cię doceniano. Jeśli Sempertrans Bełchatów wypracował jeden z największych z zysków w grupie to mało motywujący jest fakt że zarząd pokazuje im oIo a wypracowany zysk przeznacza na podwyżki dla mniej wydajnych. Ty do pracy chodzisz dla ideologii czy by zarobić na godne życie?

Ja robię to co kocham i jest to z pożytkiem dla społeczeństwa. To daje mi największa satysfakcję. Wysokość zarobków jest dla mnie na drugim planie.

Wiec masz to szczęście że robisz to co lubisz i jeszcze za to ci płacą. Ja jestem jedynym żywicielem rodziny i nie mogę sobie pozwolić na luksus przebierania a wysokość zarobków ma dla mnie znaczenie. Nie chodzę do roboty dla przyjemności tylko dla kasy, niemniej jednak staram się wykonywać swą robotę najlepiej jak potrafię.

Każdy właściciel firmy ma prawo robić z nią co chce a z zysku generowanego porzez damy oddział spłacać długi innego zakładu bo to jego zakład. To tak jakbym ja przyszedł do Ciebie do domu i zapytał ile dajesz kasy swoim dzieciom a później zaczął strajk że w mojej ocenie nie dajesz tak jak ja chce bo ja uważam że 2 dziecko powinno dostać mniej. Co wtedy byś powiedział? Wolny rynek to coś innego. Właściciel decyduje o swojej własności a pan widzę ciągle żyje w prlu myśleć że będzie rządził w czyjejś firmie. Chcesz pan rządzić w firmie to pan załóż swoja. Wolny rynek reguluje wszystko. Nie pasuje Ci stawka to odchodzisz z firmy i szukasz takiej które płaci więcej. Jak firmie brakuje ludzi to zwiększają wynagrodzenia a jak ludzi jest duzo to nie podnosi lub obniza. Nikt do pracy przychodzic nie karze bo to pana wybor.

Atos , nie przedłużali umów pracownikom za czasów poprzedniego prezesa ponieważ jego zarządzanie źle wpływało na stabilność zakładu a żeby się ratować i wykazać w słupkach finansowych dobre notowania ratował się nie przedłużaniem umów. Wyrzucił dobrych sprzedawców zatrudniając swoich ludzi bez kompetencji, to nie bułki że sprzedasz na rogu. Kiedy związki alarmowały o tym co się dzieje Austrię , zlewali to bo słupki się zgadzają, jednak na koniec 2017r nagle wyszły chocki klocki i pozbyli się jego zaraz na początku 2018 r , szkoda że zrzucają to na zwykłych ludzi którzy nie są winni strat jakie wygenerował i że zysk osiągnęli delikatnie niższy niż zaplanowali. Nikt też nie mówi o tym jak wzrosła wydajność, ale ty dalej będziesz upierał się przy swoim, jeśli ktoś zatrudniał się na dane stanowisko i wiedział że pracować przy danej maszynie będą w 3 a za jakiś czas zostawiają 2 podnosząc normę to według Ciebie to jest ok . Wracając do tego pezesa to tak jakbyś zgłaszał na policji że jakiś gość na osiedlu jest pedofilem i masz konkretne ku temu przesłanki a oni Ciebie zlewali, po czym gdy doszło by do jakiejś tragedii nagle mieli by pretensje że to Twoja wina i Ty masz czuć się za to odpowiedzialnym. Pomijając całą sytuacje skoro nie dotyczy Ciebie demonstracja i nie jesteś akcjonariuszem to zamilcz bo Twoje słowa są dla tych ludzi jak kapsel, bezwartościowe, bezużyteczne emoji

Tylko że firmie z Bełchatowa przykręca się śrubę by wypłacić podwyżki Czechom którzy wypadli gorzej. Krótko mówiąc tego konia co dobrze ciągnie leje się batem. Jeśli według ciebie jest to sprawiedliwe to życzę ci byś się bardziej przykładał do roboty i więcej śladów po bacie na d...

Już zwyciężyliśmy ! W trakcie pikiety tylko w Bełchatowie pracownicy oddali honorowo ponad 11 litrów krwi dla chorego na białaczkę chłopca. Dziękuję

Ajjj nie wiedziałem że oddajemy dla kogoś konkretnego i oddałem tak ogólnie. Ale moje -450 też można doliczyć ; )

Tylko 11 litrów? Malo

Jest tak. Do strajku mają wszyscy prawo. Szanuję to. Nie szanuje jednak darcia się "Złodzieje złodzieje". Ukradli wam coś? Od tego jest policja. Jeśli dostajesz tyle kasy co na umowie którą sam podpisałes nie masz prawa tak się drzec bez względu na to co sobie tam pod deklem trzymasz. A jeśli jutro pod twoim domem pojawili by się pracownicy orange, plus czy mobile i krzyczeli na Ciebie złodziej złodziej bo im płacisz 20zl za miesiąc A oni woleliby 30zl?

Odpowiadając na Twój post, zadam Ci dwa pytania. Sięgnijmy do samych początków holdingu w Polsce. W jaki sposób doszło do prywatyzacji zakładu Stomil? Może w taki sam jak prywatyzowano pozostałe przedsiębiorstwa w postkomunistycznej Polsce? Dokonano wtedy grabieży na Narodzie Polskim. A drugie pytanie to, jak poprzednie zarządy załatwiały sprawy utraty przywilejów pracowniczych z ówczesnymi władzami związkowymi? Czy to była czysta gra? Odpowiedz sobie na te pytania i zastanów się czy wykrzykiwane hasła były słuszne czy też nie. Teraz do reszty chcą nas pozbawić tego co jeszcze pozostało.

Napiszę ci co o tym uważam i już od razu mówię Ci że na końcu napiszesz mi że pisze głupoty albo że uległa propagandzie ale może jest tak że to Ty uległa propagandzie wielkiej grabieży? Zobaczymy. Olbrzymia ilość polskich firm została sprywatyzowana. Propaganda polega na tym że politycy twierdzą i opisują jako jedyna słuszna prawda że gdyby nie prywatyzacja to te zakłady były by mega firmami z uśmiechniętą załoga, wielkimi pensjami dla ludzi i świetną pozycja na świecie. Prawda taka że politycy chcieliby jak najwięcej firm narodowych by mogliby wstawiać tam swoich ludzi. A jakie firmy były sprywatyzowana? Mierne, upadajace, z zerową kultura pracy i zdrowymi wynikami finansowymi tylko w tamtym systemie nikt na to nie patrzył. Ja ciągle słyszę jak ludzie kradli z państwowych firm uznając że to jest niczyje. Te firmy gdyby nie zostały sprywatyzowana to przetrwalyby może rok A tak działają. Czy obyło się bez wałków? Pewnie nie ale walki są na całym świecie. W USA od razu uznano ze nie może być wcale firm państwowych bo to daje pole do nadużyć takich jak dzieje się w naszych narodowych firmami gdzie zatrudnia się polityków A nie specjalistów A firmy swój zysk daje na polityków. Tego chciałbyś?

no niestety ale były stomil niebył mierną firmą tylko kurą znoszącą złote jajka . ale warszawka potrzebowała kasy i jest jak jest

no i wiemy kto to pisze mordokleika bo słyszała

A możesz po polsku napisać?

Puknij się w łeb. Na Youtube jest relacja. Poza tym faktycznie z całego posta najważniejsze kto to pisał A nie kto się darl

Trzeba walczyć o swoje bo to im się nalerzy

Na jakiej podstawie twierdzisz, ze sie cos nalezy?

Goowno im się „nalerzy”. To są chorzy ludzie, niespełna rozumu. A tobie należy się słownik.

następny Arbiter bez mózgu

Sam raczej nie masz mózgu bo gdybys miał to raczej nie pracowałbyś przy taśmie.

Potwirdza się Arbiter obrażony za prawdę

Arbiter Ty jesteś chory bo nie szanujesz ludzi widać co wyniosłeś z domu, pierwszy raz słyszę że pracownik fizyczny jest gorszy od umysłowego. Nie wiem po czym to wnioskujesz bo dla mnie bycie mądrym a inteligentnym to dwie różne cechy, które nie koniecznie musi posiadać osoba wykształcona wbrew pozorom emoji Śmieszy to że ludzie którzy nie pracują w tej firmie tak ochoczo ludzi atakują a nie widzą co się działo przez ostatnie 1,5 roku. Ludzie mieli odwagę wyjść i domagać się o lepszy byt dla rodziny a wy mówicie że to jest złe. Kogoś boli że jest tchórzem i swój ból wyrzuca na forum. Co do policji... Patrol był pilnował porządku, nie dopatrzył się łamania prawa skoro nie interweniowali. Dziękuje i pozdrawiam POLSKIE CEBULE <3

Mądra osoba będzie pracować za psie pieniądze w jakiejś gownofirmie.

Duchowny. Nic dodać nic ująć. Idealnie w punkt komentarz.

Ja tam tez pracowalem, przez SELECT...umowy nam dawali na 3 nieraz pięć DNIIII! Tak dobrze napisalem`DNI` sam odszedlem ale wiedzac ze tearz są protesty chetnie bym wrocil...

Idź do selectu. Teraz pierwsza dają na 3 miesiące. Później na 15 miesięcy. Druga umowa to 3100 brutto tyle że w systemie

Ja właśnie odpadłem na multiseleccie

Idź sobie do swojego Opla, starego rzęcha i sobie tam siedz

Mir i spokojnie ma być. Panowie czy też panie. Cóż to, rowek zasmyrał na wiadomość że jednak jeszcze są ludzie którzy próbują sobie poprawić swój los? Naprawdę bardzo mi przykro że na was leją ciepłym moczem. Może zamiast obrażać zajelibyscie się swoimi sprawami mielibyśmy lepiej. A tak, cóż, pozostaje podrapac się po rowie.

Dokładnie Mir. Jak chcą protestować to niech robia to gdzieś na polach za miastem albo w lesie...

Policja powinna ich zgarnąć za zakłócanie spokoju publicznego!

Przyjdź, zobacz i wypowiadaj sie!

Manifestacja była legalna, zgłoszona m.in. na policji. Na tym polega demokracja, że każdemu wolno demonstrować swoje poglądy/postulaty, a że wam się to nie podoba, to sami wypadajcie, widocznie w jakiś sposób dotknęło to wasze interesy, że jesteście tutaj tak aktywni. W każdym bądź razie my walczymy o swoje i będziemy walczyć. Zagraniczne holdingi miliardy transferują za granicę, co nie znaczy że ma być to obarczone wyzyskiem pracownika - nie ma na to zgody. Przestańcie tu straszyć Ukraińcami, zwolnieniami itp. - jeśli tak się stanie to będzie to wasza równia pochyła. W mijającym tygodniu jednego z mistrzów pożegnało 4 pracowników, o czymś to świadczy. A do tego pana z góry "Spokój ma być", jak taki kozak jesteś to przyjdź na wydział jeden czy drugi i wypowiedz to na głos, czekamy. A tak podsumowując całą sytuację, to całej tej sprawy by nie było, gdyby zarząd podszedł do tego w sposób kompromisowy i uczciwy, dialog przerodził się w monolog i despotyczne narzucenie warunków, mają to czego się domagali.

mir podpisz się nazwiskiem a pogadamy

Kowalski. O czym chcesz pogadać?

Kowalski tak nie pisze tylko .. .

Ten kto nie pracował na produkcji niech bzdur niepisze .a strzelać i gazem rozganiać to cwaniaków co tak piszą "kultury"

Przeciez nikt ich sila nie zmuszal do zatrudniania sie w tej czy innej firmie. Nigdzie nie jest zapisane, ze co jakis czas beda podwyzki. Wiedzieli na jakie warunki sie godza, wiec o co protest? Wszyscy tylko by protestowali, a pracowac sie nie chce wiekszosci- tak pracowalem w spolce i sam sie zwolnilem widzac co sie dzieje. Najlepiej wszyscy protestujmy, lacznie z pracownikami prywatnych firm. Swoja droga o tym sie nie mowi, ile zarabiaja ludzie nie zwiazani w zaden sposob z kopalnia czy elektrownia.

O to właśnie chodzi że na siłę chcą zmienić nam warunki na jakich się zatrudniliśmy, ale co ja ci będę tłumaczył przecież ty wiesz lepiej. Przecież ponoć kiedyś tam coś robiłeś.

Na l-1 za jeżeli miałeś wypadek odbywasz rozmowę z pięterkiem i możesz umowę z Sempertransem dostać jak jesteś z selecta. Można, można i select zadowolony i góra,bo zdarzenia nie było.

Popieram,walczyć o swoje ,wiekszość spółek na kopalni tak istnieje ,wykorzystujac tanią siłe roboczą.jest to nie sprawiedliwe, również pracowałem w energomontazu i wiem o co chodzi.

bardzo dobrze ze w końcu Polacy dowartosciowują sie , a nie zatrudniać ukrainców i zarabiac tyle co Oni.az się Wołyn przypomina ,żeby zrobić tym s****ys.... emoji

Powinno się do nich strzelać gumowymi kulami

powinno Ci sie łeb sciąć i nabic na patyk jeb...

Chyba do takich jak ty

kto wczesniej odszedl to modrzejszy,to nie firma to dziady dorabiajace sie na ludzkim zdrowiu

My tez chcemy podwyzki!!!

skoro jest źle niedobrze truja mobingują wykorzystują itp. to dlaczego się nie zwolnic i nie iść tam gdzie jest tak cudnie - do innych zakładów w okolicy?! po co tyle jadu wylewać obrażać sie i złościć ? przecież każdy ma wybór ....

Czy sąsiednie zakłady, spółki przyjmą jeśli nie masz znajomości, jeśli masz takie możliwość to przyjmij mnie

Hahaha... Zwolnić ich wszystkich emoji Ukraińcy czekają emoji emoji

Skoro czekają to dlaczego z selektu przychodzą Polacy ?emoji Zawsze była taka gadka leży stos podań na twoje miejsce emoji Patrząc ogłoszenia to dalej szukają pracowników więc zapraszamy niech zatrudnią tych czekających Ukraińców. Najlepsze jest to że biurowiec liczył na powtórkę z przed kilku lat a tu psikus stanęły prasy ludzie wyszli, Ci co byli w pracy to mniejszość i ludzie którzy pracują w tym zakładzie widzą jaka była frekwencja tej nocy i tego dnia w pracy emoji Biuro powinno dostać 2,5 % podwyżki skoro im tak bardzo to odpowiada a zapewne te glonojady zza okien dostaną to samo co wywalczą pracownicy fizyczni emoji

Te glonojady jak nazwałeś za okien w większości są po za układem zbiorowym wiec nawet tych 2,5% nie dostaną.

Na kontraktach jest zatrudnionych tylko kilka osób, reszta osób spoza układu zbiorowego są zatrudnione na umowach o pracę a wyciągnięcie poza KV to ukłon zwiazkowców w kierunku tych osób by mieli możliwość podwyżki poza tabelą bo tak pracowaliby na tej grupie do emerytury.

Nie piszę o osobach pracujących na kontraktach emoji Bo w biurowcu sporo osób jest na umowach a układ zbiorowy polecam przeczytać ponownie skoro Pani/e masz jakieś zażalenia emoji

Wiekszosc tych bab jest na grupach. A jak ma kontrakt to napewno za lepsza kase jak fizyczni

Jakie glonojady?

Te przyklejone do okien biurowca

Spółkki z KWB popierają. Trzeba walczyć.

Powinni ich rozgonić. Spryskać gazem pieprzowym albo armatkami wodnymi! Jak im nie pasuje to niech idą do innej pracy! Już jest dziesięciu Ukraińców chętnych na każde miejsce!!

No to dawaj ich, zobaczymy jak się będą tu pchać.

Niech się w doope pocałują. Ja bym kazał ich spałowac i rozgonić ten motloch

Motłoch to masz w domu kolego a tu sa ludzie walczący o swoje !!! Popieram

Panie Waldku czemu mnie obrażasz?

Walczyć walczyć walczyć!!! Do samego końca!!!!!

Po pierwsze, w zakladzie nie ma czegos takiego ja premia. Podobno kiedyś była ale jest wliczona w stawkę. Jezeli chodzi o pikniki rodzinne zorganizowane przez pracodawcę. W OSTATNIM ROKU BYLO PONAD 400 osób !!! Pracownicy i ich rodziny byly zadowlone. A o swoje trzeba walczyc !!! W końcu co to.sa za zarobki 2680 na rękę w systemie. To ma być rarytas w kolo spółki od poniedziałku do piatku maja podobnie i weekendy wolne. Gdymy nie te niedziele to byśmy dostawali z 2300 na rękę. Dlatego coraz wiecej osób odchodzi z Sempertrans

Premie są ale nie dla wszystkich

Ja, Jan Kowalski, obywatel drugiego sortu, przyznaję się do błędu przy urnie wyborczej. Spodziewałem się zmiany na lepsze, nie spodziewałem się pogorszenia warunków płacy i pracy. Żegnaj PIS-ie na zawsze, nie wykorzystałeś swojej szansy.

Ten pracownik pisze o spotkaniu świątecznym? Jedzenie zimne przywiezione przez katering, na stołówce wydziału p2 brakowało miejscs ludzie jedli na stojąco, to miała być atmosfera świąteczna / wigilijna? Do tego Pan H. Życzył pożyczek, proszę nie kompromituj się Panie X w komentarzach emoji

a dlaczego nie wspomnicie o kolacjach poza zakładem pracy organizowanych w poprzednich latach na których pojawiało się czasem 5 do 10 osób z całej zmiany ?! bo między pracownikami były szykany aby nie iść i nie brać udziały w spotkaniach organizowanych przez pracodawcę? Pracodawca zapewnił poczęstunek świąteczny w firmie aby wszyscy mogli skorzystać to oczywiście tez źle ...sami pracownicy chwilami wprowadzają niezdrową atmosferę ale sobie nie maja nic do zarzucenia oczywiście...

Tak tylko każdy jeden pracownik ma obowiazki w domu, 3 dni przed wigilia pracujac w systemie nie każdy może pozwolić sobie na spotkania. Tymabardziej gdy w Sempertrans, pracuja osoby z calego województwa piotrkow Łódź, radomsko, kamiensk, Pajęczno. Pozatym sa zapisy na takie imprezy i każdy sie deklaruje czy przycjodzi czy nie!!

Może dlatego że pracownicy nie mają ochoty jeść kolacji z zarządem.

Pracowniku stojący... usiądź... i zastanów się, czy kolacja zorganizowana raz na rok, na pół roku, na kwartał, na miesiąc przez pracodawcę, da Ci podwyżkę? da więcej możliwości w realizowaniu się w życiu prywatnym... chyba próbujesz sam sobie coś udowodnić. Najpierw chleba, później igrzysk. Chyba, że chcesz powiedzieć, żeby strajkujący jedli ciastka zamiast chleba.

eh ciężko czytać te komentarze .. po 1 mega słaby artykuł z błędami co już zauważyliście, poza tym każdy szanujący się dziennikarz opisuje sytuacje pokazując obie strony a mamy tylko informację przekazaną przez pracowników....po 2 nikt tu nic nie zaniża i premie nie są uzależnione od ilości wypadków, wręcz przeciwnie uczula się pracowników aby zgłaszali wszelkie zdarzenia... gdyby zakład był szkodliwy już dawno instytucje państwowe by go zamknęły lub nałożyły kary a z tego co wiem tak nie jest, jeśli pracownicy maja wątpliwości co do stanu bezpieczeństwa również mogą o tym powiadamiać instytucje kontrolne - dlaczego z tego nie korzystają? Jeśli ktoś ma tylko i wyłącznie złe zdanie o swoim pracodawcy po co u niego pracuje??!! Fajnie, ze załoga zjednoczyła się w imię walki o podwyżki ale dlaczego równie ochoczo bojkotuje zamiast wspierać inicjatywy z jakimi wychodzi do nich pracodawca ( wspólne Pikniki czy spotkania świąteczne) ? pozostaje liczyć na rozsądek czytelników i nieosądzanie jednostronne a ze strony dziennikarzy o lepsze przygotowanie w swojej pracy bo błędy są żenujące.....

1 Niema przedstawionej strony pracodawcy bo ten miał w d... rozmowę . 2Pamiętam jak robiono "badania" przy wyłączonej walcarce na kalandrze. Koniec badań był tuż po uruchomieniu na nowo produkcji. Oczywiście nie zawsze tak było ale widziałem taki przypadek. Nie znam norm jakie powinien spełniać zakład jednak wiem jak za sprawą powierza na halach szafy elektryczne zmieniają kolor z białego na brąz w ciągu kilku miesięcy. To samo jest z okularami którymi nas niedawno uraczono. Pikniki, spotkania świąteczne - jak usiąść przy stole z osobą która idąc przez halę produkcyjną, nie znając specyfiki pracy na poszczególnych maszynach potrafi zrugać co drugiego pracownika za nic (prezes S...).

Chyba chory jesteś?Zawsze jak były ropbione badania to szły taśmy najmniej szkodliwe.Idź franco popracuj na P1 to zobaczysz jakie są warunki szkodliwe.Na P1 jest mobing jak w wiekszości zakładu.Pracownicy biurowi bali się wziąść urlop na żądanie bo się boją o swoje stołki.Nowy prezews to teraz najwiekszy mobing stossuje.Po nocach robi łapanki czy ludzie pracują czy niespią.A ty się pukni w ten pusty łep trolowczanie.

Armani zamknij się frajerze

Frajer to cie zrobil i spapral.

pomyślcie przez chwilę w jakiś świetle się stawiacie tak wzajemnie wyzywajac...a\ pracujecie w tym samym zakładzie i może gdybyście wiedzieli do kogo piszecie to stwierdzilibyście ze na co dzień to się lubicie a tu wyzwiska i obrażanie ... i po co?

to niemiecka firma więc czego się dziwić. wykorzystują ludzi jak tylko mogą.

Jak coś to austriackia

Niemcy i Austriacy to jedno i to samo

Nie można zasłaniać się zamknięciem zakładu we Francji jako powód do marnej podwyżki, jakoś przez lata tamten zakład generował straty, szkoda że gdy Bełchatowski zakład nie przynosi strat a stale zyski mniejsze większe to wypłaty nie były równane do poziomu jak we Francji emoji

Dzicz. Nie pasuje to szukajcie czegoś innego.

Wieki popieram Cię. Tak działa wolny rynek. Niech zmienia prace jak nie pasuje. Oni chyba myślą ze dalej jest komuna

Jak sie nie orientujesz to po co sies wypowiadasz ???

Sam dzik jesteś. To nie dzicz tylko polska sarmacka dusza. Już raz zaborcę z Austrii przegnaliśmy z naszych ziem. Brawa dla załogi, która cała się zjednoczyła i zatrzymała zakład, stoimy dziś. A co dalej to się okaże. Jak na razie pierwsza runda za nami 1-0.

No normalnie bohaterzy z was narodowi. Powinni wam Virtuti Militari przyznać za te walke

Pewnie niby górnik ten komentarz pisał.

Górnicy mają za dużo kasy

Niestety prezes nie miał odwagi do nas wyjść

I bardzo dobrze. Tez bym nie chciał wyjsc do takiego plebsu.

Szlachcic się znalazł

Idź myć szalety miejskie

Zamknij się szmato

Szmata cię urodziła

A ciebie ****

Dodam do tego że w zakładzie stosowany jest mobing i zastraszanie pracowników.

I co wydygany jesteś?

jeśli jesteś mobingowany i zastraszany "pracowniku" to się to zgłasza dlaczego nie korzystasz ze swoich praw?

Do autora artykułu.: Sempertrans nie produkuje taśmociągów tylko taśmy transportowe. To jakbyś produkował opony i mówił, że jesteś producentem motocyklów.

motocykli...

uffff... można i tak i tak : https://pl.wiktionary.org/wiki/motocykl

przeniosą fabrykę gdzie indziej i będą tu dowozić gotowy produkt....

A jaki byłby sens przywozić tu gotowy produkt z przeniesione fabryki?

Już przenieśli z Francji do Bełchatowa

Bełchatów był zanim zamknięto we Francji.

To teraz na Ukrainu przenioso.

Do autora artykułu Nie ma czegoś takiego jak OPZZ Solidarność. Ewentualnie OPZZ i Solidarność a najlepiej OPZZ i NSZZ Solidarność. Dziękuję

Fakt. Dzięki za zwrócenie uwagi

Nie ma sprawy, polecam się

No to teraz zwolni się kilka miejsc pracy .Panowie w kominiar kach trzeba było wyjść bo teraz jak na polskie realia przystało beda chcieli was zwolnić. Trzymam za was kciuki bo macie jaja przeciwstawić się i zadać swojego tylko szkoda że jak wy wywalczyli to ci z ogonem pod **** tez dostaną

Widzę ze juz pierwsi trzesiportki dają łapki w dół.

Trzesiportki były o co ciekawe osoby chronione niech sobie każdy dopowie O co tu chodzi?? O tylek każdy się boi ale to jest żenujące

A to zwalnia się ludzi za to że krew oddają lub biorą urlop ?

Chyba że ktoś wziął zwolnienie lekarskie zeby uczestniczyc w pikiecie jak napisano w artykule...

Autor artykułu się pomylił. Pisząc o zwolnieniu miał na myśli opiekę na dziecko. Nikogo nie zwolnią, musieliby wszystkich wywalić.

No nie wiem, opieka na dziecko jest chyba na opiekę nad dzieckiem. Wizyta z dzieckiem w lekarza, przedstawienie w przedszkolu, szczepienie czy coś w tym stylu. Na takie wypady najlepiej brać urlop, do tego nikt się nie przyczepi.

Ale wszyscy z opieką mają wizytę u lekarza umówioną o godz 12:00 tak więc musieli wziąć to wolne i gitara.

Nawet szkodliwego nie ma. A jak prasa sie otwiera albo jak szlifuja to noże można wieszać

może niech Ci wszyscy krytykujący zastanowią się czy sami pracę wykonują prawidłowo zachowując środki ostrożności stosując się do przepisów prawnych bo jak się czyta komentarze pracowników to niewiedza jest olbrzymia a wad u siebie zero...

Więc może oświeć co robić by okulary mimo stosowania dedykowanych środków czyszczących po kilku miesiącach nie robiły się żółte od "świeżutkiego powietrza"? Skąd zmiany kolorów na ścianach i szafach elektrycznych z bieli na żółć przechodzącą w brąz? Dlaczego po kilku dniach klawiatury maszyn są takie brudne od sadzy że trzeba je na nowo myć? Co pracownicy robią nie tak że zachodzą takie zjawiska?

W tej fabryce raka powinni płacić szkodliwe

tak kolego masz racje mam znajomego tam pracujacego warunki pracy sz szkodliwe dla zdrowia pracowniką psuje sie wzrok i maja klopoty z plucami do tego jest tam sporo wypadków przy pracy ,które BHP zaniża W tej firmie premia jest uzależniona od liczby wypadków przy pracy-jak jest ich za dużo to jej nie ma. WSZYSTKICH PROTESTUJĄCYCH POZDRAWIAM-WALCZCIE O SWOJE!!!

Bhp wymyślają czapki, okulary itd.po to żeby pracownicy nie zgłaszali wypadków, wtedy słupki spadają a bhp premie bierze. Kierownicy uleczają pracowników przez telefon i straszą

Zabierz ich na wycieczkę rowerową to się przewietrzą.

Ja Ciebie mogę zabrać na inną wycieczkę. Bez pozdrowień penerko

dodaj komentarz
Czytaj także