Rejestracja i logowanie

U progu dużej, drogowej inwestycji. Trzeba liczyć się z poważnymi utudnieniami

Wydarzenia 16-05-2018 Autor: mj-s Foto: belchatow.pl
35
U progu dużej, drogowej inwestycji. Trzeba liczyć się z poważnymi utudnieniami

Z końcem czerwca ruszą prace przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Wyszyńskiego i Armii Krajowej - powstanie tam rondo. Zanim jednak się go doczekamy, kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami. W tej chwili, wykonawca inwestycji - Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego opracowuje projekt organizacji ruchu na czas budowy. Kiedy przejedziemy się po najnowszym rondzie?

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem już w listopadzie. Bełchatowski Urząd Miasta właśnie podpisał umowę z wykonawcą inwestycji, w przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyło piotrkowskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych.

Zgodnie z projektem rondo będzie miało zwykłą geometrię, jedynie od strony ulicy Armii Krajowej w ulicę Wojska Polskiego zjeżdżać się oddzielonym od ronda będzie prawoskrętem. Ponadto wykonane zostaną pasy najazdowe dla samochodów ciężarowych z przyczepami oraz autobusów. Prace obejmą także budowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych, a także przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów.

Rondo będzie kosztować 5 mln 600 tys. złotych, ale podobnie, jak w przypadku tego na Staszica, w kosztach będzie partycypować bełchatowskie starostwo, które dołoży 1,5 mln zł.

komentarze (35)
Dodaj komentarz

Jeśli chodzi o drogi" tzw. obwodnica Kleszczowa łącząca się z drogą Rogowiec-Chabielice,skrzyżowanie w Kamieniu,od strony Kleszczowa dojeżdżając do skrzyżowania-nagle 30 m za zakrętem wynurza się znak ustąp pierwszeństwa ,ostre hamowane i...ciągle pogięte barierki.Nie sposób ,,wyrobić,, w nocy, zwłaszcza dla nie znających tego miejsca. Czy nikt z Wydz.Komunikacji nie widzi wyłamanych barierek?

Jeśli nie będzie prowoskrętów ze wszystkich stron tzn. że już na starcie jest to niewydolne,wziąwszy pod uwagę poranne i popołudniowe szczyty-elektrownia,kopalnia- Bełchatów

Szastanie publicznymi środkami w stylu bizantyjskim, to cecha tutejszych rządzących. "Zróbmy rondo " to nas (hamburkowie) pokochają, bo wykażemy się troską o nich i zlikwidujemy problem (sztuczny) ruchu na skrzyżowaniu... Wydajmy 5600000 zł na wyspę, która choć powinna kosztować co najwyżej połowę tej kwoty, lecz to poprawi wygląd lokalnej architektury . Wszak wybory za pasem. Pominę fakt, że rondo tzw klasyczne nie upłynni ruchu, w którym przez około cztery godziny na dobę (maksymalna suma czasu) jedzie potok nieprzerwany przewozów pracowniczych i zgodnie z zasadami (ustąp pojazdom na rondzie) zablokuje pozostałe kierunki. Ale co tam jest WIELKA INWESTYCJA... a wystarczyłyby za około 400tys postawić inteligentny system sterowania światłami.

Kadyceusz zamknij te **** frajerze

Widziałem już ronda typu malarskiego: białą farbą namalowane koło o śr.4m, ustawione znaki i koszt 0,0000001 kosztów tego ronda.Daje do myślenia.

Nie marudź, będzie dobrze. Masz swoje pomysły proponuję wystartować w wyborach. Nikt nie broni. życzę powodzenia. Wtedy zobaczyć jak to jest super wszystko dogodzić mimo naprawdę szczerych chęci.

Na parkingu przy Sport Hotelu pozostały po budowie ronda żółte linie ciągłe, czy nie powinny być one usunięte? Druga sprawa to stojąca tam reklama - samochód z żubrem na dachu zasłaniająca wyjazd z tego parkingu, samochody jadące od ronda widać w ostatniej chwili - reklama stoi blisko wyjazdu, zresztą stoi w poprzek pasa na podwójnej ciągłej żółtej linii.

no i ? taki pustak jak ty pewnie jezdzi tamtedy jak po ulicy pewnie w strefach zamieszkania i na parkinagach tez tak jezdzisz jak debil jak pirat tak sadze po twoim debilnym wpisie

Spadaj sieroto ....

Nie jeżdżę tylko matka mnie na basen wozi pajacu

Krystek to naucz się sam jezdzic a nie matkę wykorzystujesz

Zawożę córki na basen dwa razy w tygodniu i ta reklama rzeczywiście zasłania samochody jadące od strony Leclerca.

to nie jest droga publiczna i moze se tam stac co chce na srodku nawet i nie sluzy ona do jezdzenia, wjazd i wyjazd masz od ul maja

Na środku to sobie Ty stań, może Ci kto przetrąci ten pusty łeb. Wjazd jest i od Maja, jak i od Staszica

Tylko dziwne, że stoi tylko ta reklama i to w takim miejscu, że utrudnia wyjazd.

Ta reklama bardzo zasłania wyjazd. Kolego ech, jak nie masz nic mądrego do napisania to nie pisz. Niektórzy korzystają z tej drogi, żeby na basen dojechać ale jak się siedzi przed kompem to brak pojęcia w temacie.

to nie jest droga DEBILU

Nie wymądrzaj się ordynusie

Dziw, że się odważyli, ale wreszcie. A czy prawoskrętu w kierunku na Grocholice nie przewidzieli?

dwa ronda i vek

aby do wyborów zdążyć

Lepiej tam by było zainstalować, nowoczesną sygnalizacje z czujnikami ruchu które by kierowały ruch w godzinach mniejszego ruchu, a normalnie sygnalizacja z strzałkami jak skręcają z armii krajowej w lewo a z wyszyńskiego lewo to Ci mają zielone i wice versa z wojska w lewo oraz od warzkowizny w lewo. 1:30 minut zielonego dla Wojska i 0:45minut Wyszyńskiego oraz Armii oraz strzałki z warunkowe. I było by super i bezpiecznie i płynnie niż na rondzie. Ronda są fajne jak są duże np w centrum a nie takie jak wybudowali na Staszica malutkie i trzeba szybko ruszać.

Jaką nazwę proponujecie, ja uważam że skoro rondo jest u zbiegu ulic Armii krajowej i wojska polskiego to powinno nosić nazwę szarych szeregów

Lepiej Jana Pawła II

Karol Kowalski

Moźe Lecha K. ???

A czim imeniem nazwiemy to rondo, skoro wszystkie najznamienitsze osobistości naszego kraju podostawały już swoje ulice w Kaczorgodzie?

Oczywiście że Lecha Kaczyńskiego. Przecież gdyby nie on, nie byłoby ani kopalni ani elektrowni.

Oczywiście. Nie było by też Bełchatowa, dróg, lasów, jezior a nawet rowerów☺

Solidarności,Okrągłego stołu .....

Kaczogrodzie miało być

Kogoś z tą ceną konkretnie poniosło.

Podaj dowód na to że cena jest nieadekwatne do zakresu prac ?!

Ostatnio usłyszałem ile za metr kwadratowy płytek. To dopiero odlot. Ale skoro ceny z Zachodu to odbiór też będzie odpowiedni.

Trzeba było się zgłosić do przetargu i złożyć tańszą ofertę.

dodaj komentarz
Czytaj także