Rejestracja i logowanie

Trwają prace na górce. Powstanie nowa atrakcja na Dolnośląskim

Wydarzenia 09-04-2018 Autor: mjs Foto: rk
39

Od kilku dni górka na osiedlu Dolnośląskim w okolicach miejskiego lodowiska przechodzi rozbudowę. Ciężki sprzęt przede wszystkim powiększa wzniesienie przygotowując ciekawą atrakcję na zimowe miesiące.

Górka na osiedlu Dolnośląskim istnieje od kilkudziesięciu lat. Niegdyś na jej tyle wybudowane były ławki, które tworzyły widownię dla niewielkiego amfiteatru. Nieco starsi mieszkańcy z pewnością pamiętają koncerty, które tam się odbywały. Muszla koncertowa zniknęła bardzo dawno temu, a ławki i stopnie na górce zaczęły ulegać dewastacji.

Górka - kiedy oczywiście pozwalała na to pogoda - służyła już tylko do zimowych szaleństw. Nie da się też ukryć, że pozostałości po amfiteatrze ani ładnie nie wyglądały, a tym bardziej nie były bezpieczne. Urzędnicy zdecydowali by wzniesienie nie tylko nieco przebudować, ale też stworzyć nową miejską atrakcję.

- Przeanalizowaliśmy sytuację i doszliśmy do wniosku, że demontaż tych betonowych stopni przyniósł by więcej komplikacji niż usypanie kolejnych warstw ziemi. Zdecydowaliśmy więc, by dosypać ziemi, która podwyższy to sztuczne wzniesienie, a betonowe pozostałości niejako je "usztywnią", mamy bowiem bardzo konkretny pomysł na to miejsce. Chcemy na kolejny zimowy sezon wyposażyć Miejskie Centrum Sportu, które administruje pobliskim lodowiskiem w dwie śnieżne armatki. Tym samym uniezależnimy się od kapryśnej aury i będziemy mogli naśnieżać górkę tworząc dla dzieciaków miejsce do zimowych szaleństw - wyjaśnia Ireneusz Owczarek, wiceprezydent Bełchatowa

komentarze (39)
Dodaj komentarz

Zauważyłem że słowa radomsko, radomszczański to się zrobiły synonimem głupoty i badziewia..

Poprostu nie mają co zrobić z gliną z pod leroy merlin

a pieski robiące wszędzie i pod siebie na trawniku, na chodniku, na górce śnieżnej? trza to ogrodzić

Usypuja Górę na pomnik dla Prezesa-żeby dobrze go bylo widać?

a oczyszczalnia?? bo już zaczyna cuchnąć!!

Urzednicy nasypuja Góry-a porzadnych naprawach jezdni i chodników na Przytorzu brak-wyborcy to docenią?

Bardzo dobry pomysł ! widownia dawnego amfiteatru osiedlowego zagrażała bezpieczeństwu dzieci , i zjazd z górki w dwie strony dobry pomysł, zimą zauważyłem że na tej górce było tłoczno. W tym układzie więcej dzieci będzie mogło korzystać i szaleć na górce. Jeszcze doświetlenie by się przydało .

Panie Pośle Kubiak, ale Pan zainspirował władze miasta. Pozazdrościli tematów narciarskich i sami chca Alpy w Bełchatowie usypać.

Bardzo fajny pomysł. Super :-)

A ratrak będzie?

Jaki tartak ?

Nie chce się do Góry to Góra przyjedzie

Oj żeby te wybory co roku były, ale niech chociaż co 4 lata coś zrobią

A czy w oczyszczalni ścieków sa prowadzone jakieś prace ? Bo ciepło się zrobiło ....

Dworzec lepiej zróbcie w centrum a nie gdzieś na zadupiu. Dziś nie można było się wbić w Czapliniecką.

Przepraszam bardzo, a czy czasem jak górka będzie wyższa to dzieciaki nie będą się rozpędzać i wpadać na tych sankach na ulicę? Już teraz im już nie wiele brakuje :/

Proponuje przejrzeć zdjęcia, powiększenie będzie w płaszczyźnie poziomej, ale skoro już się biorą za usypywanie to mogliby stworzyć lekkie wzniesienie po zjeździe z górki by bezinwazyjnie wytracać prędkość.

Super. Pamiętam te szaleństwa z dziecięcych lat na tej górce

Niektórzy zainspirowali się chyba działalnością Pana Posła z Bełchatowa. Warto korzystać z dobrych wzorów. Tyle ze to nasladownictwo wyszło trochę po radomszczańsku. Dwie armatki na 5m zjazdu? Może ratrak i orczyk jeszcze? Ehhh

Super pomysł :-) BRAWOO!!!

Jakieś nowe osiedle powstaje? Wszędzie te niebieskie banery.

Super sprawa. Zaczynałem na tej górce na nartach ze sprężynkami.

Tylko nie zapomnijcie nart i butów do wypożyczalni zamówić!

Tak się kończy 500+ !!!

"Gdzie jest Twój dom?" Ktoś, coś?

Idzie lato a oni o zimie.. Może w pierwszej kolejności coś ze zbliżającą się pora roku.. Masakra z tym co się robi w tym mieście.

niech robią, ale pomyślą też o smrodzie w mieście... ciepło się robi...

a co na górce można robić latem?? na takie prace pora idealna!

Ciekawe czy te armatki nasnieżą jak będzie na plusie,niech lepjej zrobią mzk w czasie zimy na górę kamiensk by kazdy mógł dojechac niż maja kupe zasypać.

Fajny pomysł emoji!

Więcej tych pomysłów przed wyborami ! Wcześniej oczywiście tego się nie dało zrobić !

Armatki za w**** hajsu żeby kilka bachorów mogło się poślizgać jak przypadkiem odejdą od kompa... Wydajcie może jakoś sensownie te pieniądze?

Tobie niech dadzą. Kupisz sobie opla w kombi, telewizor i nową lodówkę na browary.

Chyba dzieci brak w domu i chore komentarze się cisna

Czytaj dokładnie baranie

Chyba niemają gdzie się ziemi pozbyć,niesamowita atrakcja tylko zeby jeszcze śnieg był

Czytaj ze zrozumieniem, to nie boli. Ale przecież trzeba krytykować... Oj ten jad...

"Miejskie Centrum Sportu, które administruje pobliskim lodowiskiem w dwie śnieżne armatki. Tym samym uniezależnimy się od kapryśnej aury i będziemy mogli naśnieżać górkę"

Czytaj ze zrozumieniem....armatki będą!

dodaj komentarz
Czytaj także