Rejestracja i logowanie

Wybierasz się w podróż na Wielkanoc? Te prognozy mogą cię zniechęcić. Wydano pogodowe ostrzeżenia pierwszego stopnia!

Wydarzenia 28-03-2018 Autor: magjas
6
Wybierasz się w podróż na Wielkanoc? Te prognozy mogą cię zniechęcić. Wydano pogodowe ostrzeżenia pierwszego stopnia!

Czy Elżbieta popsuje nam Wielkanoc? Nad Polskę nadciąga właśnie rozległy niż – Elizabeth, który będzie odpowiedzialny za gwałtowne załamanie pogody. IMGW wydało dziś komunikat dla dziesięciu województw. Opady śniegu i marznącego deszczu zaczną dokuczać już dzisiejszej nocy.

Co prawda ostrzeżenie ominęło łódzkie, ale zbliżające się święta oznaczają wzmożone podróże w inne części kraju. Jeśli wybieramy się w takową warto wziąć pod uwagę prognozy, bo pogoda będzie wyjątkowo niesprzyjająca dla kierowców.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia – czyli: warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - wydane zostały dla województw:

  • zachodniopomorskiego,
  • pomorskiego,
  • wielkopolskiego,
  • kujawsko-pomorskiego,
  • warmińsko-mazurskiego,
  • podlaskiego,
  • mazowieckiego,
  • lubelskiego,
  • małopolskiego
  • podkarpackiego.

Jak informują metrolodzy opady śniegu będą przesuwać się z zachodu na wschód. Ostrzeżenia w zachodnich regionach będą obowiązywać od północy do godziny 12:00. Z kolei na wschodzie kraju do godziny 22:00. Zgodnie z prognozami przewidywany opad śniegu to 5-8 centymetrów. Jak się okazuje nie tylko biały puch będzie uprzykrzać życie, miejscami bowiem ma wiać porywisty wiatr, który będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Marznące opady deszczu wystąpić mogą na południu województwa małopolskiego i podkarpackiego. W regionach tych ostrzeżenie obowiązuje w godzinach od 3:00 do 8:30.

  

komentarze (6)
Dodaj komentarz

Wszystko przez to że w tej Rakówce marzanny tak długo leżały.

A myślałam choinkę ubrać

Za wcześnie na takie prognozy... IMGW niczym TVN i inne stacje. 4 dni to niedzieli, to dużo dla Matki Natury aby wszystko zmienić. Na cztery dni przed ewentualnym spisaniem się scenariusza dają ostrzeżenia? Matko Bosko, latem to z tydziń wcześniej chyba podadzą że armagiedon będzie. Nigdzie chyba tylko w Polsce takie pogodowe cyrki. Bezpiecznie można dać ostrzeżenia na 12 godzin przed ale nie 4 dni. Droga redakcjo, lepiej chyba być pewnym i ładnie wszystko opisać na 24 godziny przed ? Pozdrawiam.

Ty Wiesiek, a z kim Ty się na głowy pozamieniałeś??? emoji Kto tu mówi o prognozie na niedzielę, na 4 dni przed? Jak wół stoi, że ostrzeżenie dotyczy dzisiejszego dnia i że opady zaczynają się "już dzisiejszej nocy" (czyli zgodnie z datą opublikowania, że wczoraj). Nikt tu o żadnych długich terminach nie pisze. Zanim się czepisz do redakcji naucz się może czytać ze zrozumieniem

Wiesiu, a jaką pogodę przewiduje TV z Torunia?

To zależy ile wpłynie na konto ....

dodaj komentarz
Czytaj także