Rejestracja i logowanie

75-letni bełchatowianin został nagrany przez monitoring. Teraz ma kłopoty

Wydarzenia 23-03-2018 Autor: mj-s Foto: pixabay
13
75-letni bełchatowianin został nagrany przez monitoring. Teraz ma kłopoty

Nieuczciwość zdecydowanie nie popłaca. Przekonał się o tym 75-letni bełchatowianin, który znajdując portfel ze znaczną ilością gotówki przywłaszczył go sobie. Mężczyzna został odnaleziony przez policję i teraz grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Historia swój początek miała 20 marca. Właściciel portfela zgubił go podczas wysiadania z samochodu na osiedlu Wolność. Mężczyzna przykry fakt stwierdził kilkanaście minut później. Portfela odnaleźć się już jednak nie udało. Analiza osiedlowego monitoringu wykazała bowiem, że zguba została znaleziona i przywłaszczona przez starszego mężczyznę, który przechodził obok parkingu.

- Dwa dni później funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego bełchatowskiej komendy jechał do pracy. Na ulicy Wojska Polskiego zauważył prowadzącego rower starszego pana, który wyglądem przypominał sprawcę przywłaszczenia portfela sprzed dwóch dni. O tej sytuacji policjant niezwłocznie poinformował dyżurnego jednostki, po czym przystąpił do legitymowania. W trakcie rozmowy 75-latek był zdenerwowany, unikał odpowiedzi na pytania i próbował odjechać rowerem - informuje Marta Płomińska z KPP w Bełchatowie.

Na Wojska Polskiego zostali wezwani funkcjonariusze z patrolu prewencji, którzy przewieźli mężczyznę do bełchatowskiej komendy.

- Podczas rozmowy 75-latek przyznał, że 20 marca przywłaszczył portfel z pieniędzmi, w którym było ponad 3 tysiące złotych. Mężczyzna ukrył portfel w swoim domu. Bełchatowianin został zatrzymany - wyjaśnia Płomińska

Teraz 75-latek odpowie za przywłaszczenie znalezionego mienia. Zgodnie z prawem za ten czyn grozi kara do roku pozbawienia wolności.

komentarze (13)
Dodaj komentarz

No 3 tysiaki w portfelu przy sobie to musiał być gościu z pisu i 1-go sortu dostał od pani premier Szydło premię za ciężką pracę. Dziadek masz przerąbane jak się znajdzie pieniądze to niesie się do księdza.

Z góry skazany na dożywocie bo na wolne sądy nie ma co liczyć.

Przez roztargnienie wziol portfel,jak ten sedzia co ukradl, a nie przywlaszczyl i sprawe umoza

Bełchatów miasto patologii

Ciekawe co byście mówili gdyby to był wasz portfel. Wtedy najlepiej samosąd....

Ja pier....... to tylko w Polsce można za takie coś siedziec co za prawo teraz dziadek zgnije w pierdlu bo znalazł kasę jakiegoś pedala co zgubił.

Dlaczego uważasz,że portfel zgubił jakiś **** ,po czym to poznałeś ???

Jakby ten "****" cię spotkał to by ci mordę obił

znaleźone niekradzione emoji))

Oj tam, oj tam. Przez roztargnienie wziął, jak pan sędzia Topyła 50zł w sklepie emoji

To nie śmieszne wierzę sędziemu , ja też kiedyś w roztargnieniu jeszcze swoich zakupów nie zapakowałem a już kasjerka kasowała następnego klienta i takie same masło bym zapakował ze swoimi zakupami . I co to była moja chciwość na kostkę masła ?

Raczej tak ....

Tyle że to 50zł nie było takie samo, jak jego drobniaki, a i trafiło w zupełnie inne miejsce tzn. do kieszeni, a nie do portfela, który zresztą trzymał w ręce. Masło próbowałeś wsadzić do kieszeni emoji Nie sądzę. Więc ja tam nie wierzę, że to było roztargnienie, co najwyżej przyzwyczajenie - jak leży kasa na stole, to bierze emoji U Ciebie zwykła pomyłka, coś takiego może się zdarzyć każdemu.

dodaj komentarz
Czytaj także