Rejestracja i logowanie

Przeciwnicy aborcji manifestowali w centrum Bełchatowa

Wydarzenia 22-03-2018 Autor: rk Foto: rk
44

Transparent z hasłami: "Dzieci są przyszłością narodu" i "Aborcja zabija dzieci" eksponowali dzisiaj działacze bełchatowskiej komórki fundacji Pro - Prawo do Życia.

Kolejny raz prolajferzy demonstrowali kontrowersyjny obraz, na którym widniało zestawienie zdjęcia małych dzieci i abortowanego, zakrwawionego płodu. Jak przekonują organizatorzy akcji, celem ich działania jest pokazanie prawdy na temat aborcji i jej realnego oblicza. Drastyczny obraz jest zabiegiem celowym, aby, jak wyjaśniają przeciwnicy przerywania ciąży,  uzmysłowić przechodniom, że ubierany w medyczne terminy i okrągłe słowa akt aborcji, to nic innego jak morderstwo. 

Celem dzisiejszej  akcji było również wsparcie projektu ustawy obywatelskiej "Zatrzymaj aborcję", która jest obecnie przedmiotem prac komisji sejmowych.

Wspomniany projekt zakłada wyeliminowanie z polskiego prawa możliwości usuwania ciąży w przypadku stwierdzenia lub chociażby podejrzenia wad genetycznych dziecka. Nie odnosi się natomiast do pozostałych dwóch sytuacji, w których aborcja jest dozwolona tj. w przypadku zagrożenia życia matki oraz gdy ciąża jest efektem czynu zabronionego (gwałtu, lub aktu kazirodczego).

 

komentarze (44)
Dodaj komentarz

4 fu.ary, które nigdy nie urodzą kalekiego , zdeformowanego dziecka...i oni "wiedzą" coś o tym i narzucają co kobiety maja zrobić w takiej sytuacji... kobiety z daleka od takich facetów

Bez komentarza opłaceni pajace na usługach pisowczykow

Nie tylko "pajace ale i HIPOKRYCI jak się dziecko niepełnosprawne narodzi to podkulają "ogon" i w długą a z problemem zostawiają matkę urodzonego dziecka, a jak dziecko umrze to drudzy HIPOKRYCI księża zacierają chciwe łapy jest pogrzeb jest kasa .

Tak czytam te komentarze i naprawdę aż się wierzyć nie chce jaki panuje w naszym kraju zaścianek mentalny. Najlepiej ujadać, że lewaki, że mordercy, że w ****ch się poprzewracało itp. nie znając z autopsji sytuacji z chorym dzieckiem. Ja znam i powiem tylko tyle: nawet największemu wrogowi nie życzę sytuacji, w której Twoje własne dziecko spędza dnie przykute do łóżka, karmione sondą, porozumiewające się ze światem jedynie mrugnięciem oka/oczu i niezdolne do jakiejkolwiek egzystencji bez dwudziestoczterogodzinnej opieki osób trzecich. To jest mordęga zarówno dla takiego dziecka, jak i dla najbliższych. To jest tragedia dla całych rodzin. Obrońcy życia poczętego tak zawzięcie bronią zarodków - niestety jakoś nikt nie interesuje się losem chorych dzieci po urodzeniu. Szkoda, że większość z nich nigdy w żaden sposób nie pomogła rodzinie wychowującej takie dziecko ani nie pełniła ochotniczo dyżuru w wybranym przez siebie hospicjum - żeby chociaż zobaczyć jak to wygląda. Garstka fanatyków ma decydować o tym czy dzieci, które po urodzeniu nie mają szans normalnie żyć powinny wegetować w męczarniach? Śmiejecie się z Islamu? Tutaj go powoli macie!

4 osoby(jeszcze chłopy) i to ma być protest?

Ciekawe ilu z tych tak zwanych "obrońców życia" robi cokolwiek dla tych już narodzonych chorych dzieci? Bo z tego co widać to ich "bronienie" kończy się w chwili wyjścia takiego dziecka z łona matki, która potem musi chodzić po fundacjach i zbierać jałmużnę na podstawową egzystencję i leczenie takiego dziecka. Idźcie miesiąc chociaż popracować społecznie do hospicjum dla dzieci zamiast rozwijać głupawe bannery które w dodatku rozmijają się z prawdą.

Lewackie macice w natarciu emoji Wszystko tak brzydkie, że ryzyko wpadki 0,00001% bo z drewnianym kołkiem się nie da. Ale będą walczyć jak lwy, żeby im się nie urodził Pinokio.

Dziecko, komentujesz a nie wiesz nawet co. Jakiej wpadki? To są chciane i wyczekane ciąże i dramat rodziców, bo okazuje się że płód jest tak uszkodzony, że umrze w czasie porodu albo zaraz po. Albo urodzi się ciężko niepełnosprawne dziecko, które będzie wymagało ciągłej opieki całej rodziny do końca swojego życia. Ile dzieci z bezmózgowiem urodziłeś i pochowałeś? Modliłeś się kiedyś żeby twoje niepełnosprawne dziecko umarło przed tobą bo inaczej wyląduje w jakimś ośrodku gdzie się będą nad nim znęcać?

Za to twoje koleżanki z kółka różańcowego przekwitły już 30 lat temu i ich już twój mały siusiak nie interesuje

Moje koleżanki mają po 25 i duża część ma już chłopa, jest dopchnięta, ma dzieci, jest szczęśliwa i nie krzyczy nic o swoich maciach emoji

Czytając takie komentarze jak internaty o wdzięcznym nicku "koń" - dochodzę do wniosku, że czasem aborcja powinna być całkowicie zalegalizowana.

Nikt nad nikim nie ma prawa decydować o jego wyborze każdy ma swój rozum i będzie sam decydował czy dokona aborcji czy nie istnieją tabletki wywołujące poronienia więc może tego dokonać sama zainteresowana a żaden polityk ani kościół nie może zabronić bo sami do tych rzeczy namawiają bo państwo nie wspiera rodzin z dziećmi urodzonych z wadami w najgorszej sytuacji są rodziny z małymi dochodami którzy muszą jakoś żyć a ci którzy te ustawy uchwalają mają dostęp do darmowego leczenia u specjalistów więc nie mają żadnego pojęcia o tym

Swoją macicą i sumieniem decyduje ja sama !!! Sama z tego się rozliczę. Mam prawo decydować !!! a przepisy niech zmienią dla osób które wychowują dzieci chore! By godnie żyły i miały dostęp do dobrodziejstw tego świata a nie nędzy i jałmużny!!!

Czy wszyscy w tym całym g***nie zapomnieli o tych dzieciach, z powaznymi wadami wrodzonymi jak np. bezmozgowie albo inne skraje wady letalne, które sprawią, że te dzieci cierpią juz w zyciu prenatalnym a po urodzeniu jak mają szczęście to umierają od razu a jak nie to przez wiele dni, na rękach matki ucząc okropne katusze! Nie namawiam na aborcję ani jej nie zakazuje, to sprawa idndiwidualna matki, którą musi podjąć zgodnie z wlasnym sumieniem i często wybrać mniejsze zło. Ktos kto nigdy w życiu nie przeżył dramatu umierającego dzieciątka nie ma prawa się wypowiadać a tym bardziej nakazać komuś co ma wytakiej sytuacji zrobic!

a ty po drodze nie zapomniałaś o dziećmi z lekkim downem, albo tych, które są normalne ale lekarz się walną w diagnozie płodu

Ale w nowelizacji ustawy nie rozróżnia się stopnia upośledzenia tylko każe się rodzić wszystkie chore dzieci lacznie z tymi, które mają mózg na wierzchu. Ale co mam strzepić jezyk po próznicy jeżeli twój nick już mówi, że nie jesteś w stanie pojąć zagrożenia jakie niesie ze sobą usuniecie tego jednego zapisu z ustawy, która nie nakazuje aborcji, ale pozostawia wybór mniejszego zła.

Ja wiem jedno miało nam się urodzić dziecko z Downem. Po mimo nalegan ze strony lekarzy nie wiem co im tak zależało dziwnie na tym ?? Pozwolilismy naszemu dziecku żyć !! Urodziło się zdrowe 10 na 10 Wytłumaczyć ie mi to zwolennicy Zabijania dzieci ?? Bym **** zabił zdrowe dziecko !!

Legalną aborcję można dokonać dopiero po amniopunkcji, która daje 100% pewności bo bada się DNA płodu. Może badania przesiewowe wykazały u was podwyższone ryzyko, ale nie pierdziel że lekarze dokonują zabiegu tylko dlatego że mają podejrzenia. A co do ustawy - zmusiłbyś żonę żeby urodziła dziecko bez mózgu i przez połowę ciąży tłumaczyła znajomym, że to chłopczyk, ale i tak umrze w czasie porodu albo zaraz po, więc nie kupujecie wyprawki?

O to lewacka strona a te ****y się specialnie mobilizują przeciwko życiu normami ludzie z debilami nie dyskutują dlatego tak to wygląda tutaj ze niby morderców więcej !! zróbmy Referendum to zobacza ile ludzi jest przeciw Aborcji

co śmieszne, dostajesz łapki w dół, bo urodziłaś zdrowe dziecko emoji ludzie są po...ani. Brawo ty

jaki obraz? przeciez tak to wyglada to sa fakty a nie zadne kontrowersyje wy lewackie POmylence

To nie są fakty. Aborcja to wywołanie przedwczesnego porodu, nikt nie kawałkuje jak na zdjęciach. Znajdz sobie obraz "dziecko chazana" w necie i nie powtarzaj kłamstw. Tam widać że po pierwsze płody są w całości a po drugie mają potworne wady i nie mogłyby żyć.

Licz się ze słowami , ale idż do lekarza,może jeszcze nie jest za póżno ....

Pan Bóg dał człowiekowi rozum i wolną wolę... Każdy człowiek na sumienie.... Każda kobieta jeżeli będzie chciała usunąć ciążę to to zrobi lub nie .... W sposób legalny lub nie, albo urodzi i zabije.... Żadne ustawy w tej kwestii nic nie zmienią.

jak mnie sąsiad wkur...wi to też go mogę usunąć wg swojego sumienia?

Ach to teraz jest technologia i można eliminować i segregowac.

Teraz to tylko kasa się liczy i wygoda..Niema poszanowania dla drugiego człowieka.Dawniej dzieci też chore sie rodziły nikt nie myślał o aborcji czy oddanie do domu dziecka,a napewno gorsze czasy były.

Dawniej dzieci chore umierały. Umierało znacznie więcej ludzi na każdym etapie życia, bo medycyna nie była tak rozwinięta. Natura czyniła swoje. Teraz jest tyle nowoczesnych technik ratowania życia, że w niemal każdym stanie(włącznie z krytycznym) człowiek jest w stanie żyć. Tylko co to za życie gdy jako gnijący dziadek w łóżku liczysz na łaskę innych ludzi, albo będąc dzieckiem roślinką nigdy nie poznasz prawdziwego życia.

Jak bym nie znał historii to bym uwierzył

Owszem rodziły chore i szybko umierały. Poczytaj trochę o wysokiej śmiertelności wśród niemowląt i dzieci - teoria doboru naturalne (najsilniejsze jednostki)

Pewnie dlatego że kiedyś nie było takiej technologii żeby stwierdzić jakie urodzi się dziecko czy zdrowe czy nie..

Oczywiście, sami faceci protestują, jak i czy kobiety mają rodzić.. Paranoja

I aż czterech

I ani jednego księdza!

Każdy powinien mieć prawo wyboru.

Jakie prawo wyboru ? zabic drugiego człowieka ? zalac nienarodzone dziecko w kwasie ? puknij sie w leb kobieto

Jaki zakaz wyboru? Zmusić kobietę żeby urodziła bobaska a potem patrzyła jak cierpi i umiera bo ma tylko fragment mózgu ale nie ma czaszki? I dopóki ten fragment sam nie zgnije, to będzie biło serce? Naprawdę macie odwagę zrobić ludziom coś takiego?

Nie warto Ci tłumaczyć jakiego wyboru. Z takim poziomem inteligencji lub przynależnością do partii i tak nie zrozumiesz

Widać że z twoim łbem jest nie tak

Ciekawe ilu z protestujących chciałoby żeby urodziło im się upośledzone dziecko że stwierdzona wada genetyczna albo ilu z nich adoprowaloby takie dziecko...

Nikt niema prawa mordowac drugiego czlowieka ...

Według Twojego rozumowania tacy ludzie jak np Stephen Hawking nie mieli prawa w ogóle żyć. Ale jak to mówią Ci którzy są za aborcją, niestety już się urodzili.

Tylko że on urodził się zdrowy... Poczytaj trochę nim się wypowiesz..

dodaj komentarz
Czytaj także