Rejestracja i logowanie

Wjechał w autobus szkolny, gdy wysiadały z niego dzieci

Wydarzenia 07-03-2018 Autor: KPP Bełchatów Foto: facebook/osp drużbice
5

5.000 zł grzywny grozi 23-letniemu mieszkańcowi gminy Kluki, który po raz kolejny wsiadł za kółko, mimo braku uprawnień do kierowania. Dodatkowo mężczyzna spowodował kolizję z autobusem szkolnym. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj około godz. 14.00 w miejscowości Gręboszów. Kierujący renaultem kangoo w wyniku niedostosowania prędkości uderzył w tył autobusu szkolnego stojącego na oznakowanym przystanku autobusowym. W chwili zdarzenia z autobusu wysiadały dzieci. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierowca renaulta, 23-letni mieszkaniec gminy Kluki nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Jak ustalili dzielnicowi z Drużbic mężczyzna był już karany za wykroczenia w ruchu drogowym. Mimo to nie miał oporów aby wsiąść za kierownicę po raz kolejny.

W związku z lekceważeniem przez 23-latka obowiązujących przepisów prawa, policjanci skierują teraz wniosek o ukaranie do sądu, który może wymierzyć mu karę grzywny do 5.000 zł. 

komentarze (5)
Dodaj komentarz

ja bym dodal do kary jedno zero

Instytucja pręgierza by się przydała. Myślę, że to byłaby najdotkliwsza kara. Sam wstyd niejednego by od niecnych zamiarów odwiódł.

do kamieniołomu na 10 lat to się gnój nauczy

Phi..Co to jest 5000 ? Dla takiego pacana to jest to,co se zaoszczędził nie idąc na kurs prawka (licząc koszty kursu,i kilkunastu poprawek,bo to głąb). Za taką recydywę plus narażenie życia i zdrowia dzieci...:-(

Do paki z nim!

dodaj komentarz
Czytaj także