Rejestracja i logowanie

Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych przeszedł ulicami Bełchatowa [FOTO][FILM]

Wydarzenia 01-03-2018 Autor: mjs Foto: r.k
22

Pomimo przejmującego chłodu, około dwustu bełchatowian wzięło udział w Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Pochód ruszył o godzinie 18.00 z parkingu przy rondzie generała Andersa. Uczestnicy maszerowali skandując hasła "cześć i chwała bohaterom", "armio wyklęta, Bełchatów o tobie pamięta", przeplatane z okrzykami antykomunistycznymi "raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę", czy "a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści". 

Marsz przeszedł ulicami: Czapliniecką, Mielczarskiego, Bawełnianą, Fabryczną i zakończył się na ulicy Kościuszki pod tamtejszym kościołem farnym. Jeszcze przed Mszą Świętą, pod pomnikiem „Pamięci Bełchatowian” uczestnicy Marszu złożyli kwiaty.

Organizatorem Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest Stowarzyszenie dla Narodu, Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze” oraz Kibice Razem GKS Bełchatów.

 

komentarze (22)
Dodaj komentarz

Hańba, pod szyldem bohaterów, szły kanalie.

Marian , Mirek dwa ****y co się w odbyt popychały....

DUMA z POLSKI. Polska Armia szła za wolność i niepodległość za wolność twoją.

marsz emerytow z kwb i psycholi kiboli. no ładną mamy władzię , która promuje kibolstwo. zapamietamy to sobie juz w listopadzie przy wyborach

Chyba ubesik

Jezusie Nazareński! Toż to przecież prawie same geje maszerujom!

Co patałachu. od ****ów mnie wyzywasz. Czekam na ciebie szmaciarzu dziś o 20 na rondzie pod euro. Bedę w brązowej kurtce i szarej czapce. **** w świecie kozak w necie.

kalesony załóż

Tak cherszt gangu Danielak ten to był wyklęty ale przez tych co okradł i rodziny tych co mordował. Chołota to szła przez miasto . 

Nie neguje tego, że kawał bydlaka z niego był. Ale gdyby nie takie skur.....wysynyny jak ty ich walka byłaby nie potrzebna. biegnij do moskwy piz.....dusiu

Czego się nasłuchałeś popytaj tych co jeszcze żyją w Kurnosie stoi pomnik chłopów co banda Danielak wymordowała bo zeznawali na jego niekorzyść. Nie zdążyli po sprawie do domu wrócić. Ale ty wiesz bo koledzy z klubu kibica powiedzieli że był cacy. A ja tempa strzało nie jestem ani za Moskwą ani za Berlinem. Ta więc najpierw się dokrztałć a potem wypowiadaj i obrażaj.

No tak, toż to przecież wielka tragedia, trzech konfidentów ubeckich kule w łeb dostał. A ilu Polaków wymordował aparat uwczesnej władzy, ilu było przecinanych na pól, ilu miało wyrywane paznokcie tylko za to, że nie chcieli donosić na żołnierzy AK. Ty się doucz, poczytaj trochę jak działała władza po wojnie i jakie zbrodnie mają na sumieniu. Btw. Przepraszam za atak ad. persona.

No i zobacz mojej żony dziadek walczył u Andersa pod Monte casino też był i fakt bał się ub-e ale pytał po co ci Polacy tam poszli. Ale on po wojnie nie latał po wioskach nie kradł i nie mordował był rozkaz rozbroił się . A ci co zginęli to nie ubcy byli chłopi których Danielak napadł. Ja to mam z pierwszej że tak powiem ręki. Nie neguję tego że byli i dobrzy żołnierze Hubal. Ten znowu walczył z regionów z kąd pochodzi mój tata. Ja byłem mały jak babcia opowiadała. Ale pamiętam. Mam też jeszcze jedna historię o Danielak od babci która z pod Bełchatowa pochodzi. ten człowiek był bandyta nie żołnierzem. A słyszałeś jak Danielak zabił człowieka który w Bełchatowie chciał otworzyć fabrykę. Tylko za to bo wymyślił że państwo komunistyczne chce wspierać . Tak więc porównując ten człowiek dziś by był nazywany przedsiębiorca a Danielak gangsterem.

W Bełchatowie Danielak zabił jedną osobę Władysława Garncarka kaprala korpusu bezpieczeństwa który nie zastosował się na polecenie oddania broni (jego pech) Czy może chodzi Ci o ,,przedsiębiorce"Cybulskiego, aktywnego działacza SL ( czyt komuch) A słyszałeś o bandach podszywających się pod oddział Danielaka ? Odnośnie likwidacji w kurnosie .Owszem byli to chłopi, czesi którzy w owym czasie aktywnie wspierali władzę ludową. Zachodzi podejrzenie o wydaniu prze nich lokalizacji kryjówki Danielaka. A teraz mi proszę powiedz czemu pomimo tylu ,, zbrodni" udawało mu się ukrywać tyle lat. Ja Ci odpowiem. Miał wsparcie u okolicznych mieszkańców . Proszę poczytaj, a może trochę spojrzysz w innym świetle na samego Ludwika Danielaka jak i członków jego oddziału. Polecam książkę Mileny Bykowskiej ,, Jeden z wyklętych"

Ja zakończę to tak, możemy się tu przeżucac swoimi racjami i raczej nie przekona żaden żadnego. Ja zostanę przy swoim jako można powiedzieć cywil i obserwator ,ty przy swoim jako żołnierz przy swoim. Bo myślę że tak to można porównać. Mnie szczerze Ci powinien nie chce grzebać się w historii jak jutro jest nie pewne. Trzymaj się.

Również Pozdrawiam i skwituje to tylko jednym zdaniem. Naród bez histori i kultury nie jest już narodem, tylko zlepkiem nic nie znaczących osób. Powodzenia i jeszcze raz przepraszam za za mój atak na samym początku.

Dla pięknego Mariana-piosenka: https://youtu.be/bluD4WhrffU

Super piosenka, dziękuję Mirku ja również mam dla Ciebie kawałek https://www.youtube.com/watch?v=WCP8jJotBHY

Czekam jeszcze na Marsz Równości i Paradę Niepodległości..

Kibole w końcu mają swoje legalne święto...

Panie i Panowie zamało marszy w naszym mieście

BRAWO!!! o bohaterach trzeba pamietac, marsz 1 marca to juz powoli tradycja w naszym miescie i prawidlowo

dodaj komentarz
Czytaj także