Rejestracja i logowanie

Przetarg na dworzec unieważniony! Co dalej?

Wydarzenia 01-03-2018 Autor: mjs
15
Przetarg na dworzec unieważniony! Co dalej?

Dworcowych problemów ciąg dalszy... 27 lutego unieważniono przetarg na budowę pasywnego budynku węzła przesiadkowego. Już po raz drugi nie udaje się znaleźć firmy, która wybudowałaby tak potrzebny w mieście dworzec.

Czy w przypadku tej inwestycji sprawdzi się powiedzenie do trzech razy szuka? W Urzędzie Miasta mają nadzieje, że tak.

- Niestety w tej chwili musieliśmy unieważnić przetarg i szukać tańszego wykonawcy - mówi Ireneusz Owczarek, wiceprezydent Bełchatowa

Tak jak już informowaliśmy, pierwszy przetarg trzeba było unieważnić, bo nie zgłosił się do niego nikt. Do drugiego, zakończonego w połowie lutego, swoje oferty zdeklarowały dwa podmioty - bełchatowski BINŻ i skierwniewicko - łowickie konsorcjum firm. Obie propozycje od wykonawców znacząco przewyższały budżet inwestycji. Urząd Miasta chciał wybudować pasywny budynek dworca za nieco ponad 8 milionów złotych. Najtańsza propozycja ze złożonych ofert opiewa na prawie 10, druga z nich na blisko 11,5 miliona.

- Jesteśmy przekonani, że kosztorys opiewający na blisko 8 milionów, jest kalkulacją jak najbardziej racjonalną, uwzględniającą aktualne ceny. W związku z tym dołożenie kolejnych 2 milionów byłoby przesadą. Pamiętajmy, że dysponujemy pieniędzmi podatników i uginanie się pod wyśrubowanymi warunkami, jakie w tej chwili dyktuje rynek wykonawców byłoby nieracjonalne - mówi wiceprezydent Owczarek

Wiceprezydent podkreślił, że przetarg na budowę dworca zostanie w najbliższym czasie ogłoszony po raz trzeci. Jego warunki nie będą zmieniane. Zmianie za to może ulec podejście do projektu, jeśli trzecia procedura przetargowa nie wyłoni wykonawcy. Nie wykluczone, że magistrat zrezygnuje z pomysłu stworzenia budynku pasywnego, którego powstanie jest drogie.

- Fotowoltaika, pompy ciepła i szereg innych restrykcyjnych wymogów dla tego typu obiektów - nie ukrywajmy kosztują. Jeśli nie znajdziemy wykonawcy będziemy szukać innych rozwiązań, ale mogę zapewnić, że z projektu budowy dworca na pewno się nie wycofamy, bo jest to inwestycja niezbędna w Bełchatowie - mówił nam wiceprezydent Ireneusz Owczarek

komentarze (15)
Dodaj komentarz

W Radomsku to jest piękny dworzec i nawet w centrum miasta ....

Dobry pomysł miałem . by zamiast Galerii Bawełnianka powstało Powiatowe Centrum Duchowe wraz dworcem autobusowym, parkingi już są .

CZYTAM I NIE WIERZE PRZERAŻA MNIE INDOLENCJA TEJ "NASZEJ"WŁADZY.

Na ostatnie wybudowane rondo poszło prawie 4 miliony a teraz na dworzec dochodzą się o milion. Coś tu śmierdzi.

Lidla Ni Ma , to może dworzec odkupić i wyrymontować,kużwa w ch.u.j. tani bydzie.Som to zrobie .Troszkę kasy pójdzie ale nie tyle.Puknijcie się w czoło ekonomiści z miasta .

To co RZepecki ma wygrać przetarg, ok bdą naboje wyborcze he he

Jakoś trzeba kombinować żeby przetarg wygrało Frame Factory emoji

Zablokować budowe.Najgorsza lokalizacja!

Zamiast dworca lądowisko dla Vipów, Pan Darek szybciej wróci do domu i Macierewicz będzie częściej wpadał.

Nie zapominaj o Jarku

Modernizacja parkingów, poszerzanie uliczek osiedlowych w miarę możliwości. Sadzenie nowych drzew i terenów zielonych.!!!!!!!!

Po co w ogóle inwestować w dworzec jak mamy jeden z największych współczynników liczby samochodów na mieszkańca i i tak każdy jeździ samochoem

No i bardzo dobrze! TAKI DWORZEC NIE JEST NAM POTRZEBNY! 8 milionów przeznaczyć na parkingi, zadrzewienie miasta. Pod szpitalem wybudować budynek za max 1mln pln jako poczekalnia i wszystko. Co wy tam chcecie za te 8 mln, złote klamki? Zadłużać miasto jest łatwo!

Miasto już jest w ch.u.j zadłużone.

wybory blisko, trza zacząć coś robić jak się przez całą kadencję pierdziało w stołek...

dodaj komentarz
Czytaj także