Rejestracja i logowanie

UWAGA NA OSZUSTÓW! Jeśli ktoś dzwoni do Ciebie z takiego numeru, nie odbieraj, nie oddzwaniaj!

Wydarzenia 28-02-2018 Autor: rk
6
UWAGA NA OSZUSTÓW! Jeśli ktoś dzwoni do Ciebie z takiego numeru, nie odbieraj, nie oddzwaniaj!

Operator telekomunikacyjny Orange ostrzega, że pojawiają się liczne zgłoszenia o próbach naciągania abonentów na połączenia z egzotycznych krajów.

Na czym polega oszustwo? Naciągacze puszczają „sygnałki” do losowo wygenerowanych numerów, licząc, że abonent zainteresowany dowiedzeniem się kto do niego dzwonił, postanowi oddzwonić. Numer zaczyna się podobnie jak kierunkowy do Piły (+61), w rzeczywistości jednak połączymy się z... Papuą Nową Gwineą. Za takie połączenie międzynarodowe przyjdzie nam oczywiście słono zapłacić.

Podobne oszustwa miały miejsce pod koniec 2017r. Wówczas proceder odbył się na tak wielką skalę, że Orange postanowił anulować klientom pozycje na rachunkach dotyczących egzotycznych połączeń.

Jak nie dać się oszukać? Najłatwiej nie oddzwaniać na nieznane numery. Jeśli natomiast koniecznie chcemy sprawdzić, kto do nas dzwonił, policzmy cyfry w wyświetlanym numerze. Zagraniczne numery, powinny mieć ich więcej niż krajowe.

komentarze (6)
Dodaj komentarz

Do mnie na telefonu z orange były puszczane sygnałki kilka razy z takiego nr+4917631936936. Wyświetliło mi się że to Niemcy.

A mnie oszukali na 500+ miało być na każde dziecko i nie dzwonili z kajmanów.

Jakim prawem tacy oszuści mają dostęp do tych numerów ? Człowiek jednego rachunku nie zapłaci i mu numer odłączą a nie da sie takich oszustów wyłączyć ? A nie odbierać bo na Papule Nowej Gwinei niema darmowego roamingu i za odebranie takiego telefonu zapłacimy i to nie mało.

Ok rozumiem, że oddzwanianie wiąże się z wyłudzeniem i jest to już naciąganie ale czemu mam nie odbierać? W artykule jest w temacie też o nieodbieraniu, a wszystkie argumenty tylko dotyczą oddzwaniania. Proszę o logiczne wytłumaczenie czemu mam nie odbierać?

W moim telefonie wyświetla się skąd jest połączenie..

Dzięki za ostrzezenie

dodaj komentarz
Czytaj także