Rejestracja i logowanie

Temperatura wzrośnie o 20 stopni? Sprawdź kiedy może przyjść pierwszy powiew wiosny

Wydarzenia 27-02-2018 Autor: Badys
0
Temperatura wzrośnie o 20 stopni? Sprawdź kiedy może przyjść pierwszy powiew wiosny

Począwszy od czwartku siarczyste mrozy mają zacząć ustępować. Prognozy pogody na najbliższe dni pokazują zdecydowany wzrost temperatury. Nawet do +10°C już w pierwszą niedzielę marca! Tak nagłe i duże ocieplenie ma jednak nie tylko dobre strony.

Prognozy, zwłaszcza te dotyczące pogody, mają to do siebie, że nie zawsze się sprawdzają. Niemniej, teraz praktycznie wszystkie ośrodki są zgodne co do tego, że już w ciągu kilkudziesięciu najbliższych godzin arktyczna aura opuści Polskę, a na termometrach zobaczymy temperatury sugerujące rychłe nadejście wiosny.

Te doniesienia wielu z nas ucieszą, ale tak szybka i duża zmiana warunków pogodowych niesie ze sobą także poważne ryzyka dla naszego zdrowia. Wspomina o nich bełchatowskie Centrum Monitoringu i Ostrzeżeń Pogodowych:

„Wyobraźcie sobie jednej nocy mróz dochodzący do -10 stopni a już wieczorem kolejnego dnia słupki rtęci wskazują +3, by kolejnego dnia przynieść nam ciepło w wartościach nawet do +10 stopni. Tak gwałtowne ocieplenie może skutkować poważnym wybuchem szerzenia się chorób w regionie. Mówimy tutaj o bardzo gwałtownym i szybkim szerzeniu się grypy i chorób grypopodobnych.”

Warto przemyśleć te słowa i przygotować się na nagłą zmianę pogody.

 

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także