Rejestracja i logowanie

Kolejne włamanie. Tym razem złodzieje uderzyli w mieście

Wydarzenia 19-02-2018 Autor: mjs
38
Kolejne włamanie. Tym razem złodzieje uderzyli w mieście

Kolejne włamanie i kolejna kradzież. Dotychczas o rabunkach mówiliśmy w kontekście miejscowości położonych dookoła Bełchatowa, tym razem w kręgu zainteresowania sprawców znalazł się dom w samym mieście. Do wnętrza posesji przy ulicy Nowej rabusie dostali się przez okno.

Do tej pory złodzieje włamywali się do domów na wsiach w różnych rejonach powiatu bełchatowskiego. Bardzo niepokojący wzrost tego typu przestępstw odnotowali w ostatnich tygodniach policjanci nie tylko z Bełchatowa, ale też funkcjonariusze z pobliskiego Piotrkowa Trybunalskiego czy Wielunia.

W miniony piątek, 16 lutego złodzieje dokonali włamania z kradzieżą w Bełchatowie. Najprawdopodobniej doszło do niego w ciągu dnia - policja zgłoszenie odebrała po godzinie 16-tej.

- Poszkodowani właściciele domu zgłosili zaginięcie kilkuset złotowej kwoty. Tak jak we wcześniejszych przypadkach i tym razem złodzieje dostali się do domu wyważając tarasowe okno - informuje Ewelina Maciejewska z KPP w Bełchatowie

Policjanci zbierają dowody i prowadzą śledztwo w tej sprawie. 

komentarze (38)
Dodaj komentarz

Ja się boję,że komendę okradną... Złodzieje już w mieście!

Przestali kraść? Nikt nic nie pisze.. Czyżby włamywacze się nachapali?

Kolejne włamanie w Zdzieszulicach Górnych w niedzielę i zero informacji o tym

ciemnogród PISOWSKI taka wasnie jest policja

Nie przypominam sobie by za poprzednich rządów była inna. Policja jest taka jak większość społeczeństwa bo stamtąd się wywodzi. Czego oczekujesz? Że przydzielą po jednym policjancie na posesję? Gdyby ci pod domem stał policjant to zacząłbyś gadać o inwigilacji i nękaniu. A, przepraszam, jakiś czas temu to jeszcze policjanta/milicjanta można było przekupić. Teraz to i to jest mało prawdopodobne. Powiem tak, policja wiele lat temu bardzo mocno wdepnęła mi na odcisk i tego im nie zapomnę ale nie będę oceniać ich działań przez pryzmat tamtego zdarzenia. Wyobraź sobie naszą rzeczywistość gdyby ich nie było.

Te kradzieże mają zapewne jakiś wspólny mianownik. Pewnie obserwacja mieszkańców trwała na długo przed kradzieżami. Gdyby teraz prowadzili jakieś obserwacje na pewno ktoś by to zauważył. Najpierw obserwacja, potem plan kradzieży (teren maksymalnie rozrzucony) i są niemal nie do namierzenia. Obłowią się i na jakiś czas przycichną. Jakiś czas temu miały miejsce podobne zdarzenia. Wniosek prosty, wtedy kiedy złodzieje kradną to mają już plan. Obserwacje prowadzą wcześniej. Każdy samochód, który zatrzymuje się bez wyraźnej potrzeby nie wjeżdżając na czyjąś posesję jest potencjalnie podejrzany, tym bardziej na obcych tablicach. Sami się pilnujmy bo policja wszędzie być nie może i przy każdym domu stać nie będzie.

OK, ale są przecież monitoringi, kamery przy drogach. Policjanci powinni dołożyć należytej staranności, aby tych bandytów namierzyć. W obecnej sytuacji bierność policji po prostu poraża....

Najlepsza ochrona pilnuj sam albo żyć dobrze z sąsiadami. Najlepszy policjant to dobry sąsiad! Prawda.

Gdzie te monitoringi? Na wsiach? Albo na ul. Nowej? Zapis z kamer przydrożnych? Proponuję mniej amerykańskich filmów oglądać. Zejdź na ziemię, tu najlepszym strażnikiem jest sąsiad, choćby nawet niejednokrotnie nazbyt wścibski.

Mam podać lokalizacje? Przecież policja o nich wie...

Cyrk, zlodzieje czaha sie w krzakach i policja tez - maja cos wspolnego

Ech tam, Policja na służbie teraz śpiewa po kościołach.

Policja nie chce sukcesu, dziwne. Znają nr rejestracyjny, markę , typ auta , jak wyglądają i nic. Gdyby w aucie były materiały rozsczepialne to w ciągu 24 mieli by gości . Czekają na tragedię jak okradany zaskoczy rabusiow i dojdzie do tragedii. Obserwujemy , zapisujemy nr to co nas niepokoi. Bądźmy społecznością aktywna bo w tedy unikniemy nieszczęść. Organizujemy się jako społeczność lokalna, sąsiedzi, ulica osiedle , to się sprawdza zawsze . Tak samoobrony w dobrym tego słowa znaczeniu. Jest takie pojęcie prawne jak zatrzymanie obywatelskie w sytuacjach gdzie występuje zabor mienia, przestępstwo . Oczywiście bez samosadu. Ale w grupie sąsiadów zwracanie uwagi na obcych i ostentscyjne okazywanie zainteresowanie intruzem daje dobre wyniki wyniki. Fotografować zapisywać nr aut typ , rysopisy. No i najważniejsze opowiadaniach policje. Nie próbował w pojedynkę zatrzymywać, to bardzo niebezpieczne.

Jak ktoś zna nr rejestracyjny auta tych bandytów to dajcie znać.

Bractwo jak zwykle musi komentować!! A sami pewnie krzyżykiem się podpisują ale to całe Bełchatów

jak kopalniakow kradna to maja z czego oni tez nie robia

A co tych z kopalni sie przyczepiles idz i zapierniczaj swiatek ,piatek upal czy mroz zapierniczaj na dworze to tez zarobisz

żal dupę ściska, "że ja nie kopalniok: emoji

Mówi się torfiosz

Policja jest bezradna, najpierw trzeba złapać złodzieji żeby policja mogla cos zrobic. Złodzieje przyjdą, wyniosą co chcą i oddala sie na kilka kilometrów zanim policja sie znajdzie na miejscu zdarzenia. Trzeba być czujnym i inwestować w psy domowe emoji

No te domowe są skuteczniejsze niż te w mundurach haha

gdzieś w świecie funkcjonuje coś takiego jak straże obywatelskie, może to jest jakiś pomysł. Kwestia tylko zaangażowania sąsiadów. Policja, hmmm może jakby mieli ze 100 tajniaków do patrolowania ulic, to może coś by to dało...

Lepiej łapać ludzi za nieprzechodzenie po pasach i wlepianie 50zl

Dzieci naprzyjmowali do policji ktore naogladaly sie seriali szok co sie dzieje

Najlepiej policji wychodzi stanie z radarem

Czepiacie sie policji, dzieci które naoglądają sie ''kryminalnych'' itp. Niewiele mogą zrobić ale wy jak zawsze musicie krytykowac. Po drugie czytajcie ze zrozumieniem, niektóre komentarze naprawde zbędne i nic nie wnoszą.

Szybcy i wsciekli, policja jak zwykle bezradna. Żeby jeszcze ich złapali nim pół Bełchatowa obrabuja

Nie tylko Belchatow. Wola Krzysztoporska i okoliczne wioski..wchodza przrz okna, kradna kase i bizuterie.

Radomsko i okolice rowniez sa okradane

Napisaliście kilka dni temu jak się włamywać(przez taras) to może jacyś nowi amatorzy wykorzystali tę metodę.... :/ ucinać łapy!

A Mikołaj się pakuje do domu przez komin i nikt jego metody nie używa. A niezłapany do tej pory

Tjaaaaaaa Dotychczas o rabunkach mówiliśmy w kontekście miejscowości położonych dookoła Bełchatowa, tym razem w kręgu zainteresowania sprawców znalazł się dom w samym mieście. - Bo ulica Nowa jest w samym centrum a nie na uboczu?

A gdzie jest napisane że w centrum miasta? Uczymy się najpierw czytać, potem robimy gownoburze.

Ulica Nowa nie znajduje się w samym centrum miasta

Złapać i poucinać łapska! Na drugi raz nic nie ukradnie!

Brawa dla policji. Działają jak burza

Nowa to nie miasto

Miasto miasto, można sprawdzić na google maps - tuż przed granicą miasta

dodaj komentarz
Czytaj także