Rejestracja i logowanie

Strażacy walczyli z wyciekiem gazu. Niebezpiecznie na stacji paliw [FOTO]

Wydarzenia 14-02-2018 Autor: m-js Foto: ŁZW
4

Wczoraj około 20-tej straż pożarna interweniowała na jednej ze stacji paliw na ulicy Wojska Polskiego. Powodem akcji był samochód, w którym doszło do rozszczelnienia zbiornika z gazem.

Kierowca citroena jumpera najprawdopodobniej w trakcie podróży zorientował się, że butla z gazem w jego aucie jest uszkodzona. Zdecydował się nie kontynuować podróży i zjechał na parking stacji paliw. Jak potwierdza Wojciech Maciejewski z Państwowej Straży Pożarnej, doszło do mechanicznego rozszczelnienia zbiornika na gaz. Na szczęście nie pojawiły się płomienie, ale wypełniona łatwopalną substancją butla w busie była sporym zagrożeniem, zwłaszcza w takim miejscu.

- Przede wszystkim należało spuścić cały gaz, który znajdował się w samochodowej butli. W celu jego rozcieńczenia i neutralizacji strażacy użyli ciężkiej piany – wyjaśnia Wojciech Maciejewski z Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie.

W akcji wzięły udział dwa zastępy jednostek ratowniczo-gaśniczych z bełchatowskiej straży. Na czas prowadzenia działań zamknięto stację. Nikt nie został poszkodowany. 

komentarze (4)
Dodaj komentarz

Też wiedział gdzie się zatrzymać.

chciał gaz uspokoić. Tam mógł poczuć się jak w domu emoji

Wg zdjęć wczoraj gaz był po 1,98.

No w dobrym miejscu się zatrzymał

dodaj komentarz
Czytaj także