Rejestracja i logowanie

UWAGA! Plaga włamań na terenie naszego powiatu

Wydarzenia 13-02-2018 Autor: mj-s Foto: m-js
17
UWAGA! Plaga włamań na terenie naszego powiatu

Kradną w Klukach, Ruścu, Kleszczowie czy Zelowie. Ich łupem padają najczęściej biżuteria i przechowywane w domach pieniądze, ale nie pogardzą też sprzętem. Bełchatowska policja delikatnie już mówi o pladze włamań na terenie powiatu bełchatowskiego, ostrzega przez złodziejami i apeluje o czujność.

W ostatnich dwóch tygodniach łącznie doszło do sześciu włamań do domów. Schemat zawsze ten sam:

- Sprawcy dostają się do domów poprzez wyważenie drzwi tarasowych lub okna, najczęściej znajdujących się z tyłu budynku, bo to może być niezauważone przez przechodniów z ulicy – mówi o mechanizmie włamywaczy Ewelina Maciejewska z KPP w Bełchatowie i dodaje: - Do przestępstw dochodzi najczęściej pomiędzy godziną 16.00, a 19.00. To po pierwsze czas, w którym właściciele domów często są na przykład na zakupach, nie bez znaczenia jest też fakt, że ta pora to już panujący zmrok.

Jak podkreślają policjanci łupem złodziei najczęściej pada biżuteria i pieniądze, bo to najłatwiej w sposób niepostrzeżony można wynieść z domu, ale:

- Wśród skradzionych przedmiotów są też narzędzia czy urządzenia typu kosiarki – dodaje Ewelina Maciejewska

Tylko w miniony weekend złodzieje skradli mienie o wartości ponad 10 tysięcy złotych. Czy jest to działalność jednej zorganizowanej grupy? Tego śledczy nie wykluczają, ale nikt nie stawia żadnych twardych hipotez na ten temat. Pewne jest jedno: warto zwrócić szczególną uwagę na nasze domy i ich zabezpieczenie.

- Przede wszystkim zamykajmy dokładnie drzwi i okna zawsze kiedy wyjeżdżamy z domu, nawet na krótki czas, zwróćmy uwagę szczególnie na te z tyłu budynku. Pamiętajmy też o należytym zabezpieczeniu drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, poprzez które łatwo można dostać się do domu – radzi Maciejewska

Warto też zadbać o oświetlenie ciemnych obszarów wokół domu oraz garaży wolnostojących, a wychodząc z domu pamiętajmy o załączeniu urządzenia alarmowego, jeżeli oczywiście takowy posiadamy. Rzecz najprostsza, o której przypominają policjanci: nie trzymajmy w naszych domach dużej ilości gotówki, a jeśli już zmuszeni jesteśmy do takiej sytuacji, to nie przechowujmy w jednym miejscu biżuterii i pieniędzy, a dla wartościowych rzeczy poszukajmy oryginalnej skrytki (innej niż słoik lub barek).

Oczywiście w takich sytuacjach jest też czynnik nie do przecenienia – czujny sąsiad.

- Z naszych doświadczeń wynika jedno: dobrze znający się i zorganizowani sąsiedzi mogą skutecznie przeciwstawić się włamaniom i kradzieżom. Warto porozmawiać ze swoimi sąsiadami o bezpieczeństwie we wspólnym miejscu zamieszkania. Zachęcamy do wypracowania praktyk o charakterze „sąsiedzkiej czujności” - mówi Ewelina Maciejewska

Policja apeluje do mieszkańców, by w sytuacji, gdy zauważymy cokolwiek, co wzbudzi nasz niepokój dzwonić na numer 997 bądź 112. Warto chwycić za telefon, gdy usłyszymy hałas u sąsiadów, podczas ich nieobecności lub gdy zobaczymy nieznajomego, próbującego otwierać drzwi u sąsiada. Naszą czujność powinny też wzmożyć podejrzanie zachowujące się osoby na klatce schodowej, na ulicy czy na parkingu, szczególnie jeżeli próbują robić zdjęcia domu i jego okolicy.

komentarze (17)
Dodaj komentarz

My zakupiliśmy kamerki od Fonex i czujemy się bezpieczni. Niech próbują się włamać! Życzymy powodzenia!

To jakaś masakra człowiek boli się mieszkać we własnym domu wiem co pisze tesz jakiś czas temu mnie okradli nikomu tego nie zycze

W gminie Burzenin tez kilkakrotnie wlamali sie do domow. Ostatnio na poczatku marca

Policja wreszcie musi cos zrobic

to złodziej pilnuje Nas i Policji a nie odwrotnie, więc nie miejcie do gliniarzy pretensji bo patrole nic nie dają, ale jak złapę to nie ręczę za siebię i i to co w tedy zrobię... nieoznakowany kurier miał (nie)przyjemność, a ja szczęście że mimo złamanego nosa na mnie nie doniósł ..

Trzeba poinfomorwać ogólnopolskie media. Może zainteresuje się tym Interwencja lub Uwaga TVN. Niepojęte jest to, że policja nie potrafi złapać paru bandytów.

A policjanci tylko ostrzegają a sami nic nie robią norma w naszym kraju tylko czekać aż ktoś zadzwoni i poda na tacy wszystko choć i w takich przypadkach czasem nic nie robią

To samo miało miejscre 3 tygodnie temu w gminie Mykanów. Pewnie to ta sama grupa .

Po prostu trzeba sie bronić.Nie ważne jak i czym aby skutecznie.Gdy trup padnie okarze sie kto to.Złodziej nie człowiek i praw jak ludzie nie ma.Ostrzegam.

Wczoraj został okradzione kolejne domy w Bełchatowie.. Bełchatowianie bądźmy czujni! Reagujcie na głośne szczekanie psów, bo to one pierwsze dają znać, że coś jest nie tak!

Policja nic nie robi. My rowniez mieliśmy gości nieproszonych sprawa została umorzona po miesiącu

To wynika z nieudolności policji. Złodzieje czują się bezkarni i pozwalają sobie na coraz więcej. Plaga właman nie tylko w miejscowościach wymienionych w artykule, myślę że problem sięga na skalę kraju. Do mojego mieszkania też się włamano i okradziono czekam na rozwiązanie sprawy.

Wieluński też już slyszano

Wczoraj dwa kolejne włamy Ławy i podwódka

Przeniśl się z powiatu piotrkowskiego po włamaniach w Gomulinie Kręrznej

U nas tez się wkradli właśnie w taki sposób i tez ukradli biżuterię.Złodzieje doigracie się.

Chyba czas poprosić o pomoc program Uwaga ,aby ostrzec i dotrzeć tam gdzie policja nie dociera ,emoji

dodaj komentarz
Czytaj także