Rejestracja i logowanie

WYRowisko 2018, czyli ekstremalnie po bezdrożach powiatu

Wydarzenia 17-09-2018 Autor: mj-s Foto: mj-s
6

Szósta edycja "WYRowiska" wchodzi w decydującą fazę przygotowań. Do rywalizacji pozostało niespełna dwa tygodnie. Impreza dla fanów offrodu odbędzie się w ostatni weekend września. Wzorem lat ubiegłych organizatorzy przygotowali ciekawe i wymagające trasy o różnorodnym stopniu trudności. Ich przebieg, do dnia startu to oczywiście tajemnica, ale... Bełchatowska Grupa Offroadowa WYR 4x4 zapewnia, że adrenaliny nie zabraknie!

Do tegorocznej edycji WYRowiska zgłosiła się rekordowa liczba stu osiemdziesięciu załóg z całego kraju. Organizatorzy – Bełchatowska Grupa Offrodowa planuje na linię startu dopuścić około stu czterdziestu uczestników.

- Zdecydowaliśmy się na limity załóg w poszczególnych klasach w celu wyeliminowania „korków” przy pieczątkach - informuje Rafał Trochimiak prezes Bełchatowskiej Grupy Offroadowej

 

Niezależnie od klasy wszyscy najpierw wystartują w krótkich odcinkach specjalnych, gdzie odbędzie się rywalizacja na czas. Jak wskazują doświadczenia z lat poprzednich, już w tym etapie należy wykazać się maksymalną koncentracją i nie oszczędzać gazu, bo cenne, "ugrane" sekundy mogą zdecydować w ostatecznym rozrachunku o zwycięstwie... By jednak o nim myśleć trzeba się wykazać nie lada umiejętnościami w kolejnym etapie WYRowiska, kiedy to ekipy wyjadą po pieczątki na bezdroża powiatu bełchatowskiego. Współzawodnictwo w klasach: extreme mechanik, elektryk, turystyk, turystyk pro i quad będzie przebiegać w zróżnicowanej skali trudności.

- Nasi zawodnicy tradycyjnie będą się mierzyć z piaskiem, błotem, bagnami, stromymi podjazdami i zjazdami na skarpach. Po wyjechaniu z odcinków specjalnych drużyny będą miały 6 godzin na zdobycie jak największej liczby pieczątek. Kto przywiezie ich z trasy najwięcej oczywiście wygrywa - wyjaśnia Sylwester Witczak i dodaje: - W tym roku wdrożyliśmy elektroniczny system pieczątek oraz zintegrowany system pomiaru czasów oesowych. Elektronika zadba także o limit czasowy dla zdobywania pieczątek. Wszystko dla komfortu zawodników i skrócenia czasu oczekiwania na wyniki końcowe.

WYRowisko startuje 29 września o godzinie 7.00, planowane wręczenie nagród to godzina 20.00. Baza imprezy zlokalizowana jest przy ulicy Przemysłowej 12 B. Regulamin i szczegóły imprezy można znaleźć na oficjalnej stronie organizatora: http://wyr4x4.pl/

Redakcja Dzień Dobry Bełchatów objęła wydarzenie patronatem medialnym!

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć, wspominając ubiegłoroczną edycję WYRowiska.

 

komentarze (6)
Dodaj komentarz

napisane jest PRZEBIEG TRASY DO DNIA STARTU OCZYWIŚCIE TAJEMNICA,co by to była za atrakcja jak by każdy wiedział gdzie będzie jezdził

No ja bym chciał wiedzieć. Bo zniszczono w tamtym roku prywatna drogę którą służyła jako dojazd do prywatnej działki. Może i droga wyglądała jak " bezdroże powiatu bełchatowskiego " ale to był prywatny teren. Osobowym autem nie dało już się przejechać .

weź okulary i przeczytaj artykół jeszcze raz i się dowiesz

Wziąłem, lr,wczytałem i nie znalazłem info na temat przebiegu trasy. Jesli można prosić o pomoc z góry będę wdzięczny.

Właśnie, właśnie. A gdzie można obejrzeć mapkę wytycznych tras przejazdu?

Mam nadzieję że organizator wytyczył w tym roku trasy tego rajdu po publicznych terenach a nie tak jak w tamtym roku po prywatnych terenach które zostały zniszczone.

dodaj komentarz
Czytaj także