Rejestracja i logowanie

5 tysięcy policjantów na polskich drogach! Dziś kierowcy pod szczególną uwagą mundurowych

Wydarzenia 09-07-2019 Autor: agula
7
5 tysięcy policjantów na polskich drogach! Dziś kierowcy pod szczególną uwagą mundurowych

Od rana w całej Polsce ruszył kaskadowy pomiar prędkości. Akcja trwa od godziny 6:00 i policjanci będą mierzyć prędkość kierowców do 22:00 w terenie zabudowanym i poza nim. 

Kaskadowy pomiar prędkości oznacza, że kontrola odbywa się w jednym czasie na kilku odcinkach tej samej drogi. Fakt, że miniemy patrol policji w jednym miejscu, nie oznacza, że nie spotkamy kolejnego za pół kilometra. W całej Polsce w akcji bierze udział ponad 5 tys. policjantów.

Policyjne działania to efekt wzrostu wypadków ze skutkiem śmiertelnym. W większości przypadków kluczową rolę odgrywa prędkość jazdy, a ta nagminnie zostaje przekraczana, nie tylko w terenie niezabudowanym. Finały tych zdarzeń są częściej, niż to bywało w poprzednich latach, śmiertelne.

 W trakcie kontroli policjanci reagują także na inne stwierdzone wykroczenia m.in.: niestosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci w fotelikach oraz korzystanie przez kierujących z telefonu komórkowego niezgodnie z przepisami.

komentarze (7)
Dodaj komentarz

niech staną pomiędzy Bełchatowem a Klukami-tam debili nie brakują którzy na trzeciego wyprzedzają a to bardziej niebezpieczne niż złapać kogoś w terenie zabudowanym na 70km/h

Ok, obstawiamy, gdzię będą kontrole. Moje typy: 1.za dawnym lukoilem 2. Na lipowej koło Jana .

Wszędzie tam gdzie szybko można poprawić statystyki i natrzepać kasy w krótkim czasie bez wysiłku.

Będzie więcej takich pomiarów - muszą wyrobić się do września. We wrześniu wyrównanie nowego 500+. W zeszłym roku policjanci "chorowali", więc teraz muszą nadrobić zaległości.

mhm. A nie pomyslales, ze jest po prostu wiecej wypadkow przez spierdolencow? Niech stoją.

To dlaczego nie stoją prze cały dzień? Rano stoją przez godzinę, a później po południu też godzinę. Dlaczego nie stoją poza terenem zabudowanym? Tam też zdarzają się wypadki.

debil jesteś

dodaj komentarz
Czytaj także