Rejestracja i logowanie

5 filarów dla powiatu, czyli jakie pomysły na region mają kandydaci PLUSa [VIDEO]

Wydarzenia 10-10-2018 Autor: magjas Foto: mjs
72
5 filarów dla powiatu, czyli jakie pomysły na region mają kandydaci PLUSa [VIDEO]

Po pięciu filarach PLUSa dla miasta Bełchatowa, teraz przyszedł czas na program wyborczy dla powiatu bełchatowskiego. Kandydaci do Rady Powiatu przedstawili swoje pomysły na region na najbliższe lata.

- Kandydujemy do rady Powiatu, bo chcemy w perspektywie nowej, 5-letniej kadencji przyczynić się do stworzenia i zorganizowania sprawnego zarządu powiatu, aby nie powielić błędów, które popełnione zostały w mijającej kadencji. Ten nieład organizacyjny, to wszystko co się wydarzyło plus atmosfera jaka panowała wokół organów powiatu nie sprzyjały pracy. Mam nadzieję, że radni Plusa dają poczucie zorganizowania, kompetencji, a jednocześnie stabilizacji dla pracy – mówił otwierając spotkanie Marek Chrzanowski, były prezydent, a obecnie powiatowy radny

Pierwszy z filarów to gospodarka. Zdaniem kandydatów PLUSa nadchodząca kadencja, to między innymi czas na zbudowanie bełchatowskiego klastra energii, który miałby być przedsięwzięciem gromadzącym przedsiębiorców, osoby prawne, ale i prywatnych wytwórców energii w sektorze energetyki odnawialnej.

Drugim filarem działalności powiatu winna być edukacja, ta uszyta na miarę XXI wieku, a przede wszystkim dostosowana do ciągle zmieniających się potrzeb rynku pracy i preferencji uczniów. W tym zakresie powiat stawia przede wszystkim na szkoły branżowe.

Trzecim filarem PLUSa jest ekologia i zielona moc. W tym zakresie kandydaci zaproponowali, by poza oczywistą kontynuacją programów, które już od kilku lat sprawdzają się w regionie rozszerzyć działania proekologiczne o wsparcie dla organizacji i podmiotów, które działają w duchu „eko”. W tym punkcie podkreślono również potrzebę rozbudowy ścieżek rowerowych na terenie powiatu, między innymi tej łączącej Słok z kopania i elektrownią.

Kolejnym, czwartym filarem jest propozycja wsparcia i pomocy dla osób potrzebujących – PLUS chce podnieść standardy opieki i pracy w Domach Pomocy Społecznej prowadzonych przez powiat (DPS Bełchatów i DPS Zabłoty), a także udzielić jeszcze większego wsparcia rodzinom, które opierają się na działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Ostatni filar dotyczy bezpieczeństwa. Jak podkreślają kandydaci, PLUS chce budować bezpieczny powiat w oparciu o powiatowy program drogowy, który zakładałby utworzenie spójnego harmonogramu prac remontowych na wszystkich drogach w obrębie powiatu w przeciągu 5-letniej kadencji, a nawet wybiegając poza ten czas.

 

 

komentarze (72)
Dodaj komentarz

PLUS przynajmniej nie ma szefów z Warszawy i nikt im nie dyktuje,jak decydować o Bełchatowie,nie czekają na rozkazy przywódców.To bełchatowianie i startują dla Bełchatowa. A program całkiem dobrze przemyślany ,byleby tylko zrealizowali. Mają mój głos.

tak tak, plus po prostu podpina się pod tych którzy rzadą emoji emoji emoji emoji

Znasz to z praktyki? :-)

akurat jednego typa który startuje z Plusa nie ma na tym zdjęciu. Ale samo to że facet był wcześniej w Ruchu Palikota, u szóstego króla Rycha Petru w N a teraz próbuje sie dobrać do koryta bo do roboty sie zwyczajnie nie nadaje, świadczy o tym kogo Plus bierze w swoje sidła. Śmiać mi sie chce bo widząc kilka znajomych mord w Plusie wiem że po prostu zabierają im od kilku do kilunastu % głosów. trzymam kciuki by te osoby były u was cały czas, tak zwyczajnie bym miał się z czego pośmiać."najważniejsze byc człowiekiem....." ha ha ha

Czytam komentarze i się śmieje. Analizując styl wypowiedź, daty i godziny pisania można dojść do wniosku że większość to hejterzy stawiający sobie plusy. A jak wiadomo ta strona nie ma zabezpieczeń przed kolejnym głosowaniem. Oj chciał bym aby były wyświetlane adresy IP. :-) A już chyba była kiedyś sprawa za hejt i okazał się nim lokalny polityk przeciwnik . 

taki z ciebie ANALizator a nie wiesz, że za jednym adresem IP może być 1000 komputerów gamoniu.

Jak by blokada głosowania był po IP to zagłosował jeden a 999 już nie. A wtedy było by łatwiej znaleźć trolla.

Widać ze niezły z ciebie ANALizator

Styl wypowiedź świadczy o tobie. "Kto z kim przestaje, takim się staje!"

od razu widać że tyłek cię zabolał emoji emoji

Nie nic mnie nie boli, tylko że uderz w stół, a nożyce się odezwią. :-)

pewnie od ANALizowania emoji

czy te oczy mogą kłamać-chyba tak

Chrzanowski nr 1, Chrzanowski nr 2, Olszewski, Skalska i spółka - oni już wszyscy byli i razem wzięci mają 1000 lat. Może już wystarczy ... Niech coś sami stworzą, a nie cały czas walczą o samorządowe stołki i korytko ...

Historia lubi się powtarzać

Hura w tym roku znów są wybory Co wybrać dobrobyt czy narodowe wzory Każdy nieskazitelny narodu przedstawiciel: "Tylko mnie wybierzcie ja już zajmę się tyciem" Jak to coraz ciężej, że naród biednieje Twarz senatora szeroko się śmieje Z prawa i z lewa w dupę **** nas chcą Nie ograniczysz Mustafarai ma wolny mikrofon Władza to pieniądz a pieniądz deprawuje Nawet jak mówił sensownie, wkrótce okaże się ****em Społeczne pieniądze do prywatnej kieszeni Teraz żądze sens obietnic skrajnie się zmienił Wałek na wałku w czasie kadencji trwania Immunitet brudne ręce dobrze im zasłania Ograniczyć szybko tych którzy za dużo widzą Przecież mnie wybrali to po co teraz się wstydzą Lecą do urn wybierać swojego, Okradnie tak samo jak każdego innego Dlatego nie głosować ten s****ysyn jest czerwony Wybrać tamtego - dobrze posypał zielonym Rąsia, rąsia cały czas kolesiów rządy Mamy poparcie nic nam nie zrobią tak wynika z sondy Spoko kiedyś spis majątku przedstawię Narazie wypierdalać rządząc świetnie się bawię Znów skorumpowany poseł przez naród wybrany Owija w bawełnę farmazoniarz za**** Kradnie, kłamie sprawy gmatwa i zawija Dobrze wycelowana kula celu nie omija

Uśmiechnięte twarze kłamią uśmiechnięte twarze kłamią a ty wierzysz im !!! ???? a ty wierzysz im !!!! ????

Tak Plus z Chrzanowskim rządzili 12 lat i to był złoty okres pod względem inwestycji .Po mistrzowsku wykorzystali unijne dotacje.Łyso wam hejterom co?

Najlepiej wyszła im autostrada do nikąd

Taaak. Sanikom, bawelnianka, zaciemnienie ulic, sprzedane co sie dalo. Dziwne ze prokuratura sie tym nie zajela. Jedyny pozytyw ze rurki zostawil lysy w szafie.

Wszystko czyli co? Pomin dworzec bo faktycznie to oni.

Widać że to nieroby i darmozjady

Chrzanowski desantował się do Megaserwisu i tam jest od kilku lat wice prezesem. Wszyscy na politycznym dorobku... Nie ma prywatnych przedsiębiorców tylko karierowicze, którzy dorobili się na cudzej krzywdzie, będąc wybranymi przez biedny naród... sram na nich.

Chrzanowski się obraził po tamtych wyborach na Bełchatów a teraz się przeprosił nie był na żadnych uroczystościach przez 4 lata jako był y prezydent płatny patryjota z tego Marka.

tylko posprzątajcie te swoje gęby co walają się po osiedlach , po wyborach

miałam głosować na matysa, do puki nie zobaczyłam listu otwartego Chrzanowskiego. To był strzał w kolano PLUSA, jak najgorszy w historii Bełchatowa Prezydent ma czelność wytykać komu kolwiek błędy.

Zgadzam się z Panem w 100%, pogrążył plus a siebie skompromitował.

Emeryci i Renciści z PLUSa, którzy po przegranych wyborach chorowali bardzo długo. Gdzie są Ci młodzi ??? Edek swój wiek już ma, a inni też z tej grupy. Na fotce widać jednak młoda osobę po lewej stronie, a inni niech wnuki bawią, a nie do polityki. emoji Jakby byli mądrzy to siedzieliby cicho. ZBOWIT emoji

K***a, tylko Kręciny z PZPN brakuje jeszcze do tego Dream Team’u. Banda nieudaczników z ciągiem na stołki i kasę.

Chrzan z Olszewskim poszli do powiatu bo mają chrapkę na prezesowanie w spółkach miejskich

Artur powinieneś być 1 ... Odwróć tabele i Artur będzie na czele emoji Dajcie szanse młodym. Oni już byli ... Artur jesteśmy z Tobą. Trzymamy kciuki.

Nie głosujecie na nich bo to leśne dziadki, które na niczym się nie znają !!!! Oni już byli i tylko osłabiają listę, a Chrzan 4 lata temu przegrał nawet z Rozpara. Człowieku miej odwagę odejść. Ty już byłeś !!!!

Chrzan do domu, Olszak do domu. Przez Was PLUS może nie wygrać. Koniec leśnych dziadków w Bełchatowie.

Analizowalem na kogo glosowac. Same cieniasy. Niestety jakie miasto tacy kandydaci.

Oni tak poważnie ...?czy se jaja robią...?????Brak honoru.

Honoru, rozumu, pomysłu, wyglądu, dykcji.... braki można by wymieniać godzinami. Jedyne czego im nie brakuje to ciągu do korytka. Przez 4 lata zaciskali pas więc są głodni sukcesu - szczególnie finansowego.

Wsluchajcie sie w to co mowi na temat kladtra energii chrzan. Mowi o czyms o czym nie ma pojecia. To widac slychac i czuć.

Marku Jasiński czy kiełbasa i co nie co będzie 20 w sobotę dzień przed wyborami na wycieczce bo niewinna czy jechać do tych Tarnowskich Gór.

Przypominam ze zza tych panow zlikwidowano Bawelnianke Dworzec ktorego niby nie dalo sie uratowac ale udalo sie sprzedac i napchac kieszenie tak jak za tereny po obu galeriach Lepiej bylo jedna a rozsadna anizeli jedno centrum handlowe zwane Olimpia ( do galerii jej daleko) a druga Bawelnianka ktora niszczeje Przypomne jedna z wielu obietnic PLUSA Otoz rozwalajac zaklad pracy Bawelnianke obiecywali ludziom prace w galerii Gdzie te miejsca pracy sa?

Za likwidacją Bawełnianki stoi plus. A to dobre! Dołącz się i nie siej formatów.

Ta pani z prawej w czerni to kto?

Lista nr 14, okręg 1, numer na liście 4. Troszkę wysiłku i już wiadomo, kto jest kto.

Pani . . imię: Lista nr 14 drugie imię: okręg 1 nazwisko: numer na liście 4 Miło mi poznać .

No widzę , że sama młodzież. Średnia grubo + 50, a panowie raczej 60. Starym trollom dziękujemy. Tu potrzeba świeżej, młodej krwi. Bez obrazy, pozdrawiam

Dajcie sobie spokój. Już rządziliście, to trzeba się było wykazywać przez tyle lat

Marki,Edki,Leszki, jeśli to zrealizujecie,to macie moje poparcie.Wiem przynajmniej, że ludzi z Bełchatowa do pracy przyjmiecie,a nie z Łodzi,Radomska, Skierniewic czy Zduńskiej Woli.

A Belchatowa dzielnica Grocholice

ale to już było...i nie wróci więcej

Historia lubi się powtarzać

Gadanie mają nawet dobre i te życzenia z okazji Dnia Nauczyciela- to miłe. Oddam na Was głos.

Co tu gadać,na wybory nakezy pójść,jescze czekam na tę debatę kandydatów na prezydenta Bełchatowa,ciekawe co ma do powiedzenia obecna prezydent? Mam już faworyta,ale zdanie zawsze można zmienić.Jesli chodzi o program Plusa,to nie jest zły, może nawet na nich zagłosuję

Prezydentowa nie przyjedzie na debate... Tego jestem pewny!

Panie LESZKU MIAŁEM PANA za człowieka honoru ale jak widzę pana z: Jackiem jeszczeniewytrzeźwiał, markiem -"patiiii", pseudo sportowcem edkiem, wielkim do nieba a g...pim jak trzeba jasińskim to jest mi wstyd, że znam pana i pańską rodzinę za nam. Pieniądze tonie wszystko !

Przeceniałeś gościa!

A Małek tak z tyłu? Why?

Snajper zawsze w ukryciu....

Uuuu widzę sama młodzież emoji

Jest konkret. Ja jestem na tak. Głosuję na PLUSA

Chyba szybciej zagłosuję na Papę smerfa i kota klakiera niż na tych elokwentny inaczej panów. Wbiło się to w garnitury i myśli że świat zawojuje.

Panie Edku może coś na temat dworca Pan powie... I ta bawełnianka......

Jeśli chodzi o ich program do powiatu,to jest jednym z lepszych. Plus ma dużo nowych twarzy, Jeśli chodzi o tych, co już byli w samorządzie to mają doświadczenie. Damy tym ludziom szansę, no bo komu?PO najbardziej kłamie,ZB oszukuje,Prezydentka zapuściła miasto,PIS czeka na rozkazy z Warszawy,Patryki i Mariany to niebezpieczni narodowcy,Kudaj to farbowany lis .No i zostaje jeden wybór PLUS- bo to chyba najmniesze zło.

Najmniejszym złem moim zdaniem jest obecna prezydent. Przynajmniej nie straszy gęba jak kandytat Plusa, takiego prezydenta potwora to bym nie chciała mieć. Gryczka już się przejadł, Kudajowa wygląda na baaardzo fałszywą, Marian i rzekomy koniec kolesiostwa, gdzie jego kariera zawodowa właśnie na kolesiostwie się opiera.. Plus miał swój czas przez 12lat. W tamtym roku głosowałam na Chrzanowskiego, ale p. Czechowska wcale nie jest taka zła. Jedyna, która wydaje się być szczera i serdeczna

Jakiego potwora gałganie nie obrażaj ludzi. Twoje poglądy to twoje masz prawo. Niech ktoś powtórzy 12 lat prezydentury i jeszcze zamawiam Ci okulary abyś przejrzał na oczy i zobaczył jak zmienił się Bełchatów

Schowajcie tego Edka gdzieś do szafy, bo robi wam niezły obciach.

Edek z krainy kredek ... kolejni, na których lepiej nie głosować.

Artur Morawiec na zdjęciu wyraźnie z boku. I słusznie, Artur Plus to nie jest miejsce dla Ciebie!

12 lat rządzili i nie wiedzieli co zrobić,teraz jak wyborcy pokazali środkowy palec,wiedzą i na pewno nie zrobią. Chrzanowski jest ostatnią osobą,która powinna zabrać głos,o Bawełniance niech coś powie i ul. JANA PAWŁA.

Zamknij mordę

brawo XXX, typowy wyborca plusa. jak mozna popierac takie chamstwo?

Poznasz chama głupiego po wypowiedzi jego

A wiecie jak sie bedzie nazywał nowy holding plusiakow? - SANIKOM - 

Zobaczymy jak teraz zmieni się prezydent i rozliczą kadencję w Spółkach. Pierwszy PGM - i ich idealne inwestycje, zakupy itd. Potem kolejne Spółki Zobaczymy jakie kwiatki wyjdą PS> Czemu odwołano prezesów z PGM za bród na mieście - śmiech hahahahahahaha

dodaj komentarz
Czytaj także