Rejestracja i logowanie

3. dzień strajku. ''Tak rodzice wspierają nauczycieli w Bełchatowie'' [FOTO]

Wydarzenia 10-04-2019 Autor: magjas Foto: nadesłane
239

Dziś trzeci dzień nauczycielskiego strajku. W całym kraju, jak informuje Związek Nauczycielstwa Polskiego strajkuje blisko 75 procent placówek. To 20 tysięcy 403 szkoły, przedszkola, zespoły szkół i inne placówki oświatowo – wychowawcze. W stolicy naszego województwa, Łodzi strajkuje 100 procent szkół ponadgimnazjalnych (46) i podstawowych (90 placówek). Podobnie jest w Bełchatowie, wczoraj w akcji brało udział pond 400 nauczycieli, kolejnych 100 przebywa na zwolnieniach lekarskich. Jak podał magistrat 101 nauczycieli pracuje.

Z różnych stron kraju napływają informacje o wsparciu jakiego udzielają protestującym nauczycielom rozmaite środowiska – przychylnych słów nie szczędzą ludzie nauki, kultury i sportu. W obronie postulatów swoich nauczycieli stają też uczniowie. Są też sygnały o drobnych gestach, które w kierunku pedagogów wysyłają restauratorzy czy rodzice. Jak się okazuje i w Bełchatowie takowych nie brakuje. Na naszą skrzynkę jedna z nauczycielek bełchatowskiej podstawówki przysłała kilka zdjęć z informacją:

- Tak rodzice wspierają nauczycieli w Bełchatowie

Są też bardziej rzeczowe dowody wsparcia... Nauczyciele z II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego od dwóch dni są obdarowywani przez rodziców własnoręcznymi wypiekami. 

komentarze (239)
Dodaj komentarz

Ciekawe co rodzice będą mieć dla nauczycieli, kiedy okaże się, że ich pociechy będą powtarzać rok ????

Ciasta, pączki, kawa co jeszcze? Fajny strajk, tak to cała Polska może strajkować, a dzieci mają od nauczycieli w prezencie więcej stresu. Nie wierzę że te ciasta przynieśli rodzice, chyba że z rodziny.

Jest już jedna prywatna szkoła w Bełchatowie i dużo prywatnych przedszkoli. Gdzie Panie nauczycielki np. z przedszkola pracują dużo więcej od tych z Państwowej posady i mają mniej czasu dla swojej rodziny za mniejsze wynagrodzenie. Może czas żeby komuna, karta nauczyciela upadła. Panie z prywatnych przedszkoli też skończyły studia, też uzupełniają dzienniki, też robią dekoracje, a przy tym są miłe, może lepiej jakby Państwo nie płaciło nauczycielą, znaczy samorządy a przedszkola były prywatne za czesne. Tam nie brakuje wycieczek, kredek czy pieniędzy na szafki. Nie popieram szantażu nauczycieli. Maja dobre wypłaty na początek 2 tys. Za 18-24 godziny pracy, wiadomo tłumaczą że dużo czasu w domu, ale wiemy jak to wygląda po koleżankach, obrobiłyby się z tym w szkole, w przerwie, ale nie, bo przerwa jest dla nauczyciela, albo od 6-8 jak się dzieci schodzą do sal, czy po 15 jak rodzice odbierają dzieci i dzieci same się bawią a Pani z 5 kawą przy biurku. Poza tym często widać pomoce na zakupach w czasie pracy. Dyplomowany nauczyciel zarabia ponad 3 tys na rękę. Szkoda gadać chyba im brakuje na fryzjera, kosmetyczkę i weekendowe pijaństwow domu lub Kubusiu. Znacie grono nauczycieli to wiecie jak się bawią % to jest upadek społeczny. Nauczyciele podczas wojny to był przykład do naśladowania, a Ci nic by nie robili tylko pieniążki liczyli i wymagania mieli, do rodziców, dyrekcji, całego świata. A zatrudnienie w Bełchatowie do Państwowej placówki, sterty Cv, bo przecież na SAN co roku kończy mgr 40-60 osób, a prace dostają tylko osoby z kręgu po znajomościach, nawet Ci co po prostu się nie nadają, nie to powołanie, po prostu chcą mieć łatwą i przyjemna pracę w cieple. Bełchatów chyba słynie z pracy po znajomości. Wracajcie do pracy, my rodzice mamy nadzieję że nie dostaniecie podwyżek. Lepiej będziecie się przykładać do pracy jak szantażem wywalczycie te 1000zł, może przez miesiąc a od września to samo, lepiej te pieniądze przeznaczyć, na zajęcia dodatkowe prywatne, oczywiście z paragonem, koniec korepetycji! Większość nauczycieli to kobiety, też rodzą dzieci mają macierzyńskie, rodzinne i 500+, a praca po urodzeniu dziecka zawsze na nie czeka, bo osoby na ich miejsce dostają umowę na zastępstwo, nie jak u prywatnego pracodawcy! Często bywa tak, też że i Pani nauczycielka rodzi 1-e dziecko 2 lata przerwy w pracy, rok do pracy i kolejne, macie to prawo, więc weźcie 500+ i dajcie spokój że taką biedę macie. Bez pozdrowienia dla nauczycieli, Pozdrawiam rodziców, młodzież maturalną, gimnazjalną, podstawówkę i przedszkolaki, urzadźcie strajk nauczycielą na koniec roku, bo bez waz nie miały by pracy. Jestem zdania jak się nie podoba proszę zmienić pracę, lista osób które marża o tej pracy jest długa za tę samą pensje.

Żal... po prostu żal...niewiedzy...wąskości horyzontów...prymitywizmu w myśleniu...szkoda czasu... i nerwów..

Jest już jedną prywatna szkoła w Bełchatowie i dużo prywatnych przedszkoli. Gdzie Panie nauczycielki np. Z przedszkola pracują dużo więcej od tych z państwówki i mają mniej czasu dla swojej rodziny za mniejsze wynagrodzenie. Może czas żeby komuna, karta nauczyciela upadła. Panie z prywatnych przedszkoli też skończyły studia, też uzupełniają dzienniki, też robią dekoracje, a przy tym są miłe. Może lepiej jakby Państwo nie płacił nauczycielą, znaczy samorządy a przedszkola były prywatne za czesne. Tam nie brakuje wycieczek, kredek czy pieniędzy na szafki. Nie popieram szantażu nauczycieli, Maja dobre wypłaty na początek 2 tys. Za 18-24 godziny pracy, wiadomo tłumacza że dużo czasu w domu, ale wiem jak to wygląda po koleżankach, obrabiarki się z tym w szkole, w przerwie, bo przerwa jest dla nauczyciela, albo od 6-8 jak się dzieci schodzą do sal, czy po 15 jak rodzice odbierają dzieci i dzieci same się bawią a Pani z 5 kawą przy biurku. Pozatym często widać pomoce na zakupach w czasie pracy. Dyplomowany nauczyciel zarabia ponad 3 tys na rękę. Szkoda gadać chyba im brakuje na fryzjera kosmetyczne i weekendowe pijaństwo. Znacie grono nauczycieli to wiecie jak die bawią% to jest upadek społeczny. Nauczyciele podczas wojny to był przykład do naśladowania, a Ci nic by nie robili tylko pieniążki liczyli i wymagania mieli, do rodziców, dyrekcji, całego świata. A zatrudnienie w Bełchatowie do Państwowej placówki, sterty Cv, bo przecież SAN co roku kończy mgr 40-60 osób, a prace dostają tylko osoby z kręgu po znajomosciach, nawet Ci co po prostu die nie nadają, nie to powołanie, po prostu chcą mieć łatwą i przyjemna pracę w Cieple. Bełchatów chyba słynie z pracy po znajomości. Wracacie do pracy, my rodzice mamy nadzieję że nie dostaniecie podwyżek. Lepiej będziecie się przykładać do pracy jak szantażem wył aż łączcie 1000zł, może przez miesiąc a od września to samo, lepiej te pieniądze przeznaczyć, na zajęcia dodatkowe prywatne, oczywiście z paragonem, koniec korepetycji! Większość nauczycieli to kobiety, też rodzą dzieci mają macierzyńskie, rodzinne i 500+, a praca po urodzeniu dziecka zawsze na nie czeka, bo osoby na ich miejsce dostają umowę na zastępstwo, a często bywa tak też że i Pani nauczyciel rodzi 1e dziecko 2 lata przerwy w pracy, rok do pracy i kolejne, macie to prawo, więc weźcie 500+ i dajcie spokój że taka biedę macie. Bez pozdrowienia dla nauczycieli, Pozdrawiam rodziców, młodzież maturalną, gimnazjalną, podstawowe i przedszkolaki, urzadzcie strajk nauczyciela na koniec roku, bo bez wąż nie miały by pracy. Jestem zdania jsk się nie podoba proszę zmienić pracę, lista osób które marża o tej pracy jest długa za tą pensje.

Jestem za NAUCZYCIELAMI!!!!

Ja jestem przed. Czy jest tu ktoś kto jest OBOK nauczycieli??

Ja jestem obok. Tzn mam w drugim pokoju, ale mój nauczyciel nie strajkuje. Czy w takim razie mój głos się liczy?

Dość dyktatury kobiet! Dość dyktatury kobiet! Dość dyktatury kobiet! Czy tam mężczyzn. Ja już sam nie wiem.

A mnie zastanawia inna kwestia-jak ten zawód nauczyciela jest taki fajny i tyle tam płacą to czemu nasi rządzący -nawet z naszego podwórka -uciekają z niego do innych zajęć ,spółek , a nawet wyżej.....czy przypadkiem nie większość ma w CV zawód nauczyciel???

Cleo... Dobrze wiesz ile zarabia się w mieście na wysokich stanowiskach. I nauczyciel nigdy, po żadnej podwyżce nie będzie tyle zarabiał. Odpowiedź jest dość prosta...

Dzisiaj rano miałem strasznego lenia. I kiedy już byłem przekonany do rozpoczęcia strajku, przypomniałem sobie, że szef mnie zwolni.

W Warszawie ogromna walka o władzę, a cierpią na tym dzieci z Grocholic... Jak zresztą pozostałych bełchatowskich dzielnic. Co ten Broniarz z Grzesiem wyprawiają...

Każdy ma prawo do godnego życia i godnych zarobków-ludzie wykształceni powinni się w tym wspierać-ci co napuszczaj jednych przeciwko drugim tylko zacierają ręce-ludzie czego tak zazdrościcie nauczycielom,że w tych trudnych czasach próbują wasze dzieci wychować bo nie macie na to czasu!!!

No właśnie każdy. Nie tylko nauczyciele a rząd dająć Im takie podwyżki jakich żądają ,,zamraza" podwyżki dla innych osób.

W latach 99-06 kiedy moje dzieci chodziły do Bronka wielu ludzi tam zatrudnionych trudno było nazwać nauczycielami.

Co to za strajk? Widziałam wczoraj strajkujących nauczycieli robiących zakupy. Oni tak strajkują? Siedzą kilka godzin w szkole a potem normalnie żyją? Jak już tam siedzą to co robią? Czy po prostu nie chce im się pracować? Jak chcą strajkować to niech okupują szkoły, zrezygnują z przyjmowania posiłków. A oni zabawa w najlepsze. Kosztem dzieci...

Tak to straszne....Oni normalnie żyją. To faktycznie przełomowe odkrycie. Powinni przecież mieć worki pokutne na głowie, albo całować wszystkich uczniów i ich rodziców po stopach w progu szkoły :-)))

A to dziwny strajk. W czasie strajku jednak coś w codziennym funkcjonowaniu powinno się zmienić.

W Starogardzie Gdańskim dyrektor jednej ze szkół zabronił wejścia do budynku strajkującym nauczycielom! Mam nadzieję, że i nasi bełchatowscy dyrektorzy zabronią wejścia nauczycielom do szkół. Już na zawsze. Bo nie są godni. Wielu z tych dyrektorów to osoby publiczne, znane. Myślę, że niektórych z nich stać na zdecydowane kroki. To dobrzy ludzie. Trzeba wyciągnąć konsekwencje w stosunku do ludzi, którzy w taki sposób traktują uczniów i ich rodziców.

I do szkoły wpuszczać tylko tych z legitymacjami PiS, tych dobrych, najlepszych. Problem z tym, że oni, jak wskazują liczne przykłady, nie chcą zdobywać nawet matury...

Poland, nie ma nauczycieli bez matury ....

Są nauczyciele, którzy nie chcieli brać udziału w strajku. Znam osobiście. Dlaczego oni nie mogą robić tego co kochają i przekazywać wiedzę małym obywatelom naszego miasta? Są w pracy, ale nie mogą uczyć. Tragedia...

Zasługują na Orła Białego od naczelnika PIS. Złóż wnioski!

Dzieci nauczycieli wspierają ich napisami na chodnikach. Oni sami zamawiają sobie tort i pączki. Lepiej niż z komuny. Dakad zmierzamy???

Wstyd mi, ale ja pierwszy raz w życiu w tym roku zagłosuję na PIS. Ten strajk mnie przekonał. Jak to możliwe, że nauczyciel mający bardzo, naprawdę bardzo dużo wolnego zabiera kolejny dzień mojego urlopu (w całym roku mam ich 26!!!!) Nie każdy może zabrać swoje dzieci do pracy. To bardzo nieetyczne zachowanie nauczycieli. Sam się wstydzę mojego zbliżenia do PISu, ale to co nam Platforma z Broniarzem zafundowali jest skandaliczne.

A ja właśnie zagłosuję na PO. Skandalem jest, że obecny rząd w ogóle rozmawia z Broniarzem i nauczycielami w obecnej sytuacji, kiedy zakładnikami są dzieci. Nie ma o czym z nimi rozmawiać.

Przecież PO popiera Broniarza i strajk. Ja zagłosuję na Konfederację. Precz z POPiSem!

Zdecydowanie nie popieram strajku! Wiem, że nauczyciele są w tym wszystkim bardzo pogubieni, ale jako ludzie jednak wykształceni nie powinni dać sobą tak manipulować. Wielka gra u góry a tutaj szkoły nie pracują. Nauczyciele, wróćcie do swoich obowiązków, spojrzyjcie trzeźwo na ostatnich 10 lat i zobaczcie w czym bierzecie udział. P. Broniarz robi co robi, ale dlaczego wy się daliście w to wciągnąć jednocześnie okazując brak szacunku względem naszych dzieci, a waszych uczniów?

Zdecydowanie jestem za strajkiem...nawet w Grocholicach

Zwłaszcza tam! Zasłużenie!

Ja zdecydowanie jestem przeciwko strajkowi. Zwłaszcza w Grocholicach.

Dokładnie. Nauczyciele muszą zrozumieć, że to nie żaden rząd im płaci a my - rodzice. Ten strajk, w tak absurdalnych okolicznościach, wojnie politycznej i okresie egzaminów jest policzkiem dla nas wszystkich. Rozumiem, że każdy chce więcej zarabiać, ale nam i dzieciakom należy się szacunek z waszej strony. Tego szacunku na dziś brakuje. Ale wierzę, że przykładem już wielu szkół i placówek w Polsce nasi bełchatowscy nauczyciele też będą umieli godnie wrócić.

Jestem rodzicem i nie przypominam sobie bym płacił nauczycielom. Co ty piszesz za głupoty?

Rysiu. POdejrzewam, że pracujesz. Jak większość ludzi w Bełchatowie. Jeśli pracujesz to pewnie i legalnie. Jeśli więc pracujesz legalnie - płacisz nauczycieom, policjantom, strażakom, PISOM i PLATFORMOM. Tylko nie płacisz swojemu imiennikowi, bo Pan Gasiuk czy Pihowicz się zapomniał.

Ale Rysiek nigdzie nie napisał że pracuje. Może on faktycznie nie płaci nauczycielom. Może ciągnie 500 i jeszcze nauczyciele mu płacą!

Szacunek i zrozumienie działa w obie strony - to po pierwsze; po drugie - nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek (także teraz) i komukolwiek (rodzicom, uczniom) okazała brak szacunku. Pracowałam do 6.04.(piątek), "ryjąc" z uczniami materiał do egzaminu gimnazjalnego. Od poniedziałku - zgodnie ze swoim sumieniem długoletniego pracownika, z uwagi na to, co Zalewska wyprawia z oświatą i bez identyfikowania się z Broniarzem - rozpoczęłam strajk. Także od poniedziałku uczniowie rozpoczęli egzaminy, które jak dotąd przebiegają prawidłowo. Przygotowałam ich najlepiej, jak potrafiłam i do ostatniego dnia. Organizacja pracy w dni egzaminów i tak jest inna, nie ma lekcji, nic nie tracą. Przepraszam, gdzie tu brak szacunku? Ps. !6-latkowie z III gimnazjum rozumieją więcej niż wy, rodzice, którzy nie zagłębiając się w istotę problemu, oczywiści chcecie wpędzić na wyłącznie w poczucie winy. Co, już znudziła się opieka nad własnymi dziećmi? Strajkujący nauczyciel także mają dzieci.

ty nawet nie wiesz ze wyplate to ci placi nie rząd nie pis tylko samorząd!

O reformie było wiadomo 3 lata temu. Dlaczego Broniarz kazał strajkować właśnie teraz??? A jeśli ktoś nie słucha Broniarza to dlaczego nie strajkował w 2015/2016 roku???

Ale strajkujący nauczyciel ma dla swoich dzieci każdy weekend, każde święta, całe wakacje. To jest straszne co Pani pisze.

Gdzie ten wasz szacunek? Zgadza się, ja studiów nie skończyłam. Ale czy to jest powód do zabierania mi urlopu. Naprawdę dużo go nie mam - 26 dni...

Nie Zalewska tylko rząd wybrany przez Polaków. Takie były ich obietnice wyborcze. To realizują. Każdy wiedział na co głosuje. Musimy się opiekować naszymi dziećmi, ale ja straciłam już 4 dni urlopu. Nie wiem ile jeszcze stracę. Czy naprawdę chcecie zabrać swoim uczniom wakacyjny wyjazd? My nie mamy wolnych wakacji, a musimy wziąć urlop. Niestety zabraliście nam już bardzo dużo z naszego urlopu, a za parę dni możecie zabrać wakacje naszym dzieciom. W poniedziałek i wtorek zajęcia miały się odbywać normalnie...

To faktycznie straszne. Musisz zająć się własnym dzieckiem.

Adaś. Mam pracę - żeby zapewnić dziecku dobre życie. Ale przez to, że mam pracę, mam tylko 26 dni urlopu. Wiem, że mamy mało czasu dla swoich dzieci, ale musimy naprawdę pracować...

Niech robią cały etat 168 h. .... szkoły prywatne i wtedy niech sobie strajkuja

Niech obowiązkowo odrabiają strajk w wakacje, oczywiście nasze dzieci mają mieć wolne, bo i tak do domu zadają prace domowe.

Jestem przeciwko strajkującym - nie popieram !!!!!! Rodzic

Rodzice nie popierają strajku. Sami nauczyciele napisali napisy przed szkołami. Potrafią tylko do domu dzieciom zadawać prace domowe, a pół lekcji marnują bo się spóźniają na lekcje, źle wykładają, nie tłumaczą. Jak 23 osoby z klasy zgłasza, że nie rozumie to znaczy, że nauczyciel nie potrafi wytłumaczyć, a oni zganiają, że dzieci się nie uczą.

A ja jestem za strajkiem. Moje dzieci mają wspaniałych nauczycieli, którzy powinni więcej zarabiać.

Faktycznie jeśli chodzi o poziom nauczania w Grocholicach nie jest źle. Jestem jednak bardzo przeciwny strajkowi. Zwłaszcza pod przymusem Schetyny i Broniarza. I w takich okolicznościach.

Rodzice tak chętnie popierają strajk. Ciekawe co zrobią jak dzieci niedostępną promocji do następnej klasy. Będą zadowoleni z powtarzania tej samej klasy. Bo wielkie państwo strajkuje.

eHa, ha, śmiech wielki. Na promocję pracuje się cały rok, nie decyduje o niej kilka dnia strajku. Argumenty niskie! Zagonić potomstwo do systematycznej nauki, nie obwiniać nauczycieli za dni, w których i tak z powodu egzaminów każdego roku lekcje się nie odbywają. Myślenie jednak boli

To co przedstawiasz to nie protest tylko szantaż

Dziś rano w czterech szkołach w stolicy nauczyciele wrócili dziś do pracy. Brawo za dojrzałe podejście do sprawy, zrozumienie potrzeb uczniów. Niech Pan Bóg błogosławi! Przyznanie się do błędu jest piękne i powrót do swojego powołania tym bardziej wartościowy.

Boga nie ma. Co cpasz?

No popatrz naukowcy się głowią a Ty z góry wiesz, że nie ma . Takie właśnie myśli typowy idiota

A ja wiem, że jest. I jest WIELKI. Pozdrawiam Cię serdecznie! Miej cudowny dzień!

Winny jest ten chory komunistyczny system nauczania gdzie minister decyduję ile ma zarabiać nauczyciel. Szkoły należy sprywatyzować i zlikwidować przymus nauczania. Wtedy każda szkoła będzie indywidualnie ustalać pensję z nauczycielami, a uczyć będą ci najlepsi i najlepiej wykształceni. Większy wpływ na szkołę będą mieć także rodzice bo będą tej konkretnej szkole płacić. Niestety POPiS nie zmieni tego systemu bo straciłby potężny oręż indoktrynacji naszych dzieci.

Sorki ale durny jest ten pomysł. Nie każdego bedzie stać na prywatne szkoły. Kiedyś tak było, że tylko dzieci elit mogły się uczyc i być na tzw. pensji. Ustrój komunistyczny wprowadzając obowiązek szkolny (3lata) zlikwidował całkowicie analfabetyzm bo kiedyś szkoły nie były przymusem a uczył się tylko ten kto chciał. Chcesz żeby znowu wóciła klasowosc środowisk? W demokracji nie może być równych i równiejszych i każdy powinien mieć szansę edukacji i poprawienia swojego bytu pokoleniowego.

Przecież teraz na szkoły składamy się wszyscy i co stać wszystkich? Lepsze szkoły byłyby droższe, a gorsze tańsze. Oczywiście po zlikwidowaniu państwowego szkolnictwa trzeba znacząco obniżyć podatki, a dla rodziców wprowadzić dodatkowe ulgi podatkowe.

tobie pasuje ten pisowski socjal

Człowieku o czy Ty piszesz? W krajach twojej kochanej Unii Europejskiej taki socjal jest normą a nawet większy. I należy się wszystkim nawet osobom, które nie obywatelami danego kraju! Napewno poszlibysmy do przodu jeśli dalej na dziecko byłoby 80zł rodzinnego. Dlaczego Polska ma być krajem biedoty i niewolnictwa? Gdzie ta demokracja i wolność o którą walczyliśmy? Poza tym nauczycielki zapewne nie biorą 500plus i pewnie gardzą tą kaską...

Dlatego właśnie Europa zamiast się rozwijać to się zwija, a socjal przyciąga tłumy darmozjadów z Afryki.

Oczywiście, że biorą. Zwłaszcza że wg statystyk MEN ponad 60% z nich nie ma już dzieci poniżej 18 lat i nie ma jeszcze uprawnień do (zapewne głodowej) emerytury

To było napisane ironicznie bo ten wyżej twierdzi, że ten socjal biorą tylko głąby i lenie...

Z socjalu ciesza sie tylko glomby, ktore nic nie potrafia. Ciemne masy kupione przez pisiorow! Niech was kupuja czym chca. Tylko niech sie odczepia od mojej kasy. Niech kur****l od kota pieniadze pozyczy, skoro matka do grobu wszystko zgarnela.

chyba "głąby"? z tego socjalu wszyscy korzystają bez względu na stan konta. A biedne nauczycielki, które nazywasz teraz "głombami" zapewne też. Zawsze możesz opuścić Polskę. Za rządów PO wyjechało 2mln Polaków i za nimi nikt nie płakał. Tak samo będzie z Tobą. Nie pozdrawiam na razie.

Skoro nauczyciele mają tak dobrze, to dlaczego nie wybraliście tego zawodu???

Skoro nauczycielom tak źle to dlaczego nie pójdą do innej roboty?

dostaniecie po 300 i bay bay chyba że norma pracy bedzie 40godz tyg przy korepetycjach kasa fiskalna bo skarbówka się interesuje

mam ponad 30 lat pracy, nigdy nie udzielałam korepetycji, choć mój przedmiot ich może dotyczyć. Zawsze tłumaczyłam rodzicom, że nie ma co od razu wysyłać dzieci na "korki", trzeba wykorzystać najpierw możliwości szkoły, np. zajęcia dodatkowe (wyrównawcze). W obliczu tych wszystkich komentarzy, w których wrzuca się wszystko i wszystkich do jednego worka, zdecydowanie zacznę prowadzić korepetycje!!! Skoro i tak mi się je wypomina, to chociaż będę wiedziała, że słusznie. Tak mi dopomóż, Bóg!

Zmanipulowani przez kodziarzy, lewakow, i inne tałatajstwo. Rodzice popierają strajk ? ☺☺☺ Dobre. Żałosne.

Wręcz przeciwnie. Mądry Rodzic wie, że jego dziecko spędza w szkole wiele godzin i ktoś się opiekuje jego pociechą podczas gdy on nie może

Szczerze to mam mieszane uczucia co do podwyżek ze względu na to, że jak już człowiek coś zapłaci więcej to i jakość musi być lepsza. A tutaj klops. Niestety ale przekonałam się na własnej skórze jak każde z nas, że nauczyciele są różni. Większość tych ludzi nie przepada za dziećmi i zawsze zastanawiało mnie to dlaczego akurat taka osoba poszła w oświatę skoro pracuje się głównie z dziećmi, młodzieżą. Po drugie mam bliska znajomą, która uczy w szkole i zamiast ich dobrze nauczyć to każe im przychodzic do siebie na korki a biedne rodziny muszą na to płacić(wioska w powiecie piotrkowskim) . Moje pytanie jest kto na to pozwala??? Kiedyś nie było takiego czegoś jak korki ani Wikipedii, neta i jakoś się szkole skończyło a teraz bez tego ani rusz. I proszę nie piszcie, że teraz dzieci są głupsze bo to jest słabe. A i nie zazdrosze forsy z korków mojej kolezance bo ja bym się wstydziła naciągnąć dzieci, które powinnam wystarczająco nauczyć. To jest trudna decyzja bo zapewne 15% się należy podwyżka ale nie wszystkim. Są nauczycielki co się wysoko noszą i uczyć nie potrafią i są te, które się nie wychylają a od siebie dużo wymagają i takie się pamięta do końca zycia.

urzędnicy, lekarze, księża itd też sa różni. Nie wrzucałbym wszystkich do jednego worka

Od 1989r Skarb Państwa nie dołożył ani złotówki do górnictwa węgla brunatnego. Więc bełchatowscy górnicy i energetycy sobie zarabiają na swoje pensje. W systemie piątek, świątek może 7tys brutto się zarobi. A Pani nauczycielka dyplomowana chce 8. Gdzie najbliżej jest uczelnia z pedagogikä?

**** jasiu.. obciążyć całymi kosztami belfrów.oraz kosztami przymusowych urlopów zapłacić za oszustki io jeszcze im kanapki donoszą. absurd, 3 mce wolnego płatne. świĘTA masakra Broniarz was wydymie na mxax

Póki co to początkujący nauczyciel zarabia 1700zł netto a po 15 latach pracy ma 2600zł. Możecie się uspokoić i spać spokojnie

Czyli 1700 złotych za 80 godzin pracy miesięcznie. Wychodzi to 21,5 złotego za godzinę pracy. 21,5 razy 176 godzin czyli normalny wymiar czasu pracy daje 3784 złote netto.

Ktoś kto ci powiedział, że oni pracują 18 godzin tygodniowo okłamał cię. Szukaj drania, bo zostałeś oszukany

Kiedy budowa parkingu pod 315 ?

Pieniendzy nie ma i nie będzie na budowę parkingu pod blokiem 315

Kiedy budowa parkingu pod 315 ?

Kiedy budowa parkingu pod 315 ? 

Jak wróble po pięć kilo będą ważyły emoji

Wróbel- a stara wie że się onanizujesz xd ?

Stasiu tak , najbardziej się ucieszyła jak dowiedziała się że to robię twoją duuupąemoji

Stasiek, a twoja stara się jeszcze puszcza czy już nie?

Nauczyciele niech idą po rozum do głowy i zakończą ten chory strajk bo tylko dzieci tym krzywdzą.

A może to rząd krzywdzi nauczycieli???

Mam nadzeję, że ten tort był z laxigenem emoji

No, muszę cię rozczarować. Pyszny i bez laxigenu...

Jak się zarabia mało można zmienić pracę ,ciekawe czy któryś nauczyciel będzie chętny zwolnić się . bo dostać etat w szkole trzeba mieć ładne plecy.

A kiedy miejsca parkingowe przed szkołami i parking przed blokiem 315

Znów pało do jszczania spod radomszczanskiej wsi sie potrzywasz xd nie umiesz swojego nocki napisać jesteś pędzlem z wiosny chciałbyś być mną lol ?

Uczniowie popierają strajk bo mają nieprzewidzianą przerwę w nauce. Jeszcze tylko parę tygodni, potem święta majowe i już tuż tuż wakacje. Szkoda że nauczyciele będą musieli strajkować w wakacje. Rząd się nie ugnie już odbyły się egzaminy gimnazjalistów potem ośmioklasistów, matura. Strajk może trwać bezterminowo a pensyjki będzie brakowało na koniec miesiąca. Rząd ma lepszych specjalistów i z nimi nie wygracie. Jak fiaskiem w 1993 roku

PiSlam to stan umysłu emoji

Strajk jak najbardziej popieram. Za lata studiów, tysiące podyplomówek i konieczności ciagłego doszkalania nikt nie chciałby mieć marnej pensji. Szkoda tylko, że w całym tym strajku nikt nie pamięta o nauczycielach placówek niepublicznych, których i w naszym miescie nie brakuje. Oni n ie są zatrudnieni na kartę nauczyciela a na kodeks pracy, w naszym mieście zwykle podstawą ich wynagrodzenia jest najniższa krajowa a w polocie niewielka premia, pracuja 8 godzin dziennie, często zmianowo z uwagi na potrzeby rodziców. Też maja rodziny, sa zmeczeni a po 8 godzinach pracy muszą w domu przygotowywac pomoce do zajęć, pisać konspekty, plany, scenariusze uroczystosci, robić dekoracje czy pisać przerózne sprawozdania. Nie maja wolnych wakacji ani ferii a tylko dni ustawowo wolne od pracy, czesto wiedza o dzieciach wiecej niz ich rodzice zostawiajacy ich na 8 lub wiecej godzin w placówce.Jak widać rowniez w edukacji sa równi i równiejsi.

lizusy chcą załatwić lepsze oceny dla swoich nieudaczników

Cieszy mnie , że ludzie nie dają się już tak zrobić w balona jak za czasów Platformy. I w tym jest największa siła. Egzaminy na szczęście się odbyły i to straszny cios dla opozycji. Myśleli, że pociągną za sobą inne grupy zawodowe a tu lipa. Broniarz płacze bo już nie ma asa w rękawie. Pewna nauczycielka w TVN się wczoraj wypowiadala , że walczy o godność dzieci. Szczyt bezczelności.

Nierobom zabrac pensje za te dni w których strajkują i i zrobić tak zeby min. po osiem godzin pracowali..

Ludzie! Wy nie możecie nijak zrozumieć, że my -nauczyciele, MARZYMY o 8 godzinach pracy dziennie? Żadnymi kanałami do niektórych nie trafia, ze te mityczne 18 godzin to bujda i naciągana rzeczywistość. Chcę pracować 8 godzin dziennie! Podpisuję się obiema rękami i nogami pod tym pomysłem nie tylko ja, ale wszyscy nauczyciele których znam!!!

Ja tam ich nie popieram Pff. Do roboty bo nasze dzieci mają słabe oceny.

Za komuny odstrzelili by 3 dla przykladu to reszta by trzymala mordy pazerne cicho wtedy byl porządek

Poczekaj jak kiedyś przyjdą po ciebie i nikt ci nie pomoże, nikt cie nie zauważy, pusty łbie!

Chyba Ci się pomyliło coś z rządami Sanacji. Wtedy do protestujących strzelano jak do kaczek.

POpierdoleństwo to stan umysłu

Io io io.... alarm. Pisior atakuje!

2 szkoły ponadgimnazjalne wstrzymały się od strajku w Bełchatowie. Zobaczymy kiedy uczniom pozostałych szkół znudzi się siedzenie w domu.

Siedzenie w domu??? Może tak poczytać by trochę? Pracownik legalnie strajkujący (nauczyciel także!) przebywa podczas strajku w zakładzie pracy tyle godzin, ile wynika z jego "dniówki", w przypadku nauczycieli tyle godzin, ile danego dnia maja w planie. Proszę sprawdzić. Pozdrawiam.

Siedzą w placówkach... chyba na L4

A po co on tam siedzi jak i tak nie chce uczyc dzieci? Pensje nie dostaje sie za siedzenie a za wynonywana prace czyli nauczanie

A w planie mają18 godz tygodniowo

Chodziło mi o uczniów nie nauczycieli emoji Wiem, że nauczyciele są w tym czasie na terenie szkoły pozdrawiam

Zazdro? :>

Wręcz przeciwnie. Nutka współczucia emoji

Ja się zastanawiam kiedy uczniowie nadrobią te zaległości. Zaraz będzie przerwa świąteczna, koniec kwietnia i początek maja, w którym znów wolne bo święto. Ani się obejrzymy a będzie czerwiec i koniec szkoły. A co niektórzy uczniowie z niektórych przedmiotów w ogóle nie mają ocen.

Wtedy sami będziecie błagać o korepetycje!!!

Co więcej, niektóre szkoły przed strajkiem wystawiały oceny na zaś, a potem się dziwić, że nauczyciele przyjdą w sierpniu na poprawki.

Wy chyba nigdy nie jedliscie domowych pączków hahaha te wyglądają jak że sklepu nadmuchane i blade jak doopa...

Dalej jazda do roboty, **** nieroby...

Jak to rozumieć - to adresowane do tych z PIS-u?

Nie, do takich tępych zakodowanych choojów jak ty!

Do roboty nieroby z sejmu - popieram w 100%

PiSlam to stan umysłu

Antufaszysta to mania prześladowcza

Społeczeństwo nie popiera tego strajku ani rząd ani nawet kler, który także ma etaty w szkole. Możecie zaklinac rzeczywistość ale prawda jest taka, że w żadnym zawodzie świata nie macie tyle wolnego 3 lata chorobowego (płacone 100%)w ciągu całej kariery plus ferie, wakacje i wszystkie święta państwowe. Nie parcujecie nawet w soboty a burzycie się, że musicie jechac na wycieczkę z dziećmi raz w roku i spotykać się z rodzicami raz w miesiącu. Do tego zapewne nie robicie sprawdzianów codziennie bo jak to się żaliliscie trzeba w domu sprawdzać. Ile to zajmuje czasu skoro wiedzę podobno macie w jednym palcu 20min? Pracujecie niecałe 20h w tyg... tylko głupi uwierzy, że macie gorzej niż pani na kasie. Poza tym pracę zawsze można zmienić skoro pozjadaliscie wszystkie rozumy. Otwórzcie własną działalność kto wam broni? A najśmieszniejsze jest to, że jak ktoś pisze o korkach to nagle komentarze "twoje dziecko jest głupie", "tępe" itp. I tak nauczyciele wyrażają się o uczniach a mają pretensje, że rodzice tu się udzielają i te dzieci później to przeczytają. Hahaha na wasze miejsca są młodzi i zdolni ale znajomości nie mają...

A ten znowu swoje... słyszysz tylko to, co chcesz usłyszeć, no to jak się z Tobą dogadać... beton, beton, beton,...emoji Wiedzę o zawodzie nauczyciela masz jak o hodowli jedwabników

To podaj argumenty, że nie mam racji. Czyżby brak?

Dobrze ze karma wraca emoji

Popieram w 100 procentach !!!

Tak a popiera ten NieRząd i kler hahaha

Tylko PO! Niech wróci Tusk! Niech wygra KE! Bądźmy szczęśliwi jak dawniej! Bądźmy radośni i zarabiajmy godnie! Panie Donaldzie, niech pan wraca! Chcemy godnych zarobków jak przed laty! Bełchatów pana KOCHA!

Zgadzam się! Też już czekam na wybory. Za PO było super. Większe niż dzisiaj zarobki, tanie paliwo i żywność, dużo niższe niż dzisiaj bezrobocie, praca dla każdego kto pracować chciał. Poza tym bardzo dobra kondycja spółek Skarbu Państwa i organów ścigania. Pogońmy ten PIS z Polski! W tym roku zwyciężymy! I przywrócimy nauczycielom zarobki sprzed lat!

Dokładnie! Też chciałbym powrotu zarobków i cen za PO! Było godnie. Nauczyciele tez mieli lepiej. Był spokój, nikt nie strajkował. Każdego było stać na wszystko. Podpisuję się obiema rękoma! Poczekajcie do wyborów. Wygramy i będzie jak za dawnych lat!

Każdy ma prawo walczyć o swoje godne zarobki - ludzie dzisiaj nauczyciele jutro sprzedawcy...czemu tyle jadu w was- a rządzący napychają swoje kieszenie i cieszą się , że poróżnili ludzi pracy!!!

Nauczyciele, policjanci, pielęgniarki to państwówka. Sprzedawcy w większości to osoby zatrudnione w sektorze prywatnym . Strajk=zwolnienie z pracy

Nie tłumacz tym lemingom. Oni zapewne nigdy nie byli w prawdziwej pracy u prywaciarza i nie znają zasad rynku. Nie masz wyników nie ma cie a wszelkie strajki = na twoje miejsce jest 10 chętnych. Ta sama śpiewka od 20lat choć dzięki pisowi zaczęli trochę szanować pracownika bo nawet Ukraińcy maja swój honoremoji

Uczniowie dziękują nauczycielom za strajk tak trzymać

Chyba na razie będzie mniej komentarzy. Nauczyciele w szkole obok mojego domu właśnie wyszli umęczeni strajkiem. Zanim wrócą do domów minie trochę czasu.

Bidulki od 7 do 15 w szkole siedzą a normalnie o 11 relaks na kanapie w domciu

Boli cię pajacu bo musisz się zająć przez kilka dni swoim dzieckiem, wcześniej takie jak ty bidulki oddawały dzieci do szkoły od otwarcia do zamknięcia jak bagaż do przechowalni, tylkoście jeszcze kwitków nie otrzymywali, a niepracujące mamusie grzały dupska w domu, bo dziećmi zajęła się szkoła. Jak to jest, że oddajecie dzieci na kilka, kilkanaście godzin dziennie ludziom, na których anonimowo plujecie jadem, ludziom, którzy z waszymi dziećmi spędzają większą część szkolnego życia, ludziom, którzy niejednokrotnie wiedzą o waszych dzieciach więcej niż wy sami - RODZICE!!!

Dobrze że ty Szymek masz straż przy kompie emoji

Paradoksem tego strajku jest to, że rząd ma coraz więcej zwolenników. Nawet w Warszawie. Ludzie, którzy zawsze byli przeciwni PISowi nagle zmieniają zdanie, bo mają ogromne problemy. Większość nie ma z kim zostawić dzieci, więc są zmuszani do wzięcia urlopu bezpłatnego. I teraz widzą jak to jest z nauczycielami, dla którzych urlop to większość roku.

Ojej naprawdę muszą się swoimi dziećmi zająć?? Trzy dni i już problem

Pajacu nie ojejuj bo widac nie masz dzieci Gdybys pracowal u prywaciaza wiedzialbys ze urlopu nie dostaje sie ot tak sobie Oot tak sobie nie znajdziesz opiekunki ( pierwszej lepszej z lapanki dziekuje ) Problem jest z toba nauczycielu za dyche No ale coz Zycia nie znasz

A może ludzie zaczęli myśleć?

Tak, ludzie myślą, że jak dadzą nauczycielom, to zabraknie dlanich na pisowski socjal i to ich boli najbardziej, ale niestety nic nie trwa wiecznie i mam szczera nadzieję, że to co teraz bierzecie bez zająknięcia, kiedyś zwrócicie i to z nawiązką!!!

Ale bzdury. Kto płaci za takie informacje?

Nie wiem kto płaci. Ale wiem kto płaci nauczycielom. Ci którzy dziś byli/ są w pracy i PRACUJĄ. Uczciwie.

Czekam na wybory. Nauczyciele mają krótka pamięć. Ja już jestem za granicą. Oni niedługo. Czekamy na wielki powrót PO. Tutaj praca jest i mimo Brexitu nadal będzie. Zapraszam.

Zawsze głosowałem na PIS. Ale za siadanie do rozmów z Broniarzem już mój głos stracili. Kto z takim człowiekiem siada do rozmów. Szydło... Nie rozmawia się z ludźmi, którzy nie szanują uczniów

Spokojnie. Władze nie mogą zapłacić nauczycielom za strajk. To niezgodne z prawem.

Zmartwię Pana dostaną za strajk bo to zapis w konstytucji emoji

Proszę napisać w którym miejscu. Ciekaw jestem pańskiej interpretacji.

Zabawne. Wszyscy w pracy (poza nauczycielami). To skąd tyle komentarzy???

Bywają różne systemy zmianowe nie tylko ranki jak to mają nauczyciele.

Kocopoły opowiadasz. Nauczyciele - tak jak wszyscy - pracują jak im pracodawca każe. Mają różne godziny pracy - późnymi popołudniami też

Co tam nauczyciele ważne że jest krowa+ i świnia + 

Rolnik dotacje na zwierzęta miałyby być z UE a nie z budżetu rozumiesz różnicę czy przeliterowac?

Z tej unii, co to jej cały pis nie chciał swego czasu?

Strasznie dajecie sobą manipulować, tak jak wyborcy PISu. Te dopłaty są już od 6 lat. Kaczyński obiecał to co jest. I PISowcy i POwcy uwierzyli, ze on cos da. Dopłaty istniejące od lat.... Jesteśmy głupim narodem. Wszyscy.

Ja was popieram! Strajkujcie! Wiadomo, że PO wygra wybory na jesień. Już Broniarz o was zapomni! A teraz strajkujcie. Nie przejmujcie się uczniami. Po co?

Czemu nie strajkowali za poprzedniego rzadu? Bo wszyscy wiedzieli ze tamci tylko obiecywali, a nic nie dawali. No chyba ze ktos chcial strajkowac to mogl dostac pala, bo dla nich zwykli ludzie sie nie liczyli. A ze teraz rzad rozmawia i nie nad uzywa sily to kazdy chce strajkowac.

Człowieku, za poprzedniego rządu były najwyższe podwyżki w historii 3RP.

Podwyżki cen. Paliwo dziś jest strasznie drogie, taki mamy rząd. Ale przy dużo niższych wypłatach paliwo 6 lat temu było jeszcze droższe niż dzisiaj.

W szkolnictwie? W latach 2010-2015 ani jednej złotówki...

A wcześniej 40% blisko. Także...

W 2007 roku. Jestes chyba dość młodym nauczycielem. PO wtedy dopiero wygrała wybory...

ZNP i strajkujący to złodzieje! Kto pozwala na strajki w czasie pracy? Spójrzcie na Francję, Niemcy albo Włochy!

Ciekawi mnie kto pisze te wszystkie komentarze poza nami (uczniami) i nauczycielami, którzy nie pracują. Moi rodzice są teraz w pracy. I rodzice moich znajomych też. To są godziny pracy.... Oj kto nas uczy.... Boże!

Tepy jestes Mamy XXI wiek i w tel rowniez mamy internet hahahaha I wystarczy chwila przerwy Nie potrzebujemy wolnych 2 miesiecy wakacji

Michale nieroby i pasozyty żyjące z zasiłków i 500+

Michałku dorośniesz to zrozumiesz emoji

Ale ja już rozumiem. Moja mama w szpitalu nie ma czasu, żeby pisać komentarze, ma pacjentów, o których się troszczy. Nauczyciele nasz nie szanują, ale za to mają czas na pisanie komentrzy.

Oj bardzo się troszczą. Czekasz w kolejce 2 godziny a paniusie kawkę piją.

Jeśli będziesz kiedykolwiek na urologii to zmienisz zdanie i podziękujesz za każdą pielęgniarkę. Każda.

Dobrze że ty szanujesz ludzi i nauczycieli. Mamie by uszy zwiędły jakby usłyszała jakiej łaciny używasz.

Gdzie ta łacina?

Czy użyłem choć jednego przekleństwa?

Chyba już naszym nauczycielom zabrakło argumentów. Nie użyłeś ani jednego przekleństwa i ani jednego słowa po łacinie...

Rzad powinnien postawic sprawe jasno, dajemy tyle i tyle, jezeli nie pasuje to mozecie sie zwolnic. A jezeli nie wracacie do pracy i chcecie dalej strajkowac ty my was zwolnimy. Na wasze miejsce sa ludzie do pracy. Ja staram sie juz kilka lat i niestety bez znajomosci nie da rady.

Ja też od 3 lat składam papiery do szkół w Bełchatowie. I co? nie ma etatów... Tzn są, ale ja nie mam znajomości...

Przemek bo wszyscy nauczyciele sa z powolania i pracuja duzo za marne grosze. Hahahah

To po co się pchasz do szkoły?

Rodzice ? Raczej garstka Kodowcow tych samych co stali ze zniczami pod Sądem

Ja jako rodzic i osoba pracująca jestem przeciwny płaceniu za czas strajku! Płacę podatki na edukację, a nie na strajki. Ci ludzie są nieprzyzwoici! De facto jest to okradanie ludzi pracujących uczciwie, na pełnych etatach, którzy płacą podatki. Oj co taki jeden Broniarz jest w stanie zrobić z wcale nie głupimi ludźmi...

A ja, nauczyciel, uprzejmie przypominam, że moja pensja także jest opodatkowana! Od 35 lat! Na co więc idą moje podatki?

Nauczycielu, na 500+

Dokładnie. Dziś nie ma różnicy między złodziejem a nauczycielem.

Chamstwo, prostactwo, obrażanie! I potem takie wasze dzieci...

Każdy mierzy swoją miarą.

Przykre jest to jak nauczyciele dali się zmanipulować. Wiadomo, że to ogromna walka polityczna, która będzie trwała do jesieni. Ogromne pieniądze i władza na stole. Nie rozumiem jednak dlaczego nauczyciele dali się w tę grę wciągnąć. Zobaczcie jak strajkują nauczyciele na zachodzie. Obecnie są też strajki nauczycieli we Francji - ale nauczyciele strajkują po zajęciach, wyrażają swoje zdanie po odbyciu swoich obowiązków. Nikt pomimo niezadowolenia nie zostawia swoich uczniów. Albo wychodzą na ulice, albo nie opuszczają budynku szkoły. Wiedzą co to znaczy być nauczycielem. Pan Broniarz przez 20 lat zupełnie zniszczył ten zawód i doprowadził do tego, że jest jak jest. Nauczyciele nie dostali podwyżek przez 5 ostatnich lat rządów PO. Od trzech lat dostają rokrocznie (niewiele, ale dostają). Co p. Broniarz robił przez tamte 5 lat? - Zarabiał i dobrze się miał. To jest na razie największy problem polskiej edukacji. Jemu na niczym nie zależy, tylko na własnym brzuchu. I nie jest najważniejsze to, że należy do KODu, ma dobre stosunki ze Schetyną, czy należał kiedyś do SLD. Wśród tych ludzi jest też bardzo dużo wspaniałych działaczy. Ale nie p. Broniarz. Kiedy nauczyciele pozbędą się p. Broniarza, pewnie jakiekolwiek rozmowy z każdym rządem będą możliwe. Nie dzisiaj.

Dlaczego pielęgniarki podczas strajku odchodzily od łóżek? Nie strajkowaly po swoim dyżurze. Szpital=życie

To nauczyciele zmusili związki do rozpoczęcia strajku. Ale co mogą wiedzieć pelikany łykające prawicowe kłamstwa.

Przykre jest to jak ty i ludzie tobie podobni dajecie sobą manipulować...

Mogłabym prosić o przykład w jaki sposób daję się sobą manipulować?

Mera wystarczy poczytać twoje wypociny emoji

Dobrze, ale proszę o jeden konkretny przykład, który można skonfrontować z rzeczywistością.

może to dzieci pisza bo się ciesza ze nie maja lekcji;/

Nie pasuje robota to zmienić.

robota to sobie możesz kupić emoji

a rodzicom co się poplątało ??co tu popierać ? to że zostawili dzieci mlodzież bez egzaminow,to że zaleglości w materiale będą ogromne ,kto na to zwraca uwagę co może na prywatnych korepetycjach wszystko wyjaśnią albo w wakacje będą kazali chodzić ?? nie doczekanie w bronku normalnie z materialem zapi eprzają że ani nie mają czasu przerobić tylko po lepkach a tu prosże można pozwolić sobie na luz żenada ja was wespre to aż was trafi

Jakbyś nie zauważył to egzaminy się odbyły. Najlepiej gadać głupoty...

A ja was wspieram - nie dać się nauczyciele !

PiSlam to stan umysłu.

Nie zasługują na nic po tym jak zostawili uczniów przed egzaminami...

Raczej rodzice są źli. Wspierają tylko dupowłazy.

Albo POwcy. Na przekór wszystkim ! Strajk strajkiem. Niech walczą. Bo im się należy, każdemu z nas się należy godnie zarabiać i żyć . Ale w tym przypadku to już jest zagrywka POlityczna !

Sami sobie napisali... Dobranoc

zrobmy sondaz.kto jest przeciwny strajkowi nauczycieli zielona w gore

..takie czasy ...a kto w PL zarabia kokosy?

Górnicy i posłowie

gornicy?czlowieku co to jest to 5 czy 6 tys wobec30-40 tys lekarzy.ogarnij sie

Te zarobki lekarzy są niewysokie w porównaniu ze skokiem na kasę niekompetentnych pisowców ustawionych przez polityczną brać w państwowych instytucjach i spółkach, np. NBP, PGE, etc.

czymże jest szkoła którą kończy górnik a szkoła którą kończy lekarz dzbanie

na kopalniach też pracują ludzie po studiach nie mający tylko znajomości deklu

Co to za górnik jak mu w plecy słońce świeci hahaha

Twój staryemoji

nie mówimy tu tylko o naszych gornikach

Ty się ogarnij ! Dosyć przywilejów dla górniczych nierobów !

I tak wam nic to nie da zero kasy nic nie dostaniecie darmozjady !!!

Rodzice. Zapomnieliscie dopisać, że to rodzice nauczycieli .

Nieprawda kolego emoji

Cytuję wypowiedź rodzica - 09.04.2019r. - SP nr 12: "Mam tu trójkę swoich dzieci - jedno już skończyło szkołę, dwoje kontynuuje naukę- i uznałam, że należy wam się wsparcie". Owa Mama postawiła przed nami kilka kilogramów owoców. Dziękujemy!

Mało pracują (18 godz w tyg) więc mało zrabiają. Do tego przerwy świąteczne, ferie,wakacje. Zlikwidować kartę nauczyciela, wprowadzić 40 godzinny tygodniowy tryb pracy i zrobić egzamin nauczycielom, bo połowa tam się nie nadaje. Dać zarobić 4000 zł. A jak nie pasuje to do lidla, nikt nikogo nie trzyma na siłe.

Właśnie teraz masz obraz tego o czym mowisz- jak im nie pasuje to niech nie pracują- no i nie pracują. Średnia wieku nauczycieli to 50 lat. Tylko 7 procent nauczycieli jest poniżej 30 roku życia. Chcesz mieć wykształcone dzieci? Bo nauczyciel zawsze może zostać kasjerem ale kasjer nauczycielem nie Bardzo.

Kobieto nauczyciel na kasie po 1 dniu by umarł. Na wasze miejsca wejdą młodzi.

Jasne. Chyba Ty w szkole

Przecież pracujący w dyskontach mogą pracować w szkole. Wystarczy, że zrobią odpowiednie studia. Ten argument działa w dwie strony! Chcecie tych "luksusów", do dzieła!

Może coś oryginalniejszego ebe wymyśl.... O Lidlu i Biedronce to już wyświechtany frazes, znudził się. Z całym szacunkiem dla pracujących tam ludzi, którzy stali się przykładem gorszego rodzaju ludzi. Dzięki takim jak ty ebe. Wstyd.

mylisz pojęcia to nie są gorsi ludzie bo niejednokrotnie lepsi od tej elity tylko mniej zarabiający tacy którzy nie mają poparcia zwiazków i tacy ktorymi nikt się nie przejmuje targają ciężary ukladają towar zapie przają czesto po 10 godzin i za co ?? za najniżsża krajową i komu mają się pożalić??? jeszcze muszą utrzymać lekarzy nauczycieli na korepetycjach

Tylko żadnej szkoły nie stać na zapewnienie warunków do pracy w wymiarze 40h.

To ze twoja stara pracuje w lidlu to nie znaczy ze teraz wybuduja po 5 nowych lidlow w kazdym miescie

"Wspiermy was"

TRZYMAJCIE SIE rzad i tak ma was d.....e ale myśący lud jest z wami oprocz tego drugiego luda od kurskiego

Brawo:-* tak trzymać

Nauczyciele przerwijcie strajk na czas egz prosimy

wzruszyłem sie ...

dodaj komentarz
Czytaj także